Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko-Tech Stąporków


yaro18

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

posiadam kociol jak w temacie, eko-tech 18kW stąporków z podajnikiem slimakowym, sterownik st-37. jest to moj pierwszy taki piec, wczesniej palilem w zwyklym smieciuchu wiec teraz mam male problemy z ustawieniem :P

piec kupilem jako uzywany (jest z 2009, uzywany byl tylko 2 lata) i zamontowalem jakis tydzien temu. przed montarzem oczywiscie dokladnie oczyszczony, retorta i wszystko inne co trzeba bylo uszczelnione itd.

 

a wiec przejdzmy do sedna sprawy jakim jest spore spalanie grochu jaret i retopal (tymi dwoma na razie probowalem). w jednym jak i w drugim przypadku wychodzi mi ok 35kg/dobe.

 

Do ogrzania mam nie cale 110m2, stare budownictwo nieocieplone, okna nowe.

 

nastawienia pieca to:

 

temperatura zadana 50'

czas pracy podajnika 20s

czas przerwy 70s

histereza 2'

szybki nadmuch 5 (na 6 max)

przerwa przepalania 5min

nadmuch odsloniety w 10%

Pompa co ustawiona na 40' (czyli chodzi caly czas, na pierwszym biegu)

 

pytalem kilku znajomych i mowia ze przy 2razy wiekszym metrazu + do tego jeszcze bojlery w takich temperaturach jak teraz byly to spala im max 25kg/dobe retopalu/jaretu...

 

nie ukrywam ze chcialbym sie zmiescic chociaz w tych 25kg, a 20kg byloby idealnie :)

 

nie wiem czy podalem wszystkie potrzebne parametry ale mam nadzieje ze szanowni koledzy cos doradza :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam yaro czy ten piec kupiłeś w Bielsku Białej? 

A co do ustawień to zmniejsz podawanie z 20s na 5 lub max8. Ustaw także nadmuch tak zeby było ok. 1/3 maximum jaki można ustawić tzn. jak na skali jest od 1 do 10 to ustaw na 3 no i z przesłoną na wentylatorze to już musisz wyczuć. Ja bym odsłonił ją na co najmniej 50% i od tego rozpoczął ustawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam piec i sterownik jeden sezon i jeszcze dobrze go nie rozgryzłem. Jeszcze go poznaję. Od dłuższego czasu palę na poniższych ustawieniach. Przy tych temperaturach ustaw piec tak: 

- podawanie 5s

- przerwa podawania 49s

- nadmuch na 3

- szczelina na przesłonie wentylatora ok.3cm

Ja mam temperaturę zadaną na piecu 56st.C przy zaworze trójdrogowym. Przy stosunku 1:10 (podawanie/przerwa podawania) piec dochodzi ok. 40min. Możesz próbować zjechać ze stosunkiem 1:9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziekuje za odzew :)

 

Witam yaro czy ten piec kupiłeś w Bielsku Białej?

hmm w troche dalszych okolicach, andrychow :)

 

A co do proponowanych przez Was ustawien to jak ustawialem mniej wiecej 6-7/45-50 to piec nie osiaga zadanych 50', dobija tylko do 49 i po czasie spada do 47,8 :/

Chcialem jeszcze dodac ze nie mam zadnych zaworow 3/4D, piec wpiety bezposrednio w instalacje.

 

raz udalo mi sie wczoraj uzyskac cos takiego:

przy ustawieniach 10/40, nadmuch 3z6, przeslona went zakryta w 80%, przepalanie co 3 min (na 5 sek) zadana temperature osiagal w 6,5min i byl w podrzymaniu przez 12 min, ale pozniej zaczalem przestawiac i juz nie moglem spowrotem ustawic na podobne czasy :/ i dalej sie mecze. kupilem dzis 50kg wesołej (podobno kalorycznosc 29) i bede probowal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Visitor1230

Jest proste pod warunkiem, ze walek slimaka nie jest zapieczony w przekladni. Nie radze bardzo pukac. Aluminiowe przekladnie sa cienkoscienne. I w takim przypadku moze okazac sie nieodzowna jakas wyciskarka hydrauliczna. Nowy walek slimaka przed ponownym zamontowaniem warto przesmarowac jakims syntetycznym smarowidlem. Na przyszlosc unikaj mokrego wegla i krateru w palenisku. Slimak pozyje wtedy dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek kupuje zawsze na początku jesieni wtedy jest suchy a jak jest mokry mam skrzynie do której wchodzi 2 tony i tam przesycha. Problem wydaje mi się wziął z dat iż tym razem trafił mi się z jakimś piaskiem i to chyba on spowodował złamanie i  raz  z popiołem wyciągnąłem kawał metalu musiał być w węglu. kolejna sprawa to tak, że ślimak jaki mam jest inne niż te, które teraz widziałem jak dziś zacząłem szukać. Wszyskie są takie 490601a2e4f26d4898e5c07bda4cd4a7.jpga ten co ja mam to pręt idący w środku jest tylko na początku na długości ok 30 cm a później sam ślimak i nie wiem czy to jakaś wada, czy takie też występują a jak tak to , które są leprze ? No i ceny różne od 150 do 350 też nie wiem, który kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miniu

a jaki masz palnik w tym kociołku?

może masz brucerowate cudo jakieś i ślimak jest żeliwny stąd jego inna budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak spróbujesz namierzyć instrukcję

poszukaj też w sklepach typu DOMER lub zapytaj Pieklorza - on siedzi w palnikach mocno i powinien pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.