Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Pleszewa


centur

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro ogłasza sie gość(ówa) z pleszewa z atrakcyjną ceną ekogroszku, niesttey bez zadnych danych o parametrach czy kopalni, ktoś robił tam zakupy i moze coś powiedzieć na ten temat ???? podejrzane jest troche to że cena jest mocno nizsza od rynkowej, gdybym mieszkał blizej kupiłbym 100 kg na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to skład opału?

bo mieszkam w okolicy ?

bo faktycznie tani ale podejzewam ze to jest tem z sortu 0.5-4 co strasznie tnie sprzegła w slimakach taki jest tu w ofercie podejzewam ze to ten kalorycznosc ok 21MJ/kg dowiedz sie wiecej zeby nie spekulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz wsztko wiadomo groszek ze słowacji o granulacji do 35mm i kalorycznosci do 24MJ/kg


Nie wiem czy to uziarnienie na podajnik ślimakowy by można stosować. -- może ktoś go stosuje i może na ten temat coś powiedzić . Zapewne do podajników szyfladowych sie nadaje . Nie znam tego węgla z za wschodniej granicy ale może to być super alternatywa . Ceny węgla proporcjonalnie odwoływali do wzrostu ceny paliw płynnych ale paliwa poszły w dół a węgiel pozostał z wysoką ceną
. A zapomniałem że brć górnicza strajkowała więcej jak miesiąc i ktoś za to musi zapłacić . A to napewno nie jest wina Tuska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro kupuje 100kg i go przetestuje byłem dzis u goscia i wyglada obiecujaco wegiel oczywiscie w niedziele podam wyniki jutro kupie wieczorem zasypie i bedziemy patrzec jaksie pali a przedewszystkim zobacze czy nie zmarzne hihi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro kupuje 100kg i go przetestuje byłem dzis u goscia i wyglada obiecujaco wegiel oczywiscie w niedziele podam wyniki jutro kupie wieczorem zasypie i bedziemy patrzec jaksie pali a przedewszystkim zobacze czy nie zmarzne hihi pozdrawiam

Korespondowałem z tym alegrowiczem a raczej alegrowiczką. Na pytanie o parametry węgla (W, A, V, Q, RI) otrzymałem tylko wielkość ziarna 5-25 mm. Różni się to od wartości przekazanych automatykowi. Czekamy na wyniki spalania. Cena tego paliwa w porównaniu z 700-750 zł w mojej okolicy zniweluje koszty transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem eko-groszek z Pleszewa. Miał mieć 27 000 kj, miał ważyć worek 33kg, nic więcej sprzedajacy nie chciał powiedzieć, tylko tyle że towar jest importowany.

Zrobilem ponad 500 km do Pleszewa, kupiłem 2 tony , cena 550 za tonę, nie wiem jaka jest prawdziwa kaloryczność, ale węgiel się nie chce palić , piec gaśnie, worki zważyłem dopiero po przyjeździe ważyły 26-27 kg. Myślałem że sprzedawca jest uczciwy a On mnie nabił w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak narazie to palnik zaciongnał juz tego grocha i palnik cały czas tyra o podczymaniu nie ma mowy ale wiadomo ustawienia mam od 28MJ a tu mamy ok 24MJ zobaczymy co dalej zachwile kąpanie jak chmara ludzi przeleci przez łazieki i nadazy grzac to bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o ile ma kalorycznosc 24 to bedzie dobrze normalnie spalam 60kg/dobe a ten po zasypaniu 60kg palił tylko 18h podajnik cały czas na pracy ,popiolu tyle samo tylko sadzy i syfu na wymiennikach mnustwo wczoraj przy kąpieli brakło mocy i jeszcze dogrzewał mi gazowy piec ale to na marginesie u mnie taki opał sie nie sprawdzi bo za mała kalorycznosc przynajmniej teraz moze jak sie ociepli do ok 0 to bedzie działał ,musiałem podwanie czas przerwy w podawaniu zmniejszyc o 5s teraz tylko policzyc 60kg 28MJ/24h i 60kg/18h cena w moim przypadku to 700/500 jeli ktos zuzywa ponizej 50kg dobrego eko to powinno sie to opłacac z tym za 500 bo podajnik bedzie miał jeszcze luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem z tym alegrowiczem a raczej alegrowiczką. Na pytanie o parametry węgla (W, A, V, Q, RI) otrzymałem tylko wielkość ziarna 5-25 mm. Różni się to od wartości przekazanych automatykowi. Czekamy na wyniki spalania. Cena tego paliwa w porównaniu z 700-750 zł w mojej okolicy zniweluje koszty transportu.

 

Taki groszek podobny do tego, ale palił się, kupowałem w zeszłym roku jako retopal wartość energetyczna do 25 Mg/kg. Jest on wydobywany przez jedną z kopalń kompani węglowej S.A. jako Retopal -ekogroszek. Adres e-mail http://www.kwsa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem 2,5 tony tego groszku z Pleszewa z ciekawości, na razie trwają testy.

Groszek ma kolor brązowy a nie czarny. Natomiast twardość ma taką jak węgiel kamienny. W trakcie rozładunku trafiło się kilka bryłek węgla o wymiarach 5x5 cm. Wczoraj wsypałem po podajnika 4 wiadra, normalnie wystarcza mi to na 24 h, do rana wypaliło się prawie wszystko. Więcej napiszę po kilku dniach testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tym 3-ci dzień i wygląda to tak: groszek pali się ładnie, popiół czysty, bez szlaki, spieków. Wypala się wszystko, nie widać śladów po jakiś kamieniach czy czymś takim. Granulacja ok, nie zacina ślimaka, nie zrywa zawleczki. Jest sporo sadzy, ale groszek, który dotychczas kupowałem też sporo jej wytwarzał. Natomiast kaloryczność taka sobie. Spalanie wzrosło mi z 4,5 do 6,5 wiadra na dobę. W okolicy kupuję groszek po 740 zł, ten pleszewski kosztował mnie 550 z dowozem za tonę, ale przy większym spalaniu wychodzi prawie na to samo. Dobrze, że pojawia się jakiś prywatny import węgla, może utrze to nosa naszym kopalniom, którym się chyba w głowach poprzewracało, ale czekam aż ktoś zacznie coś lepszego sprowadzać.

Palę w piecu Skam-P Premium z palnikiem Brucer + sterownik PID Ognik Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

oto moje doświadczenia z tym "EKOgroszkiem":

Kupiłem po 462 zl/tonę. Pale..............uważam fatalnie. sadza,dym,smród i nie więcej niż ok 30% mocy z pieca.

jak narazie. nie mogę wiecej ciepła uzyskać , bo wygasza sie palenisko. albo za szybkie podawanie , albo za dużo powietrza powoduje wygaszenie retorty. Tak więc: bardzo mało powietrza i podawanie : przerwy jak 1 : 6. moc pieca więc kiepska. Jeśli Kolega ma spalanie 4,5 wiadra teraz 6,5 , to chyba ta kalorycznośc 24000 to pic. pewnie góra 20000 /jak pelletu/ Chyba lepiej paliłoby w piecu mocno przewymiarowanym /teraz u mnie na dworze +2 rano -2

jak będzie cieplej to będzie lepiej ............ a co do ekonomii 4,5 * 780 =3510; 6,5 *462 = 3003 ; więc 500 zł na tonie zaoszczędzone ale więcej problemów i dogrzewam gazem 7 do 8 m3 dziennie wiec 500 zł diabli wzieli. NIE BĘDĘ wiecej kupował taniego. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w domu wagi, żeby podać konkretne cyfry, ale muszę zaznaczyć, że ten pleszewski groszek jest dużo cięższy od zwykłego groszku. 2 wiadra normalnego ekogroszku ważyły niewiele, nie czułem prawie, że coś niosę, z tym jest co dźwigać. Zatem objętościowy wzrost spalania z 4,5 do 6,5 wiadra to nie wszystko. Patrząc na wzrost wagi spalanego węgla opłacalność jego zakupu dramatycznie spada.

Tak jak pisał dorecho, może się okazać, że kaloryczność 20 MJ to max dla tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam temat. Na Allegro zrobił się wysyp firm oferujących ten sam jak sądzę groszek w dużo niższych cenach. Znalazłem dzisiaj nawet 212,5 zł netto/tonę + koszt transportu z Czech. Wysłałem im zapytanie o cenę, zobaczymy ile za transport policzą. O ile jak pisałem wcześniej, ten groszek ma niższą kaloryczność i należy go spalić o jakieś 50% więcej niż zwykłego groszku, to przy tak niskiej cenie gra jest już warta zachodu. W mojej okolicy za ekogroszek krajowy składy życzą sobie po 790 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt transportu do mnie: 2500 zł netto, cała impreza: 25 ton+transport 9000 zł, czyli wychodzi po 360 zł za tonę z dostawą. Tego groszku spala się jakieś 50% więcej niż zwykłego, czyli nie opłaca się go kupować jeżeli cena groszku krajowego wynosi 540 zł za tonę z dostawą lub mniej. A za takie pieniądze to groszku krajowego od dawna nie widziałem. Chyba mam zatem faworyta na następny sezon grzewczy.

Z nieco wyższą kwotą ogłasza się firma z Katowic, ale mają ten groszek na składzie u siebie i koszt transportu będzie mniejszy. Coraz ciekawiej robi się z tym importem prywatnym groszku. Może i na ceny krajowych kopalni zacznie to w końcu wpływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.