Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe Spalanie Na Retorcie


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie przejdę od razu do tematu po założeniu deflektora żeliwnego o średnicy 30 cm na wysokości 17 cm nadal na ściankach jest dużo sadzy, oraz słaby nadmuch dzieje się to z winy ze spalony ekogroszek nie od razu spada z retortyi nie daje rady nadmuch przebić się  wyczytałem w necie ze częste podawanie ekogroszku daje lepsze efekty spalania i napowietrzania wiec zmieniłem ustawienia z podawanie 8 sek przerwa 35 sek na 5 sek przerwa 25 sek ale dalej słabo dmucha,dopiero jak ręcznie zrzuce spalony ekogroszek i przegarnę na retorcie to wtedy pięknie sie pali ale nie trwa to długo bo znów po godzinie jest to samo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta retorta ? Okrągła klasyczna czy jakaś kwadratowa. Pierwsze słyszę żeby powietrze nie mogło się przebić przez popiół. Co to za kocioł ? Oczywistym jest że brak powietrza to sadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej porob zdjecia palnika i tutaj wstaw, fachowcy zobacza co to za palnik i pewno cos doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem swój nowy kocioł to dmuchawa była tak podłączona ze wirnik kręcił w przeciwnym kierunku. Z dołu palnika powinien być dekiel do odkręcenia, może jest tam dużo popiołu. Albo coś z dmuchawą. Może też gdzieś ucieka bokiem to powietrze bo jest nieuszczelniony palnik. Najlepiej wygasić kocioł i zrobić przegląd. Wyczyścić i uszczelnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś wyczyścić palenisko skoro widzisz ze tam jest problem. Osobiście ja bym tak zrobił tym bardziej że kocioł był już wcześniej używany przez kogoś. Fajnie by było o zdjęcia kotła i palnika. Ja po zakończeniu sezonu 2014-2015 zrobiłem generalne czyszczenie palnika i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd przed sezonem to podstawa. Osobiście odkręcam kosz, potem odkręcam podajnik, rozkręcam palnik i uszczelniam. Ten talerz się wyciąga i należy go od dołu uszczelnić. Po bokach zaraz pod tym talerzem powinny być śruby, trzeba je odkręcić i wyjąć talerz. Masz coś z dmuchawą albo pełno syfu i blokuje przepływ powietrza. Rozkręć i zobacz. Nic nie kombinuj z robieniem dziur bo narobisz sobie problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie retorta uszczelniona kocioł czyszczony wiem ze to podstawa problem jest z tym nawiewem pisałem ze jak pogrzebie w retorcie i zgarnę spalony ekogroszek to od razu inaczej się pali piec nabiera moment temperaturę ale nie na długo ta radość trwa i myślę ze to wina tych otworków ponieważ właściciel od którego odkupiłem piec tez narzekał ze piec cały czas pracuje nie dogrzewa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz coś z dmuchawą. Albo źle podłączona i kręci w odwrotną stronę (tak było u mnie) albo jest za słaba. Powiedzmy że powiększysz te otwory a nie pomaże i co wtedy ? Zakleisz ? Jak dam dmuchawę na maksa to groszek obija się o deflektor. Na poziomie tych otworów to ma być rozżarzony węgiel a popiół na talerzu i spadać do popielnika. Chyba że palisz jakimś odpadem który się skleja i tworzy pozlepiane kalafiory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk jest prawidłowy? Wrzuć fotki jak to wygląda albo nagraj filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie retorta uszczelniona kocioł czyszczony wiem ze to podstawa problem jest z tym nawiewem pisałem ze jak pogrzebie w retorcie i zgarnę spalony ekogroszek to od razu inaczej się pali piec nabiera moment temperaturę ale nie na długo ta radość trwa i myślę ze to wina tych otworków ponieważ właściciel od którego odkupiłem piec tez narzekał ze piec cały czas pracuje nie dogrzewa  

Miałem to samo na mocno spiekającym ekogroszku, robił się taki czop i faktycznie powietrze słabo leciało. Wystarczyło zrobić otwór a płomień robił się w tym miejscu jak silnik odrzutowca z dopalaczem. Rozwiązanie: dodałem mało spiekający jaret i jest ok. A na pewno lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś wyczyściłem łopatki dmuchawy roman1957 miał racje ale to nic nie dało,zastanawia mnie tylko jedna rzecz te otworki w retorcie przejrzałem na forum wszystkie dostępne na grafice retorty podobne do mojej i co moja ma najmniejsze otworki a może moje podejrzenia są trafne żeby je powiększyć na filmiku widać ze słaby podmuch.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moja ma najmniejsze otworki a może moje podejrzenia są trafne żeby je powiększyć na filmiku widać ze słaby podmuch.......

 

 

Nic nie powiększaj.

Masz spiekający się węgiel i nie pomoże więcej powietrza.

Trzeba dokupić jakiegoś niespiekającego czecha, ruska albo jak kolega wcześniej pisał Jareta.

Pomieszać pół na pól i będzie się palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.