Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Plus 10 Kw Skraplanie Sie Wody


wladziugse

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jeszcze inaczej. Kiedy go ostatnio czysciles? Kanały pionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wystarczy jak na Ogniwo :D.

Zerknij sobie na palnik. Jak się będzie zapadac i spiekac to korekta dmuchawy na - jak sadza i niedopaly to na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź przy czyszczeniu złożenie. Tzn. czy są szczeliny wokół płyty betonowej, czy zaślepka nad środkowymi kanałami dobrze przylega i czy szuflada na popiół dobrze przylega do tylnej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnij je- obsyp np. popiołem czy piaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie parametry ma ten ekogroszek którym palisz ?  Czy go kupowałeś luzem na składzie czy w workach?  Najlepiej kupować taki o jak najmniejszej spiekalności - tzn czym mniejsza liczba spiekania tym lepiej bo nie będzie w czasie spalania zużlował i brak wówczas spieków. 

A co do zdjęcia to wg mnie kopczyk się lekko zapada to bym na teraz zmniejszył troszeczkę nadmuch lub zwiększył podawanie - ale delikatnie i próba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie podawania w trybie Ecoal nie wiele daje. Automatycznie zwiększana jest przerwa także stosunek pozostaje ten sam. Jedynie korekta dmuchawy. Kol. Wladziugse zrobił to już wczoraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdobyłem wiedzę o ogniwie to powieneś mieć temp. powrotu min. 50oC  a tem. spalin ok. 120oC. Jak będzie się wachać w granicach 100-160 to myślę że przyzwoicie.  Ale  myślę że będzi ona różna  w zależności od warunków spalania (ciąg kominowy, jakość opału, ustawienia pieca, odbiór ciepła itd.) Podaj jak u cie z tymi parametrami .  A i jeszcze porównaj u innych użytkowników tego pieca na podglądzie w internetowym sterowniku gdy go udostępniają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://esterownik.pl/device/8086

 


Hektoras masz do podglądu ;). Patrząc na temperaturę podajnika myślę że można zejść jeszcze z dmuchawa o 1 oczko ale trzeba to skonfrontować z tym co jest na palniku i w wymienniku a póki co to nie jest możliwe.

Powrót podgrzewany przez CWU wiec trzyma się w przedziale 48-50st wiec spoko. Można by było jeszcze trochę zwiększyć różnice między CO a powrotem żeby zwiększyć sprawność ale 5st tez jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdobyłem wiedzę o ogniwie to powieneś mieć temp. powrotu min. 50oC  a tem. spalin ok. 120oC. Jak będzie się wachać w granicach 100-160 to myślę że przyzwoicie.  Ale  myślę że będzi ona różna  w zależności od warunków spalania (ciąg kominowy, jakość opału, ustawienia pieca, odbiór ciepła itd.) Podaj jak u cie z tymi parametrami .  A i jeszcze porównaj u innych użytkowników tego pieca na podglądzie w internetowym sterowniku gdy go udostępniają .

Temperature powrotu mam w granicach 50 stopni. Spliany nie siegaja 120 stopni. Komin mam nowy, tzn wklad wymieniany w ym roku przekroj 15cm.  Jakosc opalu, powiedzieli mi ze 28 Kj, ustawienia pieca widzisz w linku. 

Jak zekalem na innych to albo mieli np bardo wysoka tmperature spalania albo niska, znalezli sie tez tacy co mieli podobnie do mnie i sadze ze chyba taka jest optymalna, u niektorych jest to nawet 170 a u niektorych nie wzrasta do 100 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zmniejszyc przepływ przez zbiornik CWU. Ale nie kombinuj jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam zmniejszony, poniewaz rury w piwnicy do bojlera mam calówki a reszta to miedziane 15fi. i tam zmniejszylem bo mi ostatni grzejnik w moi pokoju slabiej grzal i tylko do polowy. 

Mam zawor kulowy troche zamkniety tzn powrot z bojlera jest na maksa otwarty doplyw jest lekko domkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.