Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Pracy Kotła Co, Nie Dopala Paliwa


TomaszaAbe

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZĘ O POMOC

Moja córka jest "szczęśliwa" właścicielka kotła stąporków 18kw ze sterownikiem st-80 .

Proszę o informacje na temat ustawienia pieca , ponieważ obecnie nie dopala ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są obecnie ustawienia? 

najprościej wydłużyć przerwę podawania jeśli kocioł osiąga zadaną, jeśli nie to podnosimy nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę za dużo spieków

trochę łupka i pojedyncze niedopaly

zmieniłbym jednak sposób podawania tak aby częściej wzruszać złoże

masz teraz 32sek/140sek co daje stosunek 4,375 :1

zrobiłbym na początek 8sek podawanie i 35 sek przerwa(4,375*8), reszta bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tzw "czecha", akurat na palnikach żeliwnych te czeskie dość łatwo spalić i nie robią większych kłopotów, jedyny problem takie,że mocniej wymiennik syfią....

spalając ekogroszek węgla brunatnego pamiętaj, aby nastawa na kotle najlepiej była min.60st.C, biorąc pod uwage jakiś błąd pomiaru czujnika w studzience kotła nie niżej jak 55st.C przy węglu brunatnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz wszystkie ustawienia bo coś czuję że zaczynasz od potrzymania a powinieneś korygować parametry dla pracy

jak dasz radę wrzuć fotkę tego jak się pali i jak popiół wygląda.

dotknij palcami rury spalinowej i oceń czy podczas gdy kocioł pracuje jest chłodna, ciepła a może gorąca. tylko ostrożnie żebyś nie przypalił opuszków

Ok czytam Twoje posty jestem obecnie w 2011roku trochę się chyba pozmieniało u Ciebie bo wtedy miałeś taki sam układ jak ja czyli piec staporkow 18kw sterownik st-80, bez zaworu 3d, zwykle zawory na grzejnikach, mieszkanie 130m , stare budownictwo, bojler 100l na wodę

Ustawienia:

Zadana tem. 55st było 45st ale kazałem zmienić czytałem ze niska tem jest szkodliwa dla pieca

Czas podawania 10s

Czas postoju. 80s

Przerwa 5min

Histereza 2

Dmuchawa 5 zamknięta w 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem sterownik ale kocioł pozostał, co prawda palnik nie przypomina w niczym oryginału ale nadal jest ten sam

z tego co pamietam to w ST 80 nie da się zejść niżej niż 10 sek z podawaniem

proponuję jeśli osiąga zadaną a są niedopały wydłużać przerwę podawania

na początek do 85 sek

po kolejnych 8-12 godzinach kolejne 5sek

i odsłoń troche dmuchawę o jakieś 10-15%

 

temperatura to tylko jeden z czynników wpływających na korozję. jak opał mokry i zasiarczony to i 65 może być za mało

do tego jeszcze temp powrotu i kilka innych czynników

niemniej jednak czasem warto dmuchać na zimne. u mnie 6 sezon kocioł pracuje i zyje całkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak?

 

Dlatego, że czeski, brunatny nawet w stanie powietrzno-suchym zawiera 20-30% wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.