Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zamontować Kierownicę Powietrza Wtórnego?


PalaczAmator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kocioł SAS UWT 17kW

 

Jak w temacie. Jestem po zakupie kierwonicy powietrza wtórnego od jakiegoś rzemieślnika z allegro i zastanawiam się jak to zamontować.

tzn. chodzi mi o to czy muszę jakoś uszczelaniać te połączenia czy wystarczy przystawić blachę do blachy skręcić i wszystko? Może jakieś silikony do wysokiej temperatury?

Kierownica ma otwór w środku w kształcie prostokąta mniej więcej 3 x 5 cm. Czy w drzwiczkach mam wyciąć taki otwór czy tylko nawiercić np 3 otwory fi 8 ??

 

Moje kolejne pytanie to: jak tego używać?

Kiedy otwierać, kiedy zamykać, czy otwarte ma być przy tym PG czy tlko samo PW. Proszę opiszcie jak ma być przy rozpalaniu, jak w trakcie i jak przy końcu palenia.

 

I jeszcze jedno.

Wszędzie jest napisane tłustym drukiem, że kierownica powietrza wtórnego nie może być zamontowana w kotle z dmuchawą.

Ja właśnie mam kocioł z dmuchawą, ale nie będę jej używał, tylko naturalny ciąg + miarkownik. Czy tak może być?

Czy może muszę zdemontować dmuchawę i zakleić otwór. Dmuchawa jest u góry na kotle i powietrze dostaje się przez otwory w komorze po obu stronach.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Jak widać po nazwie mojego nicka jestem amatorem z rocznym stażem palacza. Ale niestety przez ten rok nabawiłem się kłopotów z kominem o których wcześniej już pisałem....

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 3 otwory to za mało, musisz wyciąć w drzwiczkach otwór na wymiar by kierownicę wpuścić. W takim przypadku odejdzie ci problem uszczelnienia.

Poza tym muszisz za kierownicą w drzwiczkach zamontować klapkę przymykającą kierwincę. PG ma być dostarczane cały czas i tutaj ilość powietrza reguluje miarkownik. Kierownica dostarcza PW głównie w początkowej fasie rozpalania i palenia. Później należy ją stopniowo domykać. W końcowej fazie palenia powinna być domknieta, ale z tym to róznie bo kto by latał co  chwilę do kotła. Musisz sam poeksperymentować.

Dmuchawy nie musisz wywalać o ile klapka przymykająca w dmuchawie jest szczelna.

 

tu masz wszystko co i jak

http://czysteogrzewanie.pl/technika/drobne-usprawnienia-kotlow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicę najlepiej jest przykręcić do drzwiczek dając pod spód między blachy sznur glino-krzemianowy 6mm. Ogranicza to nagrzewanie się całych drzwiczek od profila KPW. z drugiej strony najlepiej calową otwornicą wywiercić dziurę i na śrubce 5mm przykręcić kawałek blaszki przysłaniającej wlot do KPW (oczywiście blaszka musi być większa jak otwór w kształcie kropli wody działająca na zasadzie judasza w drzwiach). Na początku palenia dawka PW większa później można przymykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, też jestem użytkownikiem SAS uwt, przez długi czas miałem problemy ze smolą w samym kotle, ostatnio jednak za namową teścia wyłączyłem funkcje zpid. Sądziłem że będzie to miało efekt odwrotny do zamierzonego i będzie jeszcze więcej smoły w piecu. Po paru dniach jednak okazało się że piec już tak nie smoli jak wcześniej. Też nie mam wielkiego doświadczenia w paleniu, jednak może ta uwaga pomoże innym początkującym. Osobiście przymierzam się do budowy palnika rynnowego i podajnika do zrębki. Mam sporo tego materiału i chciałbym w odpowiedni sposób go wykorzystać. (bez dymu) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.