Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem I Duży Komin


CooleR

Rekomendowane odpowiedzi

witam i zwracam się o pomoc

 

otóż chcę zmienić kocioł ze smieciucha na kocioł z podajnikiem ale mam problem z kominem. otóż obecny kocioł nie wiadomej marki i mocy jest podłączony do komina o wymiarach 24x24 cm i wysokości ok 11 m (10 m wewnątrz budynku i 1 m ponad dach bez ocieplenia), a kocioł który chcę podłączyć w dtr ma zapisane że minimalny przekrój komina powinien mieć 14x14. czyli obecny komin jest chyba za duży? piszę chyba, bo nie wiem jak się za to zabrać. zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, otóż dach - dachówka ceramiczna pod kominem jest cała czarna od sadzy.

jak rozwiązać ten problem, czy zainwestować w rurę ceramiczną na całej długości o odpowiedniej średnicy, czy może zaryzykować i "dorobić" zakończenie przewodu kominowego do minimalnych wymogów producenta?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kocioł który chcę podłączyć w dtr ma zapisane że minimalny przekrój komina powinien mieć 14x14. czyli obecny komin jest chyba za duży? 

Masz określoną tylko minimalną, dolną granicę. Niczego nie ruszaj. Nawet, jak temperatura spalin będzie sporo niższa niż w poprzednim kotle, to praktycznie cały komin jest "ocieplony" przez pomieszczenia domu.

Na tym metrze ponad nic nie powinno się wykraplać, ewentualnie dla świętego spokoju możesz ten odcinek ocieplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

moje obawy są takie że mam komin o pow 576 cm2, a producent podaje minimalną 196 cm2. o ile samo pojęcie Andrzeju jestem w stanie zrozumieć, o tyle mam komin 2 razy większy od minimalnego. zastanawia mnie tylko to czy spaliny przy tak dużym kominie będą miały "siłę" go opuścić, a czy będą opadały na dach. inaczej nie potrafię tego wyjaśnić, ale chyba zrozumiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.