Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3 Baby Proszą O Radę! Nowy Piec Węglowy - Dom Nieocieplony 200M2


Ebi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mieszkamy w nieocieplonym domu o powierzchni ok. 200m2 w którym rozciekł się stary 20 letni piec.. Jesteśmy w 3 baby i nie mamy zielonego pojęcia o technicznych tematach. Potrzebujemy pilnej porady osób znających się na rzeczy, ponieważ jesteśmy zmuszone kupić nowy piec węglowy. Najważniejsze informacje:

- BUDŻET: najlepiej do 2500zł (może być to piec chociażby na 2 lata, później liczymy na nadejście lepszych czasów (i możliwość zakupu porządnej maszyny grzewczej). Jak na razie jednak szału nie ma.

- TROPIKI NIE SĄ NAM NIEZBĘDNE: w pełni akceptujemy chodzenie w długim rękawie, nawet w polarze! Ważne, aby para nie wydobywała się z naszych ust (a to własnie ma miejsce).

- NAGRODA ZA DOBRĄ RADĘ: ciasto i dozgonna wdzięczność w jakże nieciekawej sytuacji (żeby nie ująć tego dosadniej).

 

Jaki piec najlepiej kupić? Sprawa jest dla nas bardzo pilna. Z góry ogromnie dziękujemy za każdą radę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/start

 

Postaraj się  policzyć ile potrzebujesz mocy kotła a potem będzie można coś doradzić w kwestii rodzaju kotła jaki potrzebujesz .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z Wami tak źle, przez 20 lat eksploatowałyście kocioł więc jakieś doświadczenie jest.

Ta kwota  to raczej wystarczy na najprostszy "śmieciuch", ja w tej sytuacji kupiłbym taki którego podłączenie sprawi najmniej problemów,

czyli np. te krócice do wody, czopuch do komina  żeby były w tych samych miejscach, bo fachman za wszystko policzy.

Jeżeli instalacja jest starego typu, grawitacja, grube rury, żeliwne kaloryfery i palicie węglem kamiennym grubszego sortymentu,

to ja polecam Ogniwo Biecz, bo taki 10 lat używam i "deczko" znam, moc nowego zbliżona do tej z uszkodzonego kotła, oczywiście jeżeli dotychczasowe grzanie domu nie sprawiało problemów.

Na forum jest wszystko detalach, potrzeba tylko jednego milenium :) na zapoznanie i więcej informacji od Was o aktualnie eksploatowanej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem 2 tygodnie temu ten sam problem ze starym kotłem,no i kupiłem nowy dolnego spalania Buderus logano w bardzo dobrej cenie.Jestem z niego zadowolony  w starym piecu latałem co 2 godziny żeby dołozyc węgla a tutaj zasypuje i starcza mi to na ok 11 godzin,w domu 23 stopnie.Na początku były małe problemy,ale to wina węgla.Teraz spalam węgla przez cała dobę ciut mniej niż w starym przez 8 godzin,także ze swojej strony polecam.A kosztował mnie 2370zL za 16kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jak najszybciej podać więcej niezbędnych informacji. Mamy jeszcze jeden problem. Mało kto chce się podjąć napraw żeliwnych piecy CO, jednak znalazłyśmy Pana, który mógłby się tego podjąć. Przypominając, że zależy nam na działaniu tego pieca przez najbliższy czas (rok, dwa) czy warto próbować go spawać? Wiem, że jest to trudne ale może warto spróbować? Jeśli tak to ile taka usługa powinna kosztować? Z góry dziękujemy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to np. kocioł Camino, to można wymienić pęknięty człon, poskręcać od nowa, uszczelnić silikonem wysokotemperaturowym tak dla pewności i będzie działać następne kilka(naście) lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszt wodny to ja bym tego nie naprawiał, bo tam sa bardzo duże naprężenia i naprawa może dać efekt ale na krótko, na pewno nie rok czy dwa. Taki ruszt jest praktycznie nienaprawialny, tym bardziej w 25 letnim kotle. Nie wiem jaki magik sie tego podejmie, ale wg mnie to pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyć przede wszystkim zapotrzebowanie na ciepło Waszego domu,jak wcześniej doradzał kol.@mac 65.

Nowy kocioł o odpowiedniej mocy do takiego domu za 2500zł ciężko będzie kupić chyba,że używany to i za kilkaset zł można ale jest ryzyko.

Może się zastanowicie nad takim ale trzeba dołożyć 6 stówek.

 

https://www.fuego.pl/zebiec-kwkd-15-kw.html?gclid=CKLW8bSuysgCFWEDcwoduFgNnQ

 

Powinien bez problemu ogrzać 200m2 niedocieplonego domu.

Będziecie miały kocioł na 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.