Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nabiera Za Duzo Wody-Pomocy


celina1309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z nabieraniem wody do mojego co. Gdy piec ją nagrzewa, to w pewnym momencie się 'zawiesza' i wyskakuje komunikat, że ma za dużo wody. Nawet, kiedy ją odpuszcze z kaloryferów i piec się znowu włączy to po chwili dzieje się to samo. Nie mam zielonego pojęcia na temat pieców więc też nie wiem co to może być. Czy to może być bezpośredni problem pieca czy może coś innego? Dodam, że posiadam piec TERMET MicroTerm typ GCO-DP-14-00.

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle jest naczynie przeponowe - pod pokrywą przednią w górnej części jest płaski zbiornik - on stabilizuje ciśnienie wody w instalacji.

W tym naczyniu należy sprawdzić ciśnienie - przy spuszczonej wodzie z instalacji powinno być ok 0,5bar.

 

Ciśnienie sprawdzamy manometrem na zaworze w górnej części naczynia - tam jest wentyl jak do koła samochodowego,

a ciśnienie podnosi się pompką samochodową ( kompresorem).

Jeżeli z wentyla podczas sprawdzania ciśnienia poleci woda , to naczynie jest do wymiany - czyli serwis kotła Termet.

 

 

Czy dopuszczałaś ostatnio wody do instalacji ?, może za dużo dopuściłaś, spróbuj w pierwszej kolejności upuścić jeszcze wody.

 

Może jest nieszczelny zawór napełniający i samo podnosi się ciśnienie w instalacji CO

 

I tu pytanie dodatkowe : czy to nowy kocioł?  lub czy było coś zmieniane w instalacji np dostawiany grzejnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma kilka lat. Dopiero teraz zaczęło się właśnie dziać coś takiego. Nic nie zmieniałam w instalacji. Próbowałam odpuszczać wodę, ale gdy kocioł przestaje ogrzewać grzejniki, to znowu podaje komunikat E9, ale w tym przypadku, że jest za mało wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle komunikat błędu E9 jest objawem nieprawidłowego ciśnienia w instalacji.

 Jest  wyświetlany symbol „E9  na zmianę w 3s cyklach z wyświetlaną aktualna wartością ciśnienia.

Kocioł pracuje poniżej 2,5bar - czyli jak jest za dużo to spuszczasz wodę.

Sprawdź czy to pomoże

Jeżeli spuszczanie wody nie pomoże to niestety trzeba sprawdzić ciśnienie w naczyniu i ew je uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.