Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za moda z tą czarną perłą? Wychodzi na to, że to niskiej jakości węgiel. Drugi przypadek, gdzie ta perła pali się źle.

@bietka zamów z neta jako próbka coś kalorycznego. Masz duży dom z potężną instalacją wodną. To, że temp. spalin  nie przekracza 100 stopni to raczej dobrze świadczy o kotle i jego efektywności odbioru ciepła. Nie uzyskuje zadaniej to może być wina węgla albo źle ustawione parametry. Nie chcę się wierzyć, że kocioł 26kW nie nagrzewa instalacji. 

Jak kopci z komina to też jest coś nie tak, nie powinno być żadnego dymu. Kocioł powinien spalać czysto i bezdymnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słaby wegiel no i masz duży metraż, kiedy odpalony kocioł?, czy dom jest wygrzany? kupić na próbę mocniejszego węgla albo nawet miału z piasta 23 który podejrzewam że jest mocniejszy od tej perły. jaka jest temp. zadana na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://superopal.com/sklep/ekogroszek-czarna-perla-nowosc-super-promocja

 

Producent(sprzedawca raczej) nawet nie chwali się skąd jest ten węgiel. Po cenie można wnioskować, że to ruski. 

 

@bietka dla Ciebie ten węgiel http://superopal.com/sklep/polski-ekogroszek-28-primum-promocyjna-cena weź 1 tonę na próbę. Zobacz jak się spala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy da radę ogrzac moje metry-ok 380 z lat 80 ocieplenie 8 cm st.Tu 26 kw to max?a inne np stare ogniwo 25 kw ma jakieś rezerwy mocy?

OEPlusM da sobie z tym radę. Bez obaw.

 

 

ZawiJan99, dnia 02 Paź 2015 - 06:53, napisał:

A ja uważam, że na 200m2 OEPM 26 kW jest całkiem odpowiedni. Jeśli chodzi o moc maksymalną - jest on odpowiednikiem kotłów 16 kW (projektowanych według obowiązującej do dziś jeszcze zasady, że kocioł powinien mieć ok. 30% rezerwy mocy w górę). OEPM nie projektowano z taką rezerwą.

 

Jak przeczytałem te dwie wypowiedzi kolegi @zawiJan99 to zastanawiam co w ich zestawieniu jest nie tak? :angry:

Albo jest to kocioł idealny do 200m2 albo da radę z powierzchnią 2x większą. :unsure:

Ale kocioł już kupiony, więc niech ci doradzacze doradzą koleżance co i jak ustawić aby ciepło było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się podłaczyc internet.Ta perła była zachwalana na forum muratora i wydawało się że na te temp będzie ok.Nie znam się na spalaniu ale wydaje mi się ze skoro leci widoczny w nocy dym to zle jest ustawione powietrze.Laika takiego jak ja wkurza tylko hasło reklamowe że ten sterownik jest dla takich jak ja i że sam wszystko sam ustawi nawet kosztem ilości opału bo ja nie będę boju toczyła o każdy kg spalonego węgla.Jak oglądam spalnie na yotube to u mnie jest duzo większy ogień koloru żołtego.Gdy zrzucimy spieki z palnika wówczas temp roznie ale nadal nie przekracza 47-48 st potem spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest taki sterownik i ustawiasz jedynie korekte dmuchawy jeśli opał jest odbiegający od jakiegoś wzorca, trochę na plus lub na minus. np. u mnie popiół na wystawe nie idzie i wolę mieć trochę spieków żuzlowych niż niedopał ale jak kupiłem miał z bogdanki to nic nie pomogło spieki wielkości kapusty, dobry miał ale pewnie do kotła miałowego odpalanego od góry. pomogło mieszanie 1do 2 z miałem z piasta bo pół na pół to jeszcze było kiepsko. nie napisałaś czy dom jest wygrzany?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. pytałem dlatego bo jeśli byłaby zadana np.49 to dla sterownika te 47 było by ok. bo on chodzi wokół zadanej, nie trzyma idealnie temp. jesli płomień jest jasny żólty to jest ok jeśli wchodzi w czerwień to za mało powietrza a jak jest prawie bialy to za durzo. u mnie wygląda tak palę miałem z piasta i taka mocną odsiewką

w żeczywistości kolor płomienia nie jest taki jak wygląda na tym filmie , dymu z komina oczywiście brak jak są mrozy to smuga pary tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymem się nie martwię-sąsiad obok pali odpadami. Martwi mnie tylko fakt że temp stoi a kaloryfery jak kota....Już się zamartwiam co będzie jak kupię mocniejszy opał polecany tu wyżej i będzie podobnie? Może ten kocioł za mały jest dla nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka twoj problem to opał, kupiłaś dziadostwo zachwalane przez "specjalistów" z FM, którzy mają kotły 15 kW na 100 m2. oni patrzą tylko na cenę i co najważniejsze że jest w workach. reszta jest nie ważna. pojawiają się kolejne wpisy że masz opał za słaby, zaraz pojawi się propozycja żebyś kupiła wesołą lub inny opał problematyczny z którym będą podobne problemy. spal to co masz i kupuj opał przewidywalny, jaret lub inny węgiel płomienny, dla obniżenia kosztów może być również miał np janina lub ziemowit. przy kotłach dobranych na miarę ma to duże znaczenie, wiem bo mam, i nie można sobie pozwolić na żadne spieki i inne twory palnikowe. jak ktoś napisze że są zbyt słabe to znaczy że nie ma pojęcia o czym pisze. lepiej spalić słaby węgiel w 99% niż mocniejszy w 70.

przy spalinach 90 st C nie osiągniesz więcej na kotle, dodatkowo masz u siebie założony zawór 4d którego wcześniej nie miałaś.

obecnie sterownik masz w automacie, on nie pomoże przy takim opale, nawet w klasie 5, pojawia się czarny dym czyli za mało powietrza a na palniku spieki.

 

wyłącz automat i przejdź na nastawy ręczne w opcjach zaawansowanych i zacznij od podawania 10 sek podawanie i 80 sek przerwy, dmuchawa 40 %, temp na kotle 65, za zaworem 4d 45 st C- nie więcej. zawór 4d skręć tak aby więcej podgrzewał powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka twoj problem to opał, kupiłaś dziadostwo zachwalane przez "specjalistów" z FM, którzy mają kotły 15 kW na 100 m2. oni patrzą tylko na cenę i co najważniejsze że jest w workach. reszta jest nie ważna. pojawiają się kolejne wpisy że masz opał za słaby, zaraz pojawi się propozycja żebyś kupiła wesołą lub inny opał problematyczny z którym będą podobne problemy. spal to co masz i kupuj opał przewidywalny, jaret lub inny węgiel płomienny, dla obniżenia kosztów może być również miał np janina lub ziemowit. przy kotłach dobranych na miarę ma to duże znaczenie, wiem bo mam, i nie można sobie pozwolić na żadne spieki i inne twory palnikowe. jak ktoś napisze że są zbyt słabe to znaczy że nie ma pojęcia o czym pisze. lepiej spalić słaby węgiel w 99% niż mocniejszy w 70.

przy spalinach 90 st C nie osiągniesz więcej na kotle, dodatkowo masz u siebie założony zawór 4d którego wcześniej nie miałaś.

obecnie sterownik masz w automacie, on nie pomoże przy takim opale, nawet w klasie 5, pojawia się czarny dym czyli za mało powietrza a na palniku spieki.

 

wyłącz automat i przejdź na nastawy ręczne w opcjach zaawansowanych i zacznij od podawania 10 sek podawanie i 80 sek przerwy, dmuchawa 40 %, temp na kotle 65, za zaworem 4d 45 st C- nie więcej. zawór 4d skręć tak aby więcej podgrzewał powrót

Widzisz dla mnie tryb ręczny to czarna magia. Dlatego wybrałam sterownik z wydawało mi się dobrym automatem. Wybierałam kocioł poł roku teraz znowu będę szukała odpowiedniego opału. Masakra. Własnie byłam w kotłowni-43 na piecu,powrót 38 spaliny 86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEPlusM da sobie z tym radę. Bez obaw.

kol @bietka może być spokojna przy takiej deklaracji, szkoda tylko że nie napisał jaki opał kupić lub z którego kontynentu sprowadzić :wacko:

 

PS dla tego Pana nie ma znaczenia czy dom 150 czy 300 m2 bo "da sobie z tym radę. Bez obaw"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler, co do węgla racja (spiekalność, unikać Wesołej, Bobrka, Chwałowic, Ekoretu) ) , co do dymu, to tylko na łagodnie mówiąc średnim palniku takie cyrki

 

CZyli ten odpada http://superopal.com/sklep/polski-ekogroszek-28-primum-promocyjna-cena

 a ten  http://superopal.com/sklep/polski-ekogroszek-25-plus-promocyjna-cena

z racji mego miejsca zamieszkanie mogę kupic tylko internetowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz w niejedny kotle paliłeś i niejedno na palniku widziałeś, ale w kotle dobranym na miarę opał ma najwięcej do pokazania.

@bietka wiemy gdzie szukałaś, czym się kierowałaś i gdzie kupowałaś. a to że sterownik ma taką możliwość nie oznacza że węgiel na palniku to zrobi !

przejdź na sterowanie ręczne, to nie jest trudne, instrukcje sterownika pewnie masz, tam jest wszystko opisane jak to zrobić, nastawy wstępne podałem, do jutra na nich dojedziesz i będziesz wiedziała coś więcej jutro rano jak zajrzysz na palnik co się urodziło. tylko pamiętaj o tym nieszczęsnym zaworze 4d, ma bardziej dbać o powrót. szkoda że nie posłuchałaś sambora jak doradzał ci nt ochrony powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.