Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanały Wentylacyjne


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciąg w łazience jest zrobiony bo idzie przez łazienke nowy komin. W kotłowni tez mam kanał wentylacyjny bo kotłownie mam pod łazienka ( dojscie  do kotłowni przez podworze ) Czy nawiewy przez okna da sie zrobic mimo rolet zewnetrznych ? Czy nawiewy przez stary komin zdały by egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewy przez stary komin...

A skąd ten stary komin miałby czerpać świeże powietrze do nawiewu w mieszkaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak w mieszkaniu zrobi się podciśnienie to nawiewać będzie ...

Tylko czerpnia tego powietrza będzie na szczycie starego komina.

A tak być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze moze od poczatku w łazience posiadam kratke wentylacyjna w kuchni posiadam tylko okap ale podlaczony do rury ktorej wylot jest zakonczony na zatyłku domu i w pokojach sztuk 3 nie posiadam zadnej wentylacji co zrobic zeby poprawic ta wentylacje bo powietrze w domu jest " cięzkie" i leje mi sie z okien , gdy zasune rolety zewnetrzne okna mam suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to tak:

W łazience wstaw w kratce wentylator wyciągowy. (najlepiej z higrostatem)

W oknach w pokojach Nawiewniki.

Rolet nie domykaj do końca ( zostaw niewielkie szczeliny)

W tych kanałach wentylacyjnych (stary komin) zwykłe kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyciagi w łazience i w kuchni ( tylko w kuchni mam okap podłaczony do rury wypuszczonej na zatyłek domu ) wystarcza ? to czemu leje mi sie z okien w sypailni i inych pokojach jak nie zasune rolet zewnetrznych ? prosze o wyrozumialosc wczesniej mieszkalem w bloku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wylot okapu masz podpięty tak jak piszesz to może być.

Jeżeli miałbyś podpięty do pionu w kominie to wtedy działa jeszcze grawitacja.

Czyli nawet jak okap jest wyłączony to coś tam jeszcze wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się :)

A wracając do starego komina.

Jaka kiedyś pełnił funkcje? Spalinową czy wentylacyjną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalinowa tylko na tym rysunku jest narysowany jako wentylacyjny . A dało by sie go jakos przerobic ? czyli jak zaloze nawiewniki okienne to powinno byc lepiej jesli chodzi o wentylacje , tylko w tym kominie na srodku domu nie mam porobionych zadnych kratek ( mielaem dopiero zamiar je zrobic ale chcialem pierwsze sei doradzic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie daruj Sobie ten komin..

nie rób tam żadnych kratek .

Zrób nawiewniki w oknach.

I sporo używaj okapu.

I ten wentylator w kratce w łazience .

Może to super eko nie jest ale przynajmniej grzyba miał nie Będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem sie pytac o nawiewniki okienne i........ popierwsze Pan mi powiedzial ze posiadajac rolety zewnetrzne nie da sie rady zamontowac a po drugie zaskoczyła mnie cena 300 zł za okno na gotowo . Teraz gdy sie nie da rady zamontowac nawiewnikow to w jaki sposob moge poprawic wentylacje w domu , myslalem o nadcieciu w oknach uszczelek tak zeby był jakis przewiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w kilku(nastu) domach kratki w ścianie obok okna - czyli bierzesz otwornicę 100, wiertarkę i jedziesz na wylot przez mur, maskujesz kratkami i masz świeże powietrze cały czas nawiewane, od środka warto dać kratkę z regulacją przepływu. Nacinanie uszczelek to jakies rozwiązanie, ale nie zapewnie tyle dopływu powietrza, co kratka lub nawietrzak okienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy montują te nawiewniki używając specjalnych szyn, by frez szedł równo. Trzeba mieć trochę znajomości budwy profilu okna, by nie uszkodzić ramy. Pewnie, można zrobić kilka dziurek i nie trzeba frezu ale trochę ostrożności nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szoku przeczytaj sobie temat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15970-czy-mierzycie-wilgotność-powietrza-w-pokojach/page-2a szczególnie post #26 kol Vernala.

Nawiewniki regulowane z membraną.

Nawiewy musza być to oczywiste.

Co do wyciągu to w zeszłym roku dla starszej osoby która nie lubi wietrzyć zastosowałem taki wentylator z regulowanym higrostatem i opóźnionym wyłączeniem oraz z żaluzją która się zamyka jak nie pracuje, pełno ich w marketech budowlanych. 

Sprawdza się. Można go podłączyć do zwykłego otworu w ścianie (bo ma żaluzje i wiatr nie zawiewa).

Podłączył bym to w kuchni pod sufitem wybijając otwór na zewnątrz, ewentualnie gorsze rozwiązanie do tego istniejącego komina w przedpokoju, wtedy może wyciągać wilgotne powietrze z kuchni i to jest wada.

Patrząc na plan twojego domu, na wentylację przez łazienkę bym nie liczył bo wejście do niej jest z wiatrołapu i całe mieszkanie jest schowane za podwójnymi drzwiami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.