Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Internetowy Zakup Węgla - Polecani Sprzedawcy


shakeall

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrącę tylko taką uwagę:Rastar na swojej stronie podaje np węgiel OII WYSOKOKALORYCZNY,wartość opałowa 29000,popiół 2-3%(sic!). A na zdjęciach widać że na workach pisze:ciepło spalania 26000,kaloryczność 24000,popiół 7%. Parametry węgla z Piasta.Czy to jest węgiel wysokokaloryczny? I po co komu informacja o cieple spalania?Chyba że zdjęcia dotyczą innego opału. A więc uważajcie i dokładnie oglądajcie oferty różnych firm bo można wtopić i potem problem i nerwy. Ps.jedno zdjęcie przedstawia otwarty woreczek a w nim ładny węgielek.Na samym wierzchu leży sobie bryła z pirytem :o . I to ma być paliwo bardzo kaloryczne :lol: . U mnie już podpadli,nieważne czy świadomie to robią czy ktoś im tak zrobił tą stronę.W moich oczach to niewiarygodna firma.

Tak pisałem w innym temacie,ale weź moje uwagi pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do firmy https://www.smarttrans.eu/ . Brałem u nich 2 razy orzech. Pierwsza paleta - idealnie sucha. Druga paleta , miesiąc później tragedia. Worki mokre a węgiel w workach pływa dosłownie. Porozkładałem worki pod wiatą , podziurawiłem dosyć mocno ale po miesiącu "schnięcia" węgiel nadal mokry. Wniosek taki że kupujemy węgiel tylko w czasie bezdeszczowym. Sprzedawca zapewniał że nie ma mowy o mokrym węglu, zawsze pakują suchy  ;) . W tamtym roku brałem tu http://gwozdz-wegiel.pl/ i złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku zdecydowałem się na wspomniany bartex, po reklamacji otrzymałem dodatkowy upust, dla chętnych prześle zdjęcia jak to wyglądało u mnie niestety ja trafiłem tak sobie kolega zamówił tydzień szybciej i wszystko super, jak by ktoś mieszkał bliżej powiatu lubanskiego lwoweckiego zamowilem od lokalnego 27Mj zobaczymy jak będzie się palił ale jeśli chodzi o czystość pierwsza klasa.ale nie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartex oznaczony jako SILVER  na przełomie lipca i sierpnia. Dotarł suchy, ale i pogoda była bezdeszczowa ( przynajmniej w moim regionie ). Fotki z dzisiaj, składowane na paletach w workach w nieogrzewanej części piwnicy.

post-65232-0-18576500-1477684378_thumb.jpg

post-65232-0-47197500-1477684381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś opinie na temat eko groszku że strony http://najlepszyekogroszek.pl. ??

 

Kupiłem w tym roku tonę wydał mi się ok. Suchy. I domówiłem 2 tony. Worki wybiurczo przy przeladowywaniu ważyłem. Wyniki. Od 24.8kg do 25.2 kg. Więc wydaje mi się że ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w foliowych i w odpowiedzi od konsultanta otrzymałem informację że pogoda jest jaka jest zamówień dużo i pakujemy jak leci ale po reklamacji dodatkowy upust, ale żeby to było w kultowych workach alelipa dostałem w folii i zostaje mi sypanie na ziemię przeschnie to wiadrami do pieca / nie wiem jak pozostałe 2 palety pod spodem. Kolega zamówił szybciej i było ok.

Ale dostałem informację że on jest to tak dobry że to rekompensuje wodę i kupujący dosuszaja sobie :) parsknalem śmiechem. Ten w jutowym worku kolumbijski chyba też ,koło 850 u miejscowego.a ta kilka przesiana z 2 worków.

post-68096-0-03769700-1477775452_thumb.jpg

post-68096-0-04445000-1477775602_thumb.jpg

post-68096-0-48687700-1477775653_thumb.jpg

post-68096-0-54941900-1477775676_thumb.jpg

post-68096-0-25792800-1477776342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Kupował może ktoś z was węgiel na www.weglosmyk.pl. konkretnie orzech. Jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Miałem kilka worków orzecha II, tego zielonego po 850. Pali się ekstra, mało popiołu i małe spiekanie. Węgiel był suchy, bez mialu.Można polecić do GS-a do palenia od góry. Kupowałem u lokalnego sprzedawcy u siebie po 800 tona. Obecna cena 850 plus 140 czy 150 za dostawę od palety to gra nie warta chyba uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja kupilem w tej firmie 1 raz na próbę nowość w ofercie czyli - na 1 palecie wszystkie 3 rodzaje Orzecha jaki posiadają i teraz powoli testuje. Na razie wypróbowany orzech uniwersalny - spala się całkiem dobrze, popiołu mogłoby być trochę mniej ale nie ma tragedii, czasem jakis mały kalafiorek sie pojawi ale do wytrzymania. Teraz w weekend potestuje zielony (z tego co pamiętam jak pytałem w zeszłym roku - zielony to węgiel z Wieczorka). Węgiel jak na tę porę roku przyjechał w miarę suchu, miał tez w rozsądnych granicach.

 

ps Witek1234 - cena 850 zł za zielony to juz cena za paletę z transportem kurierem nie ma doplaty więc jak dla mnie na terenie Podkarpacia bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za odpowiedź. Chyba wezmę trzy rodzaje na palecie. Dodam że mieszkam na Podlasiu więc z polskim węglem u mnie krucho. W tej chwili płacę około 600 zł. za ruska. Popiołu w cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku 2x zamawiałem Orzecha z Piasta w http://www.smarttrans.net.pl/ i jak do kotła DS to super paliwo - świetnie się wypala lekki popiołek jak z papierosa, tyle że tego popiołu trochę jest - ale taki juz urok węgli płomiennych. Firmę tez ze swojej strony polecam, można tam również pomieszać na jednej palecie 2 różne węgle. Chciałem w tym roku tak zrobić i wypróbować połączenie orzecha z Piasta z orzechem II z Wesołej (na Podkarpaciu zima daje się w tym roku już troche w kość :), ale są różne opinie na temat jakości Wesołej a przede wszystkim spiekalności obecnie tego węgla... i stąd postanowiłem spróbować oferty Węglosmyka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Witam,

 

Ja kupilem w tej firmie 1 raz na próbę nowość w ofercie czyli - na 1 palecie wszystkie 3 rodzaje Orzecha jaki posiadają i teraz powoli testuje. Na razie wypróbowany orzech uniwersalny - spala się całkiem dobrze, popiołu mogłoby być trochę mniej ale nie ma tragedii, czasem jakis mały kalafiorek sie pojawi ale do wytrzymania. Teraz w weekend potestuje zielony (z tego co pamiętam jak pytałem w zeszłym roku - zielony to węgiel z Wieczorka). Węgiel jak na tę porę roku przyjechał w miarę suchu, miał tez w rozsądnych granicach.

 

ps Witek1234 - cena 850 zł za zielony to juz cena za paletę z transportem kurierem nie ma doplaty więc jak dla mnie na terenie Podkarpacia bardzo atrakcyjna.

No to się zmieniło bo do niedawna mieli wyraźnie napisane ze tyle biorą za dostawę. Zresztą bardzo nieczytelną mają tą informację, piszą że dostawa to 0 zł, a w punkcie poniżej, że opłata doliczana jest do każdej palety. Jeśli faktycznie nie pobierają opłaty za przewóz, to wliczając koszt przesyłki w ogólną cenę, obtanili towar bo wypada jakies 700 zł za tonę. Taki układ mi pasi i wezmę za rok nawet 5 ton bo wegiel spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej branży to chyba zmienia się jak w kalejdoskopie... dzisiaj wchodzę na weglosmyka - a tu paleta startowa orzechy w cenie 710 + 140 wysyłka kurierem, a jeszcze 2 tyg temu całość 815 kosztowala...a przy okazji zielony orzech z khw przeszedl testy przy -25 i dawał radę, na początku potrafi trochę zakopcić, ale dopala się całkiem całkiem, trochę koksików zostaje, sporadycznie jakiś kalafiorek się utworzy, popiół lekko rudawy. Wada to konieczność częstszego czyszczenia wymiennika bo futerko potrafi się utworzyć.

 

Przy okazji mam pytania - czy pali ktoś obecnie orzechem z Chwałowic ? na http://www.wegiel24.info/ chwalą się ze RI <10 - to bylby niezly wybór do Zębca KWKD 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji mam pytania - czy pali ktoś obecnie orzechem z Chwałowic ? na http://www.wegiel24.info/ chwalą się ze RI <10 - to bylby niezly wybór do Zębca KWKD 15

Ja palę groszkiem z tej kopalni w DS pali się dobrze.https://www.kwsa.pl/_podwitryny/sprzedaz-wegla/oferta_zbiorcza.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Węglosmyku zaopatruję się w węgiel typu orzech do DS. Warto do nich zadzwonić i popytać wydają się być uczciwą firmą. Zawsze zaznaczam że zależy mi na suchym węglu i tak jest. Kupowane w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.