Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącza Się Pompa Cwu/co/podajnik -> Przyśpiesza Wentylator


Dayan

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł żywiec kdo economic 25kw, sterownik compit r531.

Ostatnio zauważyłem, że jak włączy się pompa CWU albo silnik podajnika to przyśpiesza mi wentylator.

Widoczne jest to zwłaszcza jak wentylator jest ustawiony na małej prędkości. Różnica 'na ucho' może sięgać >50%.

 

Jakieś pomysły?

Problem częsciowo rozwiązany poprzez zwiększenie obrotów wentylatora i mocniejsze zamknięcie klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najprawdopodobniej w sterowniku masz ustawione fabrycznie podbicie obrotów w momencie podawania wegla o określoną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną z firmy Compit poprosili o dane sterownika (nr, data produkcji) i czekam na odpowiedź.

 

@lesiu681 to na pewno nie tak, bo podbicie obrotów jest jeszcze większe jak włączy się podświetlenie ekranu. Jakby jakieś przebicie miał. A rozbierać sterownika na razie nie chce aby popatrzeć co tam w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł żywiec kdo economic 25kw, sterownik compit r531.

Ostatnio zauważyłem, że jak włączy się pompa CWU albo silnik podajnika to przyśpiesza mi wentylator.

Widoczne jest to zwłaszcza jak wentylator jest ustawiony na małej prędkości. Różnica 'na ucho' może sięgać >50%.

 

Jakieś pomysły?

Problem częsciowo rozwiązany poprzez zwiększenie obrotów wentylatora i mocniejsze zamknięcie klapki.

Sprawdź czy przewody gdzieś nie stykają się bez izolacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Był serwisant z compit.

Pogadaliśmy przy piecu ok 30min. Jak napisał lesiu681 w sterowniku jest podbicie obrotów w trakcie podawania węgla (na życzenie producenta kotła).

Zgodnie z zaleceniami serwisanta wydłużyłem czas podawania. 'Mieszanie' obrotami sie uspokoiło.

Tak czy inaczej stwierdził, że nie widzi potrzeby interwencji serwisowej.

Przy okazji zachwalał swoje sterowniki mieszacza 4d po tym, jak zobaczył u mnie z firmy TECH.

 

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.