Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Multi 17Kw Sterownik Recalart Zawór 4D


marcin1325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem a mianowicie posiadam Kocioł SAS multi 17kw z sterownikiem Recalart. A chodzi mi o zawór 4d z siłownikiem firmy Afriso, mam zrobione dwa obiegi jeden obieg jest z grzejnikami ustawione na kotle że ma utrzymywać 60stopni, a drugi obieg podłogówka z grupą mieszającą sterowana regulatorem Salus na ścianie i ustawiona temperatura 25stopni. Przez pewien czas utrzymuje za zaworem 60 stopni ale później spada do 25 i nie chce się otworzyć? Co zrobić z takim czymś ? Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem kto w firmie Recalart to powiedział ale jest to bzdura totalna. Mam 4D Afriso i siłownik również tej firmy i wszystko śmiga, aż miło. Sprawdzone na różnych piecach ze sterownikiem tej firmy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji na ten sterownik jest napisane że obsługuje siłownik mieszacza max. 1,2 (0,6) A 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sas Slim 14kw z takim samym sterownikiem jak Ty i mam zamontowany zawor 3d na grzejniki z silownikiem oraz zawor 4d na podlogowce tez z silownikiem i sterownik steruje obydwoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator dzwonił przy mnie do recalart i powiedzieli mu ze do ochrony powrotu ten siłownik nie będzie działał.u mnie w menu serwisowym jest funkcja mieszacz i pod to jest podłączony 3 drogowy, drugiego mieszacza na 4 D nie ma. Zgłupialem już. A jak go masz podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obiegu Co1 oraz Co2 mam wlaczone w opcjach mieszacze ale fak faktem na wyswietlaczu tam gdzie mam zamontowany 4d pokazuje rysunek z 3 odgalezieniami alesilownik ladnie nim steruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam posiadam piec sas slim z sterownikiem multifun recalard i zawor 4 drogowy z siłownikiem afriso ,piec mam od dwóch miesiecy w trybie lato na siłowniku swieci jedna skrajna dida pokazująca zamkniecie zaworu 4D ,jak przełacze w tryb zima to nie pali sie zadna dioda na siłowniku na stałe tylko podczas obrotu zapala sie któraś skrajna dioda w zależnosci w którą strone sie obraca siłownik jak sie zatrzyma to zadna dioda nie świeci ,pytam czy instalatorzy dobrze podłączyli ,bo na srodku jest jakaś dioda ale ona sie nie pali ,prosze o odpowieckogos kto ma podobny zestaw jak ja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.