Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Plus 10 Kw Skraplanie Sie Wody


wladziugse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.

Mam problem, w sumie to nie wiem czy to jest problem. Otoz mam nowy piec Ogniwo eko plus 10 kw. Jestem bardzo zadowolony  niego bo w koncu w domu nie musze sie martwic za co pare godzin musze dokladac do pieca. Jednak ja nie o tym gdy otworze podajnik widze sporo wody na pokrywie i wewnatrz, gdy tam achac to tak czuc jak by benzyna. Cos podobnego, bo nie wierze ze eko groszek jest od benzyny (kupowany w sprawdzonym miejscu). Czy powinienm sie tym martwic czy moze jednak to normalne? Eko groszek tak reaguje gdy jest wilgotny? I skad ten zapach?

 

Pozdrawiam,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wilgotny ekogroszek i to jest powodem wykraplania się wilgoci na pokrywie, a wilgocona jest zapewne ściana oddalona od podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze energo typowy objaw przy wilgotnym groszku, skraplanie sie wody na sciankach zasobnika, a dym wydobywajacy sie z zasobnika w trakcie pracy tez normalne, przestaw kociol w tryb reczny odczekaj kilka minut i otworz klape, dymu nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wdychaj tego dymu za bardzo ;). Włóż czujnik tlenku do tego dymu to będziesz wiedział jak "smakuje śmierć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze energo typowy objaw przy wilgotnym groszku, skraplanie sie wody na sciankach zasobnika, a dym wydobywajacy sie z zasobnika w trakcie pracy tez normalne, przestaw kociol w tryb reczny odczekaj kilka minut i otworz klape, dymu nie bedzie. 

To mnie uspokoiliscie.

 

Co do wdychania, nawdychalem sie troche dzis by sie upewnic co to jest, ale szybko przestalem bo juz mi sie nie dobrze robilo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie skąd się bierze ten dziwny zapach przy wigotnym weglu to się nigdy nie zastanawialem a dym z zasobnika jest naprawdę "ciężki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiesz dlaczego było Ci niedobrze. I dlaczego więcej tego nie należy robić i dlaczego potrzebne są czujniki dymu i czadu w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to dzieki za odpowiedz bo piec kupiony dla mamy, przynajmniej jej powiem by tego nie wdychala.

Mimo to palicie w tym piecu, ze tak zmienie temat. Ja osobiscie dom w cieniu i zawsze mi duzo kazdy piec spalal tona na miesiac to norma. Jednak mam andzieje ze ten bedzie troche mniej palil plus wygoda. Z czujnikiem pokojowym pracuje piec i sprawuje sie na prawde bardzo dobrze. Co prawda czujnik przeklamuje o 3 sotpnie ale to wystarczy podniesc temperature i wtedy w domu jest tyle ile powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy? Why? Daj namiary na ster. Makog Ci ustawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze stera?

To zależy jaka masz instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ;). Pokojowy tez ze stera? Czy wydałes pieniążki mamusi na osobny "pokojowy". A co ma w instalacji? Grzejniki? Glowice termostatyczne? Podlogowka? Zawor xD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne? Automatów ES Jeszcze na razie nie ma. Tzn są głowice termostatyczne? Zawor - 3d albo 4d? Pompa mieszająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo byles pierwszy wiec Tobie zostawie ten zaszczyt ustawinia tego kciolka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szanowałes pieniążki ;). I dobrze. Jak ster podepniesz to daj link do niego, ale głowice i regulator pokojowy to słaby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.