Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna Pomoc W Ustawieniu Kotła


pomidor86

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma sensu kupować nic powyżej 26MJ moim zdaniem- te mocniejsze są trudniejsze w spaleniu, czasem trzeba dobrze dopieścić nastawy i dawać bardzo małą moc inaczej spieki lub koksowanie

nie wiem jakie to ocieplenie czy tylko aby spełniało wymogi czy dużo więcej dane niż minimum wymagało.

zakładając nawet 55W/m2 dom nie będzie potrzebował więcej niż 10KW i to dla -20stC na dworze a średnio to nie będzie więcej niż 5,5KW podejrzewam

zatem dla 5,5KW to jakoś 22kg/dobę dla średniej dobowej temp w okolicy 0stC zakładając 28MJ i sprawność 80%

przy słabszym węglu pójdzie trochę więcej

 

ja próbowałem bobrkiem ale strasznie koksował i wróciłem do ekoreta - mam sprawdzonego dostawcę a i cena w mojej okolicy rozsądna i chyba nic mocniejszego brał nie będę.

szukaj jakiegoś jareta plus nie widzę potrzeby mocniejszych przy dobrze ocieplonym domu i przewymiarowanym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Twoją wypowiedź toki. Ja walczę z piecem, jak narazie spala mi około 25 kg na dobę, ale w sumie dom jeszcze nie ocieplony i na pewno dużo na tym traci. Lada dzień ma przyjść ekipa i ocieplić dom grafitowym styropianem i liczę na to że mi spalanie spadnie o 5 kg. A Ty Toki masz uszczelniony palnik?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniłem dziś palnik, prawdopodobnie w środę posiedzę przy piecu i zobaczę jak teraz osiągi przy zadanej temperaturze i jej trzymaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jaka powinna być histereza kotła w KRS TECH AQUA DUO 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomidor86, postaraj się robić w/g tego co pisze Timon12077 a ogarniesz twojego smoka. Wiem co piszę bo miałem wcześniej problemy z moim piecem.Po zweryfikowaniu i analizy błędów jakie popełniałem wcześniej dzięki że Timon mi doradzał to posłuchałem i zrozumiałem w czym jest rzecz. kombinuj i próbuj kolego aż do pozytywnego efektu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.