Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Nie Za Mało Pw


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przerobieniu kotla z GS na DS pali się fajnie ale dym i nie mogę sobie z tym poradzić. Orginalny ruszt był ok 40x40 wybudowałem ścianę i zostawiłem 19,5x 9,5 cm w ten otwór włożyłem cegle ścięta po skosie i w niej dwa otwory do PW fi 18mm na wymiennik położyłem cegle szamotową. PW podaje z popielnika. Popielnik podzielony na dwie czesci i doprowadzone jest powietrze do otworów w palniku rura 5/4 PW regulowane przesłona. Nie mogę poradzić sobie z dymem czy to drewno czy węgiel. Temperatura spalin ok 200 a dym jest. Co jest nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiększ te otwory do 25 mm a nawet do 30mm ja podaje PW otworami dwoma o średnicy 35mm. Jeśli będzie za dużo to zawsze możesz przysłonić na rurze dolotowej. Ja u siebie do PW mam wycięte dwa otwory o średnicy 1" po obu stronach kotła. Jak były 3/4 to nie dawało rady. I są odsłonięte na maksa cały czas. Masz też za szeroki ruszt spala się za dużo paliwa naraz i żaden palnik tego za bardzo nie ogarnie. Spróbuj zwęzić komorę np. ustawiając po bokach cegły szamotowe 6-tki oczywiście jeśli twoim głównym paliwem jest węgiel bo na takiej małej komorze to drewnem raczej nie popalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. A może wywiercic więcej tych otworów w tej skosnej płytce palnika np jeszcze ze dwie 18mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej o większej średnicy. Będzie wtedy mu łatwiej zaciągać powietrze będzie mniejszy opór. Ale jak chcesz to możesz dowiercić na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dałem większe dziury niestety nic nie pomogło pali się fajnie ale dym i niestety. Będę jeszcze kombinowal z palnikiem może nie w tym miejscu są otwory wywiercone poprostu. A można zamiast cegłę całą ciąć po skosie położyć połówkę na ruszt jako palnik na płasko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dolniaku powietrze wtórne wpada rurami 1,5 cala po bokach kotła, trafia w pierwszy kanał za komorą załadowczą ok. 20 cm ponad poziomem rusztu. Kanał jest cały wyłożony szamotem. Efekt Predatora (drgające powietrze) nad wylotem komina jest łatwy do uzyskania i to przy temperaturze spalin w czopuchu około 120 stopni, z tym że przesłony rur muszą być otwarte na maksa. Może więc faktycznie za mało PW i za nisko, wpada prosto w palnik i nie da mu się odpowiednio rozgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mam chyba dość z tymi przeróbkami i dam się na spokój bo szkoda czasu. Wyrzuce te ściany wymurowane i chyba trzeba wrócić do dmuchawy i górnego spalania bo juz zaczyna mnie to wkurza. ...Poprostu nie umiem tego DS zrobić żeby nie było dymu Coś nie tak jest z podawanie PW i tyle może powinno być wyżej tak jak piszecie ale u mnie chyba to nie mozliwe. Dzięki wszystkim za pomoc najbardziej koledze Kolanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rozbierać,spróbuj na ściance z szamotu zawiesić 2 profile zamknięte 40x40 najlepiej z grubszą ścianką i doprowadzać pow. w palnik z komory zasypowej rozeta w drzwiczkach zasypowych max. otwarta,może to pomoże.

Klapka w drzwiczkach popielnika na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jednak się nie podałem temu skurczybykowi. Wyjalem palnik z otworami czyli cegle skośna z gardzieli położyłem cegle na płasko 3 cm i od razu lepiej się pali dymek delikatny jest ale nie czarny i nie tyle jak wcześniej. Teraz pytanie czy wiercic otwory w tej cegle położonej na płasko do PW z popielnika? I czy kłaść cegle za ścianą na wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować wywalić skośną płytkę z otworami na PW.  Wtedy niezależne PW będzie podawane  przez ruszt i nie będzie przyspieszone, co przy paleniu sosną może ograniczyć dymienie.

 

Sprawdzę i to metodę ale teraz chłodniej to węgiel pójdzie w ruch. To reż wyrzucić ta płytkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dolozylem cegle z tyłu za ścianą na wymiennik i juz tak się nie pali jak bez dziwne??? Jutro spróbuję bez płytki na ruszcie.

 

RUMUUN9R

Zdjęć nie wstawię bo nie wiem jak szczerze mówiąc. Ale wygląda to tak ścianą wymurowana z cegły 6cm od wymiennika odsunięta o ok 9cm. Zostawiona gardziel 19,5 x9cm obecnie położyłem w ta gardziel na płasko cegle 3 cm ale bez żadnych otworów na PW i pali się nieźle. Za ścianą po bokach tez są cegły aż do końca wymiennika rosszerzaja się ku górze. PW oddzielone z popielnika rura 5/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka z tyłu może tłumić przepływ i gazy nie dopalają się bo nie mam miejsca na rozprężanie. Jak ściana jest odsunięta na 9cm i wsadzisz tam płytkę 3cm to masz tylko 6cm a to może być za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rozbierać,spróbuj na ściance z szamotu zawiesić 2 profile zamknięte 40x40 najlepiej z grubszą ścianką i doprowadzać pow. w palnik z komory zasypowej rozeta w drzwiczkach zasypowych max. otwarta,może to pomoże.

Klapka w drzwiczkach popielnika na min.

Niestety profile za dużo też nie dały szczerze mówiąc. Najlepiej jest gdy nie ma nic na wymienniku za ścianą a cegła 3cm leży na płasko na ruszcie.

Pytanie do Was jak najlepiej doprowadzić PW w taki palnik? Czy wywiercic dziury czy może szlifierka naciac w tej cegle na ruszcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cegły jeszcze nie próbowałem dziś wieczorem spróbuję. Jeżeli chodzi o te profile to tak właśnie próbowałem ale jak był jeszcze palnik z dziurami nic to nie pomagało.

Spróbuję to co radził Kolega genab a później zastanowimy się co dalej. Tylko wydaje mi się żeby trochę obniżyć gardziel z 9,5 na 6,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wyjęciu cegły niestety ale jest gorzej najlepiej jest gdy cegła leży na płasko na ruszcie. Jeszcze spróbuję dać te profile na wymurowana ścianę po niedzieli zobaczę co i jak będzie wtedy. Teraz Dymek na sosnie jest jak para czyli taki bardzo jasny.

Narazie KOLEDZY dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nic nie daje i płaska cegła na ruszcie i profile nie wiem czy ja juz coś źle robie czy jak. Ciąg jest palić się pali ale niestety ale dym jest. Zapytam czy jakoś inaczej PW można podać do palnika? Może ma ktoś pomysł? ??

Może dać kątowniki na wymiennik za ścianą i powircic dziury w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bez PW ? Jakiej szer. jest kanał za przegrodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gardziel 19,5 x 9,5 przy paleniu drewnem to chyba dożo za duża. Ja mam prawie 3x mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez PW lipa dym tez. Za przegroda jest na dole ok 20cm a na gorze 28cm. Chodzi Ci za ścianą wymurowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blachę i mogę ta blacha trochę wysokość zmniejszyć gardzieli np na 3,5x19,5cm ale nie wiem czy da rade palnik ciągnąć wtedy nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.