Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie O Moc


axe

Rekomendowane odpowiedzi

@m77 tak czytam Twoje wypociny na tym forum (...)

Ten wątek jest o tym, że ktoś chciał sobie kupić kocioł Ling Duo i zastanawiał się, czy 15 kW wystarczy. Drugi w kolejności jest Ling Duo 25 kW i różni się tym, że ma większą pojemnośc wodną. Człowiek, który założył ten wątek, zastanawiał się, czy kupić ten, czy tamten. Czy to jest takie trudne do zrozumienia? Widocznie dla niektórych jest.

 

A tak nawiasem mówią, dejfit, jeśli jedynym powodem Twojej obecności na tym forum jest prowadzenie negatywnej kampanii przeciwko kotłom Klimosza, to sobie daruj inne dyskusje, bo przez swoje awantury stałeś się mało wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest takie trudne do zrozumienia? Widocznie dla niektórych jest.

Ciężki przypadek widzę, przeczytaj uważnie co napisałem w tym wątku. Ani 15kW ani 25kW w tym przypadku, a jeżeli już Klimosz to bardziej 15kW jak 25kW i tyle z mojej strony! Siarczystych mrozów u nas nie ma, sezon grzewczy to też wrzesień, październik, listopad oraz marzec kwiecień, ew. połowa maja - gdzie o mrozach w ogóle nie rozmawiamy !!

 

A tak nawiasem mówią, dejfit, jeśli jedynym powodem Twojej obecności na tym forum jest prowadzenie negatywnej kampanii przeciwko kotłom Klimosza, to sobie daruj inne dyskusje, bo przez swoje awantury stałeś się mało wiarygodny.

 

Jakie awantury litości - negatywna opinia. Każdy kto interesuje się Ling Plus ze sterownikiem Esytyma może do mnie napisać. Prześlę zdjęcia tego co opisywałem i zaproszę do kotłowni. Baaardzo chętnie się uwiarygodnię. Klimosz Ling Plus ma swoje wady, piszę to z pełną odpowiedzialnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki przypadek widzę, przeczytaj uważnie co napisałem w tym wątku. Ani 15kW ani 25kW w tym przypadku, a jeżeli już Klimosz to bardziej 15kW jak 25kW i tyle z mojej strony! Siarczystych mrozów u nas nie ma, sezon grzewczy to też wrzesień, październik, listopad oraz marzec kwiecień, ew. połowa maja - gdzie o mrozach w ogóle nie rozmawiamy !!

 

 

 

Jakie awantury litości - negatywna opinia. Każdy kto interesuje się Ling Plus ze sterownikiem Esytyma może do mnie napisać. Prześlę zdjęcia tego co opisywałem i zaproszę do kotłowni. Baaardzo chętnie się uwiarygodnię. Klimosz Ling Plus ma swoje wady, piszę to z pełną odpowiedzialnością.

Każdy kociol ma wady pytanie czy niema wiecej wad niż zalet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczylem sobie zapotrzebowanie na kw w moim domku. Wyszlo mi ze projektant przyjal 130 W na 1 m2. Przy moim ociepleniu przyjmuje sie 80-90 W na 1 m2. Wiec projektant sporo chyba przesadzil wyszlo mu 11,3 Kw. Liczac nawet 100 W na 1 m2 mam zapotrzebowanie 10Kw zostaje mi 5 zapasu a w swietle informacji producenta mawet 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczylem sobie zapotrzebowanie na kw w moim domku. Wyszlo mi ze projektant przyjal 130 W na 1 m2. Przy moim ociepleniu przyjmuje sie 80-90 W na 1 m2. Wiec projektant sporo chyba przesadzil wyszlo mu 11,3 Kw. Liczac nawet 100 W na 1 m2 mam zapotrzebowanie 10Kw zostaje mi 5 zapasu a w swietle informacji producenta mawet 8.

 

to sprecyzuj jaki zasobnik bedziesz montował ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiekszy niz 150 l z grzalka elektryczna,pionowy. A i pytanko czemu przepływowy ogrzewacz elektryczny to zly pomysł.

Pracujemy tak ze latem jestesmy dosc pozno w domu (geodezja) i niewiem czy jest sens latem ciagle trzymac rozpalony kociol gdy od 8 do 18 niema nas w domu.

 

 

bo przepływka elekryczna to zerokomfortu a moc jaka ?????? min 18kW mocy elektrycznej ,zasobnik pionowy super z wezownica spiralna i grzałka min 1,5kW ,jak nie bedziesz palił to właczyzsz sobie elektryczny i spokojnie sobie bedzie grzał przez kilka godzin ,jak bedziesz palił to grzałke wyłaczysz albo zrobisz sobie to na zegarze niewiem jaki sobie upatrzyłes ale zobacz galmet 140l z grzałka SGW(S)i zobacz jaka ma mocna spirale CO ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te 7 metrów to polecam taki mały patencik z powrotu grzejnika czyli duza drabinka ok 1,5 m wysokosci na głowicy i powrot prowadzony pex w podłodze nie drogo i skutecznie przepływ ustawisz na zaworze reszte ustawi głowica ja do 8m podłogi tak robie tanio i miło a co do zasobnika nie polecam skajki bo sie brudzi wejdz tam gdzie pisałem ,a tak na marginesie to ile mocy ma wezownica??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasni niebardzo ie lapie w tych mocach wezownicy np w tym galmecie pisze ze 23kw ale do czego to przypiac.

 

i jeszcze znalazlem taki kociolek:

http://www.kotlyco.pl/?id=6

no to jest moc jaka potrzebuje zasobnik przy poborze wody do jej ogrzania to o czym pisze od kilku dni komfortowe grzanie wody czyli jak taka moc dostarczysz z kotła to bedziesz mogł duzo wody w krotkim czasie pobrac i zawsze bedzie goraca teraz rozumiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczylem sobie zapotrzebowanie na kw w moim domku. Wyszlo mi ze projektant przyjal 130 W na 1 m2. Przy moim ociepleniu przyjmuje sie 80-90 W na 1 m2. Wiec projektant sporo chyba przesadzil wyszlo mu 11,3 Kw

To już wałkowaliśmy dawno temu :D Max 100W/m^2.

 

i jeszcze znalazlem taki kociolek:

http://www.kotlyco.pl/?id=6

Jak ja się interesowałem kotłem to słyszałem dobre opinie o kotłach Stąporków co już pisałem zresztą.

 

Co do tego Galmetu - axe zorientuj się dokładnie w kwestii tych wężownic. Ja mam wiszący SGW(S) 80l. Podana w instrukcji moc wężownicy to 13,5kW przy przy powierzchni wymiany 0,55m^2. Podobno są na rynku sprawniejsze wymienniki c.w.u. Ostatecznie nie narzekam - 2 osoby mogą wchodzić pod długi prysznic jedna po drugiej. Włączenia w Estymie priorytetu c.w.u nie potrzebuję.

 

ja mam 15 z protechu caro dom 150m i 120l cwo , dom z lat 30 nie ocieplony temp. w domu 23st. Moim zdaniem 15 ci wystarczy

Ile Ci pali ten kocioł ? - ale realnie bez ściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica cenowa miedzy 15 a 25 niejest duza. Chodzi mi tylko czy 25 niebedzie palic wiecej opalu i czy niebedzie z nia problemow przy ustainiach dla mojeg domu.

W specyfikacji podaja ze mozna regulowac moc kowla w zakresie od 10 do 25 kw.

jesli nie jest to ja brałbym wiekszy napewno nie zaszkodzi a co do spalania no nie spali wiecej bo niby jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj axe, powiem Ci jedno z doświadczenia mojego, miałem kocioł 18KW na dom wielkości 210 metrów i zbiornik 100L cwu, i również mi to działało, kocioł grzał i dom i wodę, tylko, ja przy modyfikacji zastanowiłem się nad 2 elementami.

 

 

1. Czy warto śmigać w przypadku zwykłego kotła co kilka godzin dokładać do kotła bo wygaśnie, czy mieć taki kocioł również zwykły aby chodzić do niego np.. raz na dobę

2. miałem zbiornik cwu 100l, jednak po użytkowaniu go prze dwa lata, jednak okazał się za mały i tutaj znów skłoniło mnie to do refleksji czy kupić większy i mieć ten komfort i wygodę czy zostać przy tym i troszkę zaoszczędzić, a co się z tym wiązało rozpatrywałem też pozostawienie starego kotła.

 

Reasumując, większy zbiornik cwu to nie oceniona wygoda, a jak mi doszedł nowy członek rodziny, to również mam spory zapas tej wody i z głowy, co do kotła dziś z perspektywy czasu cieszę się że mam duży kocioł który w sposób dla mnie naturalny, bez jak to kolega automatyk użył sformułowania TYRANIA-po prostu pracuje. Co do spalania popatrz na dwa kotły danej firmy jeden mniejszy drugi większy poszukaj danych technicznych kotła i zobacz zapotrzebowanie tego i tego na opał w ciągu godziny są to znikome różnice, a śmiem twierdzić że w autopsji jest to nawet na korzyść tego większego, jednak ostateczny wybór będzie należał do Ciebie.

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy warto śmigać w przypadku zwykłego kotła co kilka godzin dokładać do kotła bo wygaśnie, czy mieć taki kocioł również zwykły aby chodzić do niego np.. raz na dobę

To jakby do muchy z armaty strzelać. Ni przypiął ni przyłatał do tematu.

 

2. miałem zbiornik cwu 100l, jednak po użytkowaniu go prze dwa lata, jednak okazał się za mały i tutaj znów skłoniło mnie to do refleksji czy kupić większy i mieć ten komfort i wygodę czy zostać przy tym i troszkę zaoszczędzić, a co się z tym wiązało rozpatrywałem też pozostawienie starego kotła.

 

Co mi po 200 litrach wody ogrzanej do 50 stopni kiedy mogę mieć 140 ogrzanej do 70 i wyjdzie per saldo to samo

Zużycie Panie Tomku ma Pan takie same niezależnie od wielkości zbiornika, woda ma w stanie ciekłym to samo ciepło właściwe- interpretacji uczyli w szkole podstawowej. O jakiej oszczędności Pan pisze w związku z małym zbiornikiem ?

zobacz zapotrzebowanie tego i tego na opał w ciągu godziny są to znikome różnice, a śmiem twierdzić że w autopsji jest to nawet na korzyść tego większego

Kocioł ma zapotrzebowanie na węgiel. Ciekawa teoria :D Chciałoby się raczej powiedzieć bzdura jak mało która.

 

Axe zamontuj sobie 25kW, zapłać więcej, a potem duś go sztucznie w podtrzymaniu i trać kolejne % sprawności. Trafnych wyborów Ci życzę a przede wszystkim mądrych rozmów z WIELOMA instalatorami, którzy nei zalecają przewymiarowywania kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego negujesz wszystko wszystkich czasmi patrze i sam siebie zanegoj i bedzie dobrze ,nie rozumiem z z kad to sie bierze ,masz kocioł na styk to masz małe palenisko jak małe palenisko to latasz i dokładasz normalne jak dla mnie i logiczne widzac budowe kotłow i siedzac w branzy

co do oszczednosci na zasobniku 100 l oczywista jak wylejesz 100l wody ciepłej to siediał w zimnej nie bedziesz wiec trzeba kapac sie szybko i sprawnie zeby starczyło stad oszczednos -ja nazywam to brakiem komfortu

spalanie w przewymiarowanym kotle moze byc nawet mniejsze zalezy tylko od ustawien

a co do oszczednosci przy wiekszym zasobniku to wpewnych sytuacjach jest mosliwe jesli kocioł nie pracuje cały czas ale nie wiem co autor ma na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby do muchy z armaty strzelać. Ni przypiął ni przyłatał do tematu.

 

 

 

 

Zużycie Panie Tomku ma Pan takie same niezależnie od wielkości zbiornika, woda ma w stanie ciekłym to samo ciepło właściwe- interpretacji uczyli w szkole podstawowej. O jakiej oszczędności Pan pisze w związku z małym zbiornikiem ?

 

Kocioł ma zapotrzebowanie na węgiel. Ciekawa teoria :D Chciałoby się raczej powiedzieć bzdura jak mało która.

 

Axe zamontuj sobie 25kW, zapłać więcej, a potem duś go sztucznie w podtrzymaniu i trać kolejne % sprawności. Trafnych wyborów Ci życzę a przede wszystkim mądrych rozmów z WIELOMA instalatorami, którzy nei zalecają przewymiarowywania kotłów.

 

 

Witaj kolego widzę, że od nie dawana jesteś na tym forum, więc pozwól, że wyjaśnię Ci idee tego forum, polega ono na wymianie doświadczeń oraz generalnie pomocy innym, którzy poszukują i oczekują od nas pozostałych forumowiczów pomocy, a skoro twoja pomoc sprowadza się jedynie to ciągłej krytyki, to sorki, ale w ten sposób nikomu nie pomagasz, udowadniane na siłę kto ma rację naprawdę mija się z celem, człowiek poszukuje pomocy, a nie jakiejś dziwnej krytyki która nie wiem ci ma wnieść do tej rozmowy.

 

Jeżeli kolego czytasz dobrze wszystkie posty, to w bardzo prosty sposób kolega automatyk, chyba jasno opisał moc wężownicy w zbiorniku cwu, a jak nie to do KOLEGI AUTOMATYK, opisz jaśniej z tymi zbiornikami bo nasz kolega nie zrozumiał albo nie doczytał.

 

 

Co do mojej wypowiedzi na temat kotła wybacz sprostuję bo również nie zrozumiałeś

 

Kocioł ma zapotrzebowanie na węgiel.

 

a chodziło mi o:

 

Średnie zużycie paliwa [kg/h]

 

I to nie teoria kolego tylko są to badania i wyliczenia ludzi konstruujących kocioł, no ale skoro nawet to uważasz za teorie to wybacz.

 

 

A jak kolego nie wiesz co to znaczy śmigać co kilka godzin do piwnicy-gdzie opisałem to jedynie obrazowo, to albo masz od zawsze retorciaka, albo od niedawna jesteś "PALACZEM" tak jak większość z nas.

 

Ja nie zamierzam mówić komuś co ma kupić oraz co robić, większość z nas jedynie stara się pomóc koledze w wyborze kotła, a nie ciągłej krytyki, może innych drobiazgów też zaczniemy się czepiać np literówek. HAHAHA.

 

Kolego na przyszłość skupiaj się na tym co jest meritum tematu a nie na ciągłej krytyce, bo to uważam że jest nikomu nie potrzebne a czytam coraz więcej takich postów, ale po co?

 

 

kolego axe tak jak napisałem wcześniej ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie, bo oprócz technicznych rzeczy trzeba uwzględnić również i aspekt ekonomiczny i finansowy.

 

 

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie jest to ja brałbym wiekszy napewno nie zaszkodzi a co do spalania no nie spali wiecej bo niby jak ?

 

Kolego automatyk jeżeli Ty proponujesz kocioł 25kW na 106m* powierzchni to tym samym tracisz swoja wiarygodność.

 

 

dejfit dobrze napisał "zamontuj sobie 25kW, a potem duś go sztucznie w podtrzymaniu i trać kolejne % sprawnosci"

 

Ja na 100m* plus zasobnik leżacy 140l mam kocioł z dolnym spalaniem 12kW  palę piątą zimę i jak do tej pory jeszcze mi mocy kotła nie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (...) mam kocioł z dolnym spalaniem 12kW  (...)

No właśnie. Zanim zaczniesz krytykować wypowiedzi innych, przeczytaj dokładnie, czego dotyczą, bo dyskusja jest o kotle retortowym, a nie zasypowym. Poza tym na ten temat w innym wątku: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=15048 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zanim zaczniesz krytykować wypowiedzi innych, przeczytaj dokładnie, czego dotyczą, bo dyskusja jest o kotle retortowym, a nie zasypowym. Poza tym na ten temat w innym wątku: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=15048 .

 

 

A ja to tak rozemiem 25kW na 106m* to nabijanie kasy, a potem to niech się juz klient martwi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czym ma sie matwic ?

ze wyda moze 300zł wiecej na kocioł a sprawnosc bedzie podobnanawet lepsza?

nikt ci nie kaze kupowac mecedesa z silnikiem malucha tez rozpedzi dgo do 100 tylko kiedy?

sa jakies normy jesli nie podgrzewasz wody to mozesz nawet 8kW wstawic i bedzie ciepło moze sobie mały komiek wstawic do pokoju z płaszczem 6kw i tez bedzie ciepło jak myslisz poco w domu 300m piec 65kW ?ipowierzchni grzewczej 7m

 

ktory pracuje juz 30lat?teraz odpoczywa ze wzgleduna retorde ,otoz odpowiadam po to zeby było ciepło i na dwie łazienki starczyło wody jak przcietnie 5 osob przeleci to sie nazywa komfort o ktorym juz wiadomo od niepamietnych czsów ,

jesli ktos bardzxo chce miec kocioł 12-15kW prosze bardzo do tego zasobnik lezący 140l z wezownica o mocy max 7kW normalnie ptracujacej moze na 3-4kW przy poborze wody i bedzie i ciepło i ciepła woda ale o prawdziwej kapieli moszesz zapomniec albo zeby kilka osob przeleciało w godzine przez lazienki

 

a tak zebynie było kto moze niech zobaczy w bierzacym muratorze co pisza omocy zasobników i kotłów ..... dokładnie to co pisze od kilku dni zapraszam do lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.