Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Pompy 25-40 Czy 25-60


adamGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam pytanie czy dla budynku lata'70  200-220m2

 

Piwnica  (nieogrzewania - tylko schody w piwnicy ogrzewane C22 400x600) - piec 25kW OEP w piwnicy

Parter  - ogrzewany 

klatka schodowa - ogrzewana 

Piętro   - ogrzewane

 

Aktualnie mam Alpha2L 25-60 - na wszystkich  innych ustawieniach powyżej I biegu ( wraz z PP1, PP2, CP1, CP2) bardzo słychać szum na głowicach. 

 

Czy pompka 25-40 uciągnie instalację ? 

 

Instalacja - miedź  25/22/18/15 mm w pinach bez podłogówki. 

 

Osobna pompa do CWU

 

Piec z zaworem 4D

 

 

A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien, że szum nie jest związany z zapowietrzeniem układu? Czy bieg nr 1 nie wystarcza? Ja mam taką samą pompkę tylko z autoadaptem (sama regulu je swoją moc) i w obecnych temperaturach oscylue w granicach poboru mocy 6-9W czyli pewnie tak 1 bieg. Warunki lokalowe mam zbliżone do twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na I biegu jest zadowalająco , działa ale brakuje troszkę powrót jest za zimny. 

Powietrza nie ma.

 

Najlepsze efekty miałem jak ustawiłem na PP2, bardzo podniosła mi się temperatura powrotu. Ale bardzo wzrósł szum na głowicach. 

 

nie wiem czy Alpha 2L się adaptuje w podobnym zakresie jak Autoadapt ale dla wersji L w zakresie wybranej charakterystyki. 

 

 

jojoro - masz Alpha 2 25-60 autoadapt na 200m2 ?

 

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam nawet troche ponad 200m2 do ogrzania. Kotłownia w piwnicy. Grzeję parter i piętro. Instalacja grzejnikowa taka sobie - część grzejnków równolegle, część szeregowo (i to łączenie np 2 grzejników na parterze z jednym na piętrze). Grzejniki wielkie krowy 200cmx60. Kamienica z lat 30-tych nieocieplona.

Grzejniki całe ciepłe (wiadomo jak głowica domknie się na 80% to dół się robi chłodniejszy, ale nie zimny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - nie słyszę żadnych szumów. Szczerze mówiąc po przesiadce z jakiejś starej pompy WITA 75 (moc na biegu 3 170W) ;p wszystko wydaje mi się ciche. W każdym razie w nocy, w sypialni jak sobie usiądę na fotelu obok grzejnika to nic nie słyszę z wyjątkiem tykania zegara z sąsiedniego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kocioł z zaworem 4-D to ustaw temp powrotu na zaworze - przecież po to on jest zamontowany .

Nie ważne co wraca z grzejników, ważne co wraca do kotła!

 

Pompa z Auto adaptem zawsze będzie dążyć do minimum pobranej mocy i minimalnego przepływu, czyli w ostatecznym rozrachunku

po zmianie pompy może wracać z CO zimniejsza woda niż masz ma powrocie obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to ustawilem zawór miesza mi powrót do ok 46-48 tyle samo idzie na CO ale na 1 biegu. Kocioł idzie na65

Mam głowice termostatycne więc chcialem wykorzystać jedną z charakterystyk proporcjonalnych Alpha2L dalem na pp1 i zaczęły się szumy na głowicach.oprócz tego kocioł dluzej dochodzi do stabilności więc chyba przepływ wody jest za szybki.wachania występują tylko gdy włączy się cwu na 30 min.

Wymienienie chetnie ta L ke 25-60 na Autoadapt tylko nie wiem czy zalozyc mniejsza 25-40 czy zostawić 25-60 a Autoadapt już się dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.