Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Z Podajnikiem Nietypowy Obiekt - Kamienica


fioleeeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na początku chciałbym się przywitać jako nowicjusz na forum

 

 

Mam pytanie odnośnie doboru mocy kotła z podajnikiem , generalnie skłaniam się ku produktom OGNIWO EKO Plus    lub OGNIWO EKO PLUS M

 

Obiekt do ogrzania to kamienica około 11x8m w podstawie, całkowicie podpiwniczona, piwnice około 80m2, na parterze lokal handlowy - uzytkowy 67m2 wysokość 3m, na 1 i 2 pietrze mieszkanie około 130m2 o wysokosciach około 1 pietro 2,80, 2 pietro 2,50 ,w sumie bez piwnicy do ogrzania około 210m2 , jest to obiekt z początku lat 90tych, jestesmy w trakcie generalnego remontu, robimy nową instalację grzewczą, w sklepie są grzejniki, na 1 pietrze 70m2  najprawdopodobniej przyjdzie podłogówka na 2 pietrze około 60m2 grzejniki, bedzie remont - przebudowa dachu wraz z jego ociepleniem, sciany obiektu około  45cm, co do ocieplenia budynku bedzie to niemozliwe od strony ulicy (strefa starego miasta, konserwator itp...) natomiast bedziemy to ocieplac od podwórza, boczne sciany sasiadują z innymi kaminicami zamieszkanymi.

 

CWU tez bedzie zasilane kotłem,

 

witryny i drzwi w lokalu uzytkowym pcv, na pietrze równiez , na drugim bedą wymienione równiez,

 

 

problem tkwi z w tym ze uruchamiamy sam lokal uzytkowy jeszcze w tym roku i potrzebne jest juz ogrzewanie , na górze na 1 pietrze wstawiamy puki co prowizorczynie ze 2- 3 grzejniki,   na 2 pietrze przy fatalnym stanie dachu - praktycznie brak ocieplenia,  zacieki itp.... niema sesnu grzać w tym roku, przed przwidywanym  remontem na wiosnę),

 

zaznaczam ze jest w obiekcie lokal handowy, z bezposrednim wejsciem z chodnika wiec jest tez czeste otwieranie drzwi i duze straty ciepła ,

 

jak to sie ma równiez do działania samego kotła dajmy na to 25kW , gdy bedzie grzał przez najblizszy sezon jedynie 1/3 obiektu?

 

Jakiej mocy kocioł wy polecacie?

 

 

Z góry dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw dane do kalkulatora pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to budynek z lat dziewiećdziesiątych to co stoi na przeszkodzie w ociepleniu elewacji? Z konserwatorem trzeba tylko uzgodnić jak ona będzie wyglądała.

dodatkowe ocieplenie sciany od ulicy nie wchodzi w grę ze wzgledu na jej wykończenie granitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam ze jest w obiekcie lokal handowy, z bezposrednim wejsciem z chodnika wiec jest tez czeste otwieranie drzwi i duze straty ciepła ,

To moze pomyśl o czymś takim:

https://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/kurtyna-powietrzna-sposobem-na-dodatkowe-oszczednosci-energii-oraz-na-dogrzewanie-pomieszczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/x2v

 

 

mimo wszystko uważam ze wyniki są zbyt optymistyczne....

 

Według mnie kocioł 17 kW wystarczy i to ze sporym zapasem - najlepiej z palnikiem dobrze pracującym przy niskich mocach na poziomie 5 kW, czyli np. Ardeo wahliwy.

 

Taki kupisz za 7500 zł.

 

Ogniwo Eko Plus M ma 26 kW i wg badań [w praktyce dopiero w tym sezonie się to zweryfikuje] dobrze pracuje od 7 kW, to dobry kocioł tylko zbyt duży, no i droższy o 40%, zwykłego Ogniwo Eko Plus wg mnie nie warto bo na niskich mocach ma niską sprawność i kiepsko działa [serwisowałem taki w zeszłym sezonie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie te ogniwo eko plus M,. na które jestem mocno nastawiony, co byście polecili , nowoczesne konstrukcje z rozbudowanym i zaawansowanym sterownikiem oraz mozliwoscią podłączenia z  komputerem, relatywnie łatwe w utrzymaniu czystości o mniejszej mocy niz 26 kW..... ? w cenie do 8-9 tys zł

 

co do mocy potrzebnej na zagrzanie tej budy należy pamiętać że nie jest to nowy obiekt....mimo fajnego kalkulatora dane z ciepło wlasciwe moim nie odzwierciedlają wszystkich aspektów w przypadku takich obiektów jak ten, sama klatka schodowa bardzo mocno sie wychładza poprzez czeste otwieranie drzwi z przodu jak i z tyłu obiektu,  wielkość drzwi wejsciowych i witryn sklepowych tez jest znacząca... to nie są normalne okna tylko kilkanascie m2 szyb i PCV..  sama wysokość lokalu na parterze to 3m i to po obnizeniu sufitu z 3,40.... takich danych nie da sie umieścic w kalkulatorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-P Plus 17 kW ze sterownikiem SPP2, z palnikiem Ardeo lub RBR Ekouniwersal 17 kW ze sterownikiem eCOAL z palnikiem Batory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe ocieplenie sciany od ulicy nie wchodzi w grę ze wzgledu na jej wykończenie granitem

Jak się nie da od zewnątrz to zrób to od wewnątrz.

 

https://www.google.pl/search?newwindow=1&site=&source=hp&q=płyty+klimatyczne&oq=plyty+kimatyczne&gs_l=hp.1.1.0i13l2j0i13i30l5j0i13i5i30l2.16150.26575.0.35941.16.16.0.0.0.0.144.1991.0j16.16.0....0...1c.1.64.hp..3.13.1581.oNakdesB89Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy,po wielogodzinnym studiowaniu róznych forum, po przewertowaniu multum bardziej lub mniej przydatnych informacji,(można zwariować przy wyborze kotła....:D żona już na mnie krzywo patrzy od kilku dni jak ślęcze przed ekranem ) a żeby już nie marnować więcej czasu na zbedne poszukiwania  mój wybór ograniczy się tylko do wyboru spośród dwóch kołtów firmy OGNIWO ( przedewszystkim ze względu na sterownik eCoal , dobrą opinie uzytkowników oraz co ważne akurat w moim przypadku natychmiastowa dostępność produktu , i bedzie to

 

albo EKO PLUS 16kW , albo EKO PLUS M 26 kW,

 

co polecicie z tych dwóch, około 220m? + piwnice pod całym obiektem + klatka schodowa ktorej nie wliczylem w m2,  kamienica zimna słabo ocieplona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.