Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji Co (Dom Jednorodzinny)


dexter92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  prosił bym o pomoc , sprawdzenie czy taka instalacja przejdzie i prosiłbym o wyrozumiałośc gdyż nie mam doświadczenia w istalacjach centralnego ogrzewania jeśli rys jest zbyt malo wyrazny moge narysowac bardziej przejrzysty na kalce ewentualnie białej kartce , w tym temacie chodzi tutaj czy jest tak jak powinno ?dodam że istalacja będzie robiona z ruru typu pex , piec to Zębiec WK uniwersalny oraz z pompą która trzeba jeszcze doupić .w planach jest dmuchawa ale to po testach czy bedzie potrzebna czy nie .

specyfiacje pieca :

Zębiec -KWK - Uniwersalne z górnym obiegiem spalin

moc znamionowa - 12 kw

pojemnosc wodna  kotła -30

zares pracy 4:13

 

mam kilka pytań

ile i gdzie dawac zawory ?wiem że napewno na zamknieciu obowdu grzejników aby w ciepłe dni nie grzały na marne ,

bezpieczeństwo : co jesli nie dopilnuje sie tempertury pieca sie zacznie sie woda gotować ? czy rury pex nie stopią sie ? jakies zabezpieczenia ?

jeśli dam pompę to bojler to ja wysyoko bojler musi być nad piecem ?

jaie rury w kotłowni dać miedziane czy stalowe  ? ocynk, czarne ?jaa średnica ?

czy rury pex biegnace z kotłowni do mieszania to wychodzące musza miec inna srednice niż te w dalszych pomieszczeniach ?jesli tak to jaka ?

czy wodę ciepła z bojlera do uzytowania moge dac w scianie ? czy w jakiejś otlinie ?

 

informacje :

pexy mam zamiar dawać na uchwytach biegnące na dolnych częśćiach ścian(prócz wody uzytkowej ) , rozmieszczenie grzejników takie musi zostać bo parpety mam bardzo nisko prócz łazienki 

czemu tyle pytań ? pewnie z wielu z was powie ze nie dam rady ,trzeba próbowac liczę na wasze rady pomoc :),  fachowiec powiedział ze nie ma czasu i tylko mi moze w kotłowni  podłaczyć  a reszte musze sam zamontować .

rys 1/rys 2

 

 

post-64957-0-62941500-1445434396_thumb.jpg

post-64957-0-43186700-1445434402_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prosta instalacja, możesz ją wykonać sam od A -Z.

Poniżej wytyczne jak powinni być to wykonane:

1. Naczynie wzbiorcze - nad kotłem , to najwyższe miejsce instalacji, naczynie musisz podłączyć do kotła rurą metalową - 1" lub Cu28, na tej rurze nie może być żadnej armatury, pomp itp.

2. Bojler CW - powinien być minimum 30cm poniżej naczynia wzbiorczego

 

3. Do grzejników prowadź osobne rury PEX 16, rozdzielacz możesz dać w kotłowni na ścianie.

 

4.Pompę daj na zasilaniu , a nie na powrocie

 

 

Taki najprostszy układ kotłowni z 1 pompą - poniżej

Wszystkie rury w kotłowni - metal- stal czarna lub miedź, do CW- miedź lub ocynk.

Napełnianie i spust instalacji przy kotle na dole.

post-18578-0-34763400-1445463773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Do grzejników prowadź osobne rury PEX 16, rozdzielacz możesz dać w kotłowni na ścianie.

czyli że mam prowadzic 6 rurek pex plus rurki z woda do kranów i zasilanie kotła zbiornika ?

a co z zabezpieczeniem jak sie woda zagotuje ?

 

czy rurki musze dawać w otulinie ?

czy moge zamurować w ścianie  bez czy w otulinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.