Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po 4 Latach Układ C.o. Zapowietrza Się


S44

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem na forum więc witam wszystkich serdecznie.

 

Od tego sezony układ C.O. zaczął się zapowietrzać. Przez 4 sezony nie było żadnego problemu oraz nie było żadnych modyfikacji w instalacji. W okresie letnim piec jest wyłączony, przed sezonem dolewam ubytki wody (bardzo małe).

Układ zapowietrza się przy dojściu do bojlera oraz przy pompie. Nie posiadam odpowietrzników automatycznych zgodnie ze zdjęciami i moje pytanie brzmi czy jest potrzeba montowania odpowietrzników automatycznych, jeśli tak to w jakich miejscach.

Z bojlerem jakoś sobie radzę odkręcając śrubunek przy dolocie do bojlera, wtedy powietrze ujdzie i nie słychać przelewania. Natomiast przy pompie słychać cały czas szumy (słychać jakby powietrze krążyło w układzie). Odpowietrzanie pompy nic nie pomaga. Nie posiadam wiedzy wystarczającej na poradzenie sobie z problemem dlatego proszę o jakieś pomysły w w/w sprawie. Jaka powinna być procedura odpowietrzania przy mojej instalacji? (kiedy pompa ma być wyłączona, a kiedy włączona) może nieumiejętnie odpowietrzam układ.

Pozdrawiam

post-64710-0-80020800-1444510154_thumb.jpg

post-64710-0-87559300-1444510342_thumb.jpg

post-64710-0-66542400-1444510381_thumb.jpg

post-64710-0-22871500-1444510452_thumb.jpg

post-64710-0-76718100-1444510512_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak woda została uzupełniona. Po załączeniu pompy nadmiar wody jest wypuszczany do kanalizacji. Zastanawiam się czy naczynie przelewowe musi być wypoziomowane bo u mnie nie jest powieszone zbyt prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr siatkowy przed pompą.Zdarza się że otwory w nim zachodzą,czyli zmniejszają przelot a co za tym idzie rozbijają powietrze zawarte w wodzie na mniejsze cząsteczki i napowietrzają układ.Według mnie siatka z filtra do wyrzucenia,zbędny element.Filtr jak dobrze zauważyłem założony odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego otwór odpowietrzający naczynie jest zaślepiony? Byćmoże przelew jest małej średnicy i wyciąga ci część wody z układu.

 

Te kwiatki (chwasty raczej) to się nigdy nie skończą. Ciągle wypływają te same podstawowe błędy podpięcia naczynia otwartego. Zaraza jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do użytkownika  Digitrax.

Schemat mojej instalacji był błędnie narysowany, udostępniłem nowe zdjęcie układu. Proszę o informację czy teraz jest bezpieczny, jeśli nie to dlaczego i co powinienem zmienić.

 

Przelew nie jest małej średnicy.

 

Dodam, że nie mam żadnego problemu z grzejnikami, wszystkie działają dobrze i się nie zapowietrzają. Problem był jedynie z bojlerem i pompą. Wczoraj odpowietrzyłem trzeci raz bojler ( śrubunek przy dolocie bojlera ) i dziś nie ma już przelewania w bojlerze. Natomiast przy pompie słychać jeszcze lekkie szumy. Może tak ma być i nie powinienem już więcej kombinować.

post-64710-0-92171300-1444560767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.