Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Gazowy Do Nowego Domu


koziol99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Ponownie proszę o pomoc ws dobru kotła kondensacyjne go do nowego domu.

Poniżej dane:

- powierzchnia użytkowa 200m2

- ściany ceramika ocieplone 20 cm stryopianem, ocieplenie stropu nad piętrem wełna 50 cm, okna 3 szybowe U <1,0

- wentylacja mechaniczna z rekuperatore

- grzejniki przeliczone przy załozeniu 80W/m2 pod parametry 55/45/20 - średnio każdy ma 22/600/1800 wiec do kondensacyjnego pewnie sa ok

 

Część budynku (40m2) ogrzewania podlogowego - mieszacz z pompą . Do podgrzania cwu - zasobnik cwu fish duo s2 solar 200 l. Sterowanie chyba poprzez czujke w holu.

 

prosze o pomoc jaki kociol producent typ moc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła uwarunkowana będzie pojemnością zasobnika na wodę - najlepiej w przedziale 18-20kW, kocioł powinien obsługiwać 2 obwody grzejne .

Nie wiem jak jest ten mieszacz z pompą, ale pewnie zły.

Do kotła gazowego potrzebny jest mieszacz z zaw 3-D z siłownikiem sterowany pogodowo wg krzywej grzewczej,

 

Prosty układ sterowania ma DeDietrich ze sterownikiem C-mix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowane mieszacze nie nadają się do współpracy z kondensacyjnym kotłem gazowym (!!!!!!) Ten ze zdjęcia się nie nadaje. Kiedy budowano dom? Myślę że zapotrzebowanie na poziomie 80W/m2 dla nowego domu jest tak ze dwa razy za duże, i chociaż przy ogrzewaniu grzejnikowym nie ma to większego znaczenia. Ale po co przepłacać za grzejniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mak

Ja mam tak samo tylko innej firmy, dlaczego to rozwiązanie nie nadaje się do kotła kondensacyjnego i jakie powinno być zastosowane. Proszę wyjaśnić i podać odpowiednie dla tego kotła. Będę reklamował u swojego instalatora, a co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowane mieszacze nie nadają się do współpracy z kondensacyjnym kotłem gazowym (!!!!!!) Ten ze zdjęcia się nie nadaje. Kiedy budowano dom? Myślę że zapotrzebowanie na poziomie 80W/m2 dla nowego domu jest tak ze dwa razy za duże, i chociaż przy ogrzewaniu grzejnikowym nie ma to większego znaczenia. Ale po co przepłacać za grzejniki? 

dom budowany od 2013 roku - ściany 20 cm styro o lamba 0,037, strop wełna gr 50 cm, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Wiem że 80w/m2 to za dużo ale przepłaciłem za grzejniki dlatego żeby móc wykorzystać kondensacje z kotła gazowego.

 

To nie jest mieszacz z zaworem 3-D, to mieszacz z pompą mieszającą,

Może narysuj jak masz to połączone, gdyż pewnie będzie trzeba kuć pod  osobne rury do tego rozdzielacza.

a czy nie ma możliwosci podłączenia teraz samego zaworu 3-D np zamiast głowicy termostatu?

nie do końca rozumiem o co konkretnie pytasz jeśli chodzi o połączenie? do mieszacza dochodzi zasilenie i powrót i dalej na poszczególne pętle - 1 pętla na każde pomieszczenie (korytarz z hole, łazienka, kuchnia, druga łazienka)

O jakich osobnych rurach piszesz? Do grzenijków ma dwa osbne rozdzielacze na parter i piętro bez żadnych mieszaczy itp. przy kotle obecnie zasypowym mam również zawór 4-D

 

 

Również proszę o objaśnienie co jest nie tak, jakie tego bedą konsekwencję i jak to można naprawić

 

Dodam tylko,  że początkowo podłogówka pracowała z kotłem zasypowym więc może dlatego instalator zastosował to rozwiązania, teraz jednak wyrzucam kocioł zasypowy i decyduję się na gaz - w tym tygodniu będe rozmawiał z moim instalatorem i chciałbym przygotować się merytorycznie do tematu więc prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mak

Ja mam tak samo tylko innej firmy, dlaczego to rozwiązanie nie nadaje się do kotła kondensacyjnego i jakie powinno być zastosowane. Proszę wyjaśnić i podać odpowiednie dla tego kotła. Będę reklamował u swojego instalatora, a co.

Nie nadaje się bo takie mieszanie nie współpracuje ze sterownikiem kotła. Pisaliśmy już o tym dziesiątki razy! Do instalacji podłogówki powinno się stosować zestawy mieszaczy( zawór 3D + pompa)  które są w ofercie producenta kotła. Jak jest mieszana instalacja podłogowo-grzejnikowa to przeważnie trzeba stosować sprzęgło i poza mieszaczem również dodatkowa pompę na  grzejniki. Wszystkie informacje znajdziesz na stronach producenta wraz ze schematami i polecanymi urządzeniami. Problem opisywany już od kilku lat, i tak ciągle pojawiają się instalacje ze zintegrowanym rozdzielaczem. Czy coś da twoja reklamacja? Tego nie wiem. Za to wiem że prawie zawsze z takimi wynalazkami są problemy ze sterowaniem, z przepływami, z regulacją hydrauliczną   (czytaj forum tam jest pełno opisów takich problemów).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ mieszacza z pompą mieszającą i zaworem termostatycznym z kapilarą można jednak stosować do regulacji pogodowej ;) 

Wymieniamy głowicę z kapilarą 0,5m na głowicę z kapilarą  5m, koniec kapilary wystawiamy za okno i mamy regulację pogodową  :P  :D  :lol:

 

Mniej kumatych proszę o nie branie tej rady na serio !!!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się bo takie mieszanie nie współpracuje ze sterownikiem kotła. Pisaliśmy już o tym dziesiątki razy! Do instalacji podłogówki powinno się stosować zestawy mieszaczy( zawór 3D + pompa)  które są w ofercie producenta kotła. Jak jest mieszana instalacja podłogowo-grzejnikowa to przeważnie trzeba stosować sprzęgło i poza mieszaczem również dodatkowa pompę na  grzejniki. Wszystkie informacje znajdziesz na stronach producenta wraz ze schematami i polecanymi urządzeniami. Problem opisywany już od kilku lat, i tak ciągle pojawiają się instalacje ze zintegrowanym rozdzielaczem. Czy coś da twoja reklamacja? Tego nie wiem. Za to wiem że prawie zawsze z takimi wynalazkami są problemy ze sterowaniem, z przepływami, z regulacją hydrauliczną   (czytaj forum tam jest pełno opisów takich problemów).  

A to mam ok, mam sprzęgło i 2 dwie pompy obiegowe za sprzęgłem. Napisałeś trochę ogólnie i dlatego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mam ok, mam sprzęgło i 2 dwie pompy obiegowe za sprzęgłem. Napisałeś trochę ogólnie i dlatego pytałem.

Masz dwie pompy za sprzęgłem .... co nic nie znaczy. Chcesz wiedzieć jak powinna wyglądać poprawna instalacja jakie trzeba zastosować elementy instalacji? No to zapraszam na strony producentów kotłów. znajdziesz zakładki z dokumentacja tech. z wytycznymi projektowymi.... wybierzesz sposób sterowania rodzaj instalacji i schemat na pewno znajdziesz. Każdy producent ma jakieś specyficzne rozwiązania jeżeli chodzi o automatykę  i sposób komunikacji pomiędzy urządzeniami.Dlatego instalator nie powinien bawić się w projektanta tylko wykorzystać to co zakłada producent kotła (chociaż kilka obliczeń wykonać powinien).  Oczywiście inwestor musi wiedzieć czego chce i w chwili  gdy zaczynane są roboty ma jasno sprecyzowane wymagania i powinien wiedzieć jaki kocioł będzie pracował w instalacji. Niestety nie sprawdzają się rozwiązania gdzie instalator z inwestorem usiłują zrobić "tanio" mieszają różne systemy.  Wybór kotła jest równoznaczny z wyborem pozostałych elementów instalacji od  producenta kotła To jest jedyny sposób na poprawnie działającą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie jedna do CO druga do CWU. Pompa CO pompuje do szafy z rozdzielaczem na kaloryfery i do szafy podłogówki. JA nie mam oryginalnego sterownika kotła i nie mam pogodówki, nie zostało to zainstalowane, bo wiem jakie są problemy tego kotła z oryginalnym sterownikiem z pogodówką.

 

P.S.

Przypomniałem sobie, mój schemat instalacji widział kolega Sambor i nie miał zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę zastrzeżeń moich i kolegi @maka, całość tematu jest tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18877-czy-moja-instalacja-co-dzia%C5%82a-poprawnie/

I dotyczyła głównie źle działającego kominka i prób "usprawnienia" tego kominka https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19161-turbodym-czyli-wymiennik-kominowy/page-1

W obu tematach kolega @Logan głównie delikatnie mówiąc "ochrzania " kolegów a najlepiej jest w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20224-jaki-to-piec-defro-optima-komfort-ds-czy-gs/page-2

Gdzie kolega napisał:

 

 

Logan, dnia 27 Paź 2015 - 08:20, napisał:
Drugie zdanie. Nie wiedziałem że to ja napisałem. ktoś shakował i podpiął ciebie pode mnie. Już nie komentuj więcej tego, bo mój czas jest cenny i nie będę więcej uczestniczył w wywodach. Po drugie robi się off-topic, a tego nie nawidzę.

 

Z resztą u kolegi inst działa, to niech działa do swojego technicznego końca, ale u innego może nie zadziałać, a na forum polecamy wielokrotnie sprawdzone instalacje, które działają w każdym przypadku a nie tylko u "wybrańców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak padnie mi za 3 lata a wy jeszcze zdemontujecie i odsprzedacie za 30 lat.

 

Teraz palę suchym opałem i jest ok, więc instalacja jest dobrze zrobiona tylko opał był mokry.

 

@sambor miałem cię za poważną osobę, a ty się w moda bawisz.

 

Jeżeli uważacie że instalację mam spartoloną i padnie lada dzień to super, niech wasze służą jeszcze waszym dzieciom, a jak wytłumaczyć ludzi, który dziś piszą na forach o wymianie kotła na nowy, a ten co mieli działał 15-20lat czasami spotyka się wpisy że nawet dłużej. Wtedy nie dbano o powroty, o palenie na odpowiednim poziomi itd i kotły wytrzymywały tyle lat, dziś stosuje się zawory 3d, 4d, mnóstwo automatyki i problem za problemem na forum. Myślicie że wiecie wszystko i kropka nie można was podważyć, już miałem kiedyś podobną sytuację z samochodem, gdzie kilka osób na forum, również nie dała się przeskoczyć i uważała że każdy mechanik nic nie wie tylko oni, posłuchałem ich i wtopiłem kupę kasy, żaden z nich nie miał racji a ja się kłóciłem ze swoim mechanikiem że nie wie co robi, w końcu wyszło że miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie tu mało do tego , idzie o przygotowanie wody niezależnie w dwóch obiegach.

Jak nie masz zamiaru tego zmieniać to zostaw, ale zostaw też ten mieszacz na pompie, na kotle ustawiasz temp min 60C i pójdzie, ale bez regulacji pogodowej, automatyki , za to z odpowiednio dużym zużyciem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.