Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Regulatora Pokojowego Tech St-290 V2


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam sterownik na kotle TECH ST-48,zakupiłem regulator pokojowy TECH ST-290 V2 komunikacja bezprzewodowa,w związku z tym ze kocioł mi pracuje w momecie nie zapotrzebowania na ciepło,czyli w salonie mam 24st a kocioł wciąż sie włancza.

W sterowniku ustawiłem na "regulator pokojowy TECH",regulator odpowiednio ustawiłem ale nie ma wspulnej pracy ,kocioł jest na podtrzymaniu ale nie włancza sie gdy zadana temperatura jest za niska od aktualnej,nie wiem dlaczego bo na sterowniku jak mówi instrukcja ze po podłaczeniu regulatora ma byc wyswietlana litera "P" i jest ona widoczna,znika jesli regulator odłącze.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz w st-48 w ustawieniach ustawić co ma robić po osiągnięciu temperatury w pokoju. Ja mam ustawione wyłącznie pompy co , można też wybrać obniżenie temperatury zadanej kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz bardziej to sprecyzować,co dokładnie ustawić lub zmienic?

O to chodzi ze regulator w ogóle nie działa, a pompa pracuje cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pisałem to na przykładzie sterownika ST-480 , który miałem u siebie. U Ciebie jednak nie ma tych funkcji. Zajrzałem do instrukcji obsługi twojego sterownika St-48 i w niej jest napisane że regulator pokojowy steruje tylko zaworem 3 D.

w ST-480 jest to duzo bardziej rozbudowane:

strona 20 i 21 instrukcji obsługi

http://www.techsterowniki.pl/wp-content/uploads/2015/02/ST-480-zPID_instrukcja_PL.pdf

Więc jeżeli nie masz u siebie zaworu 3D z siłownikiem to regulator na nic się nie zda.

Pozostaje jedynie przeróbka instalacji z zaworem 3/4 D lub wymiana sterownika. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pisałem to na przykładzie sterownika ST-480 , który miałem u siebie. U Ciebie jednak nie ma tych funkcji. Zajrzałem do instrukcji obsługi twojego sterownika St-48 i w niej jest napisane że regulator pokojowy steruje tylko zaworem 3 D.

Więc jeżeli nie masz u siebie zaworu 3D z siłownikiem to regulator na nic się nie zda.

Pozostaje jedynie przeróbka instalacji z zaworem 3/4 D lub wymiana sterownika. :(

 

Kolego

A więc tak,w ustawieniach w sterowniku Kotła ustawiam na REGULATOR POKOJOWY STANDARDOWY nie tak jak pisałem wczesniej REGULATOR TECH,wchodzę w menu Serwis 5162,potem Pokojówka Pompa CO i ustawiam Wyłączona.

Wszystko teraz działa i nie trzeba żadnego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musisz w st-48 w ustawieniach ustawić co ma robić po osiągnięciu temperatury w pokoju. Ja mam ustawione wyłącznie pompy co , można też wybrać obniżenie temperatury zadanej kotla

Ja mam sterownik K1 + SPK Lux i jest problem a mianowicie po dogrzaniu pokoju regulator pokojowy wyłacza pompę i wtedy otwiera sie zawór kulowy na obejściu pompy i grzeje dalej mieszkanie. Chciałbym aby regulator pokojowy nie działał na zasadzie wlącz/wyłacz  pompe tylko aby sterował zaworem 4 d (posiadam tez podłączoną pogodówke do tego zaworu). Czy jest możliwośc  ustawienia regulatora pokojowego aby sterował zaworem 4d razem z pogodowym?) Jeśli tak proszę o pomoc w ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy masz wbite w sterowniku pieca numery sterownika od siłownika przy zaworze 4D ?  Nie wiem dokładnie jak to się nazywa,  ja u mnie mam to przy bezpiecznikach od całego CO.   Jak kiedyś zrobiłem reset ust. fabrycznych to musiałem wbijać to ponownie, żeby zarejestrować go. 

Masz wogóle siłownik zaworu ?

 

 

Z tego co czytam forum to zał/wył  pompy po dogrzaniu mieszkania to nie jest zbyt rozsądne rozwiązanie bo jak temp. w domu opadnie to piec musi od nowa zagrzewać wodę w całej instalacji. 

Lepiej ustawić żeby odjął  np.  -3*C  na zaworze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.