Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Sterownik W Kotle


jackop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do was panowie o pomoc w ustawieniu sterownika w piecu KMB RP plus Witkowski 25kw.

Sterownik titanic podajnik ekoenergia chyba duży (wnioskuję na podstawie postu 25 z tego tematu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/10764-palnik-ekoenergia-brucer-i-maly-nadmuch/page-2 )

Dom niecałe 200m. Bojler na oddzielnej pompce która i tak się nie załącza, grzeje grawitacyjnie. Na dom zawór 3D na którym puszczam w CO  40stopni

Wczoraj uszczelniłem kołnierz silikonem ale tylko spód i zaślepiłem 3 otwory antyspalinowe, zostawiłem drugi od strony dmuchawy. Z tego co widzę spowodowało to to że żar znajduje się na środku paleniska chociaż po bokach jest żywszy niż po przeciwległej stronie od kosza. Wydajność dmuchawy zwiększyłem na 6 i otworzyłem cały wlot aby przeciwległa strona od kosza także się paliła

Piec grzeje ale przesadza z ilością opału co zapewne jest moją wina.

Wczoraj na wieczór zwiększyłem czas podawania i skróciłem przerwę bo robił się  krater teraz widzę że nie dopala a groszku i tak pali za dużo.

 

Bieżące ustawienia:

 

Nastawa temp. kotła 55s

Czas podawania 15s

Czas między podawaniem 75s

Wydajność dmuchawy 6 z 12

Czas przedmuchu (podtrzymanie) 6s

Czas przerwy w podtrzymaniu 14s

Krotność podawania paliwa w podtrzymaniu 3

post-64461-0-81878000-1444827285_thumb.jpgpost-64461-0-35904000-1444827300_thumb.jpgpost-64461-0-39587000-1444827307_thumb.jpgpost-64461-0-05884400-1444827327_thumb.jpgpost-64461-0-02800800-1444827348_thumb.jpgpost-64461-0-55352700-1444827367_thumb.jpgpost-64461-0-96363000-1444827372_thumb.jpgpost-64461-0-37336300-1444827392_thumb.jpgpost-64461-0-20174900-1444827413_thumb.jpg

 

Na zdjęciach palenisko w czasie pracy i w czasie podtrzymania. Ostatnie zdjęcie to zawartość popielnika...

post-64461-0-47548400-1444828014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym palnikiem.

Ja mam chyba małą ekoenergię, ale dochodze do wniosku, że jest to wielkie G....

Moje ustawienia (na Sterowniku IRYD z PID, ale dla titanica będzie podobnie), które jakoś dają radę to:

podawanie 11s

przerwa 1 minuta 10s

dmuchawę mam na 20 w skali 0-50 i przysłona przymknięta na 80%

 

Podtrzymanie

przedmuch 9s

przerwa 5 minut

krotność 1

 

Też nie jest różowo, ale aż tak bardzo nie wali niedopałami jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wielkie G ale uważam że w większości przypadków  przyczyną problemów z komputerem jest łącznik klawiatury z krzesłem, problemów z samochodem łącznik kierownicy z fotelem a w przypadku pieca łącznik sterownika z piecem. Łudzę się że i tym razem mam rację oraz że znajdzie się ktoś kto poradził sobie z tym  problemem lub podpowie co robić. Piec mam od miesiąca więc stawiam że coś źle robię

Jeśli faktycznie masz małą ekoenergię to widziałem pochlebne posty na tym forum na temat tego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackop

w popiele mnóstwo niedopalonego węgla

sugeruję zmianę ustawień

podawanie 5sek zamiast 15 i przerwa 40 zamiast 75

nadmuch zostaw na razie jak jest. daj mu popracować i wrzuć fotkę z popiołem i palnikiem po około 12 godzinach

jak będzie niedopał wydłużysz przerwę podawania a jak będą spieki to obniżysz nadmuch, oczywiście pod warunkiem że będzie osiągał zadaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz wszystkie ustawienia bo coś czuję że zaczynasz od potrzymania a powinieneś korygować parametry dla pracy

jak dasz radę wrzuć fotkę tego jak się pali i jak popiół wygląda.

dotknij palcami rury spalinowej i oceń czy podczas gdy kocioł pracuje jest chłodna, ciepła a może gorąca. tylko ostrożnie żebyś nie przypalił opuszków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co Ty jackop. Ja mam Witkowkiego KMB RP 19kw dom 130m +bojler 140l, dom ocieplony, okna nowe drewno.

Moje ustawienia:

Nastawa temp. kotła 57 st C
Czas podawania 14 s
Czas między podawaniem 33 s
Wydajność 
dmuchawy 4 z 12
Czas przedmuchu (podtrzymanie) 17 s
Czas przerwy w podtrzymaniu 3 min
Krotność podawania paliwa w podtrzymaniu 3

Na dom podaję zaworem 4D - 40 st. C

Też mi nie dopala groszku, a zużycie 25kg na ok. 35 godz.

Nie wiem czy to dużo, czy mało, myślę, że mogłoby być lepiej.

Palę Krzesimirem 27MJ.

Może ktoś poradzić jak można zniwelować niedopały i zmniejszyć zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za często podajesz w podtrzymaniu i w czasie pracy

 

ustaw przerwę podtrzymania na 20-30 minut i krotność 1 oraz zmień ustawienia dla pracy

czas podawania 5sek 

przerwa podawania 35-40 sek

i pytanie czy palnik uszczelniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kol. użytkowników kotła od Witkowskiego.

 

Z podawaniem paliwa przez 15s poczekajcie na 30* mrozy :D

U mnie przez większość sezonu kocioł chodzi na takich nastawach w Titanicu:

 

czas podawania 6s

przerwa w podawaniu 1 min.

dmuchawa 3-4bieg z 12 (zależy od rodzaju węgla)

przerwa w podtrzymaniu 15 min.

przedmuch 20s

krotność 2

Palnik oczywiście uszczelniony,przy dużej ekoenergii proponuję położyć na palnik po przeciwnej od kosza cegiełkę szamotową 3cm gr. i problem z niedopałami zniknie.

Możecie poszukać w moich wpisach,zamieszczałem fotki jak to wygląda u mnie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 Wczoraj uszczelniłem według wskazówek kolegi TIMON120777. Zaślepione 3 z 4 otwory antyspalinowe, uszczelniony kołnierz, zaślepione okrągłe otwory na górze korony i po trzy pionowe od strony kosza  na to poszła cegła ale na prawie 6cm.

 Dmuchawą zjechałem na 2 bieg, teraz płomień jest żółty wcześniej był prawie biały. Dmuchawa trochę buczy ale tylko przy rozruchu.

Nastawa temp. kotła 55st
Czas podawania 6s
Czas między podawaniem 42s
Wydajność dmuchawy 2 z 12 przysłonięta na około 20%
Czas przedmuchu (podtrzymanie) 6s
Czas przerwy w podtrzymaniu 5s
Krotność podawania paliwa w podtrzymaniu 2

 

Żar jest na całości paleniska ale jednak od tylnej strony pieca jest żywszy płomień jednak ogarnia cały deflektor.

Jak u was wygląda czas pracy i czas kiedy jest w podtrzymaniu?

U mnie grzeje około 27 min i 35 pracuje w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka uroda tych palników że najpierw powietrze trafia na tylną stronę palnika i tam zazwyczaj pali się najmocniej. dlatego sugerowałem zaślepienie otworów na dłuższych bokach.

jak będzie bardzo wentyl buczał na 2 biegu daj 3 ale przesłonę zamknij prawie całkowicie będzie podobny efekt jak teraz na 2 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie wszystkie

te co zatkałeś wystarczą skoro dało to oczekiwany efekt czyli spalanie na całym palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik oczywiście uszczelniony.

Jak dam Timon ustawienia z tak długim podtrzymaniem, to zrobi mi się krater w palniku.

A czym Wy zatykacie te otwory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będziesz dmuchał w podtrzymaniu to nie będzie krateru. przedmuchy ustaw z taką samą częstotliwością co podawanie w podtrzymaniu czyli co 20-30 minut.

do zaklejania otworów uszczelniacz kominkowy do 1500stC lub silikon wysokotemperaturowy o podobnych parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. I jeszcze jedno pytanko.

Kiedyś od czasu kiedy uszczelniłem palnik, podczas czyszczenia go po wygaszeniu nie można go było zdjąć. Jest jakiś na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młotek i kawałek drewna i od dołu stuknąć w koronę

puści na pewno tylko bez przesady z siłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.