Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperatura Kotła


Odysss

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie ma potrzeby korzystania z odpopielacza to można wstawić ruszt szamotowy np taki jak poniżej - u mnie 3 rok pracy i nic.

Ten ruszt wisi niżej niż żeliwne kształtki, przez co palnik się mniej zapycha

Jedyny kłopot to gwoździe z palet, które lubią wpadać w szczeliny doprowadzające powietrze. :angry:

 

post-18578-0-79092700-1483569987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Świątecznie . Nie był bym sobą gdybym czegoś znowu nie zmodernizował , rck czekał i czekał w końcu zamontowany , działa kila dni, to chyba taka wisienka na torcie kotłowni , przynajmniej na razie :) . Działa bardzo dobrze kocił jeszcze stabilniej  pracuje , na temperaturę spalin kotła nie ma już wpływy : pogoda , temperatura kotła , spalin itp itd . Ogólnie kto nie ma polecam bo nie  ma takiego komina w którym panuje  zawsze jednakowe podciśnienie .

zobacz co pisza na czystym ogrzewaniu, cyt.:

UWAGA! Ze wzglę­dów bez­pie­czeń­stwa RCK nie może być insta­lo­wany w kotle z dmu­chawą. Jego istotą jest prze­cież regu­lo­wa­nie natu­ral­nego pod­ci­śnie­nia w komi­nie, nato­miast dmu­chawa wytwa­rza nad­ci­śnie­nie (wpy­cha spa­liny do komina), co zakłóca pracę RCK, a także może skut­ko­wać wydo­sta­wa­niem się prze­zeń spa­lin do kotłowni.

 

czy to prawda czy nie to nie wnikam, tszukalem czegos i znalazlem takie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło , maślane - a do kotła na pellet też zalecają RCK, ba nawet są RCK montowane fabrycznie na kotle.

I to są wartości amatorskich stron , gdzie króluje zbieranina wiedzy z innych for i przypadkowe zadania są wyjmowane z kontekstu.

Przecież jak w kominie podciśnienie spadnie , bo dmuchawa tłoczy, to RCK się zamknie.

Natomiast cofanie dymu na kotłownię jest często jak są nieszczelne drzwiczki wyczystki w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na logikę skoro wiatrak w kotle daje nadciśnienie w kominie to poco rck , skoro on ma "hamować " pracę komina , jeśli ktoś nadciśnienie w kominie to : jest  to bardzo niebezpieczne ponieważ praktcznie nie ma takich układów kominowych w 100 % szczelnych czyli zagrożenie zaczadzenia ,czyli najpierw odpowiedni komin ( nie hamujący przepływu spalin ) a potem jeśli potrzeby to rck . jeśli komin ma odpowiednie światło przepływu to przyspieszone przez dmuchawę spaliny zmniejszają ciśnienie . Przy wzroście prędkości przepływu gazu spada ciśnienie . I tak to powinno działać .http://www.if.pw.edu.pl/~anadam/WykLadyFO/FoWWW_18.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma potrzeby korzystania z odpopielacza to można wstawić ruszt szamotowy np taki jak poniżej - u mnie 3 rok pracy i nic.

Ten ruszt wisi niżej niż żeliwne kształtki, przez co palnik się mniej zapycha

Jedyny kłopot to gwoździe z palet, które lubią wpadać w szczeliny doprowadzające powietrze. :angry:

Witam. czy mógłbys ew podesłać link do stronki gdzie opisujesz działanie tego rusztu? Palę drewnem i węglem,w cieplejsze dni drewnem i taki patent pewnie by zdał egzamin. Rozumiem że szamotowy ruszt dajemy zamiast żeliwnego,tym samym jest on poniżej palnika. Podajemy jakieś powietrze PP ale pewnie na stałej szczelinie? Czasami robie kanapkę drewno wegiel, czy ten ruszt by w tym przypadku się takze sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ruszt opisuję sporadycznie na tym forum i nigdy więcej niż 2 - 3 zdania o nim nie napisałem

Obecny ruszt ma dwie szczeliny o szerokości 6 mm , długości 200mm.

Te 6 mm to wg mnie trochę za mało , następne będą już 10mm.

PP jest podawane przez komorę  popielnika przez te szczeliny ok 30%  i z boku przez otwory w wykładzinie szamotowej reszta.

Rozpalanie jest na miarkowniku, który działa do temp 60C, po wyżej tej temp jest stała szczelina.

Nie paliłem na tym ruszcie węglem - tylko różne gatunki drewna .

To , że kotłem ładuję bufor pozwala na okresowe czyszczenie tego rusztu.

Nie wiem jak to jest przy paleniu non stop przez kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje,wypróbuje.Nie palę klasycznie non stop,zawsze kilka h/dobę jest przerwy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podaje PG nad ruszt co ważne, ze wszystkich 3 stron,dlatego ruszt szamotowy bez szpar. ;)

Paląc węglem jak najbardziej wskazany ruszt i po to go wymyślono.

Chcesz palić tylko drewnem w okresach przejściowych,wsadź blachę na ruszt i nie wyjmuj całkiem popiołu,pozostaw 10-20 mm . szpary po bokach wystarczą na PG.

Do wungla trzeba tylko blachę wyjąć,popiół z samego drewna przyda się w ogródku. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.