Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie kto ma doświadczenie z kotłem Ogniwo Eko Plus M?

Czy jest to kocioł godny polecenia?

Jak wygląda jego faktyczna praca w Waszych kotłowniach? (FOTKI INSTALACJI MILE WIDZIANE)

 

Czy 2 metry prześwitu w kotłowni wystarczy do jego montażu i bezproblemowej obsługi? 

 

 

Bardzo proszę użytkowników o opinie, bo zastanawiam się nad jego kupnem. Brałem wcześniej pod uwagę Stalmark'a, Defro i Heiztechnik'a.

 

Pozdrawiam - Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, na tym forum tylko się krzyczy o atestach i pozwoleniach. Jest to wojna znawców, gdzie dla zwykłego klienta, który nie jest mistrzem kotlarstwa, ani nie siedzi hobbystycznie 12h w kotłowni "bo lubi", strasznie ciężko tam cokolwiek znaleźć  :blink:

 

Dlaczego pytasz czy mam 400m2?

W chwili obecnej mam (miałem zanim go już nie wywaliłem) 25kW / preferuję temperaturę na piecu między 65 - 70*C (jesteśmy przyzwyczajeni aby taka woda leciała z kranu). Dom jest około 200 m2 (może nieznacznie więcej), nieocieplony, pustak ponad + - 50 lat, na zimnej piwnicy.

 

Co do pieców Ogniwo - jak na razie mam sporo opinii pozytywnych i każdy powtarza że to "mercedesy" kotlarskie.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

Zapoznałeś się ze zweryfikowanymi parametrami pracy tego kotła?

Kolega pytał o doświadczenia z tym kotłem... Masz z nim jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o doświadczenia z tym kotłem... 

 

 

No właśnie - kompletnie mnie nie interesuje norma spalania, badania certyfikaty i inne głupoty(jak dla mnie). 

Najważniejsze dla mnie jest to, jak ten kocioł wypada na tle 3 - 5 wiodących marek / kotłów w Polsce.

Czy się nie psuje, a jeżeli tak, to czy są to typowe usterki, czy coś co u konkurencji się nie spotyka.

Może ma ktoś doświadczenie na co trzeba zwracać uwagę, czego unikać (np. rodzaje paliwa).

 

A cały galimatias forumowy o normach itp. ... nie ma pieca idealnego z pewnością. Każdy się zepsuje i dla jednego ten, dla drugiego inny będzie numer jeden.

Właśnie chcę poznać opinię z doświadczeń, nie z badań przynajmniej tych właścicieli, co posiadają ... Defra, Stalmarki, czy inne Heiztechniki, ale najwięcej zależy mi na informacji:

Tak, mam ten piec już od 12 msc i zepsuło mi się TO, a nie podoba mi się tamto. W poprzednim (powiedzmy Stalmarku) miałem takie rozwiązanie i było lepsze...

 

 

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż OEPlusM w Polsce zaczęła się dopiero w tym roku, więc jeszcze nikt nie ma takich doświadczeń praktycznych, o jakie pytasz.

Ale już piąty rok sprzedawany jest jego poprzednik tzn. OEPlus i blisko 10 tysięcy tych OEPlusów w Polsce pracuje. Poszukaj opinii ich użytkowników.

Ja, jako współkonstruktor tego kotła (a także palnika i sterownika), jestem według konkurencji niewiarygodny w opiniach, więc się od nich wstrzymam. Powiem tylko, że zespół projektantów OEPlusM-a jest ten sam, co OEPlus-a. Wykonawca (producent) jest także ten sam. Bez fałszywej skromności powiem, że nie są ci ludzie tacy głupi, żeby zrobić kocioł gorszy od poprzednika, który - nawiasem mówiąc - sprzedawał się i sprzedaje znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, na tym forum tylko się krzyczy o atestach i pozwoleniach.

 Dlaczego pytasz czy mam 400m2?

W chwili obecnej mam (miałem zanim go już nie wywaliłem) 25kW / preferuję temperaturę na piecu między 65 - 70*C (jesteśmy przyzwyczajeni aby taka woda leciała z kranu). Dom jest około 200 m2 (może nieznacznie więcej), nieocieplony, pustak ponad + - 50 lat, na zimnej piwnicy.

 Co do pieców Ogniwo - jak na razie mam sporo opinii pozytywnych i każdy powtarza że to "mercedesy" kotlarskie.

To sprawdź sam jakiej mocy potrzebujesz kotła. 

http://cieplowlasciwie.pl/start 

Nie twierdzę że kotły Ogniwa są do niczego, tylko pytam czy kociol o takiej mocy bedzie akurat do twojego domu   ^_^

Nie przesadzaj.

Zapoznałeś się ze zweryfikowanymi parametrami pracy tego kotła?

Kolega pytał o doświadczenia z tym kotłem... Masz z nim jakieś doświadczenia?

Na nowe budownictwo  dla tego kotła  400m2  to nie przesada.

Może wziąć przecież  inny kociołek Ogniwa o mniejszej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź sam jakiej mocy potrzebujesz kotła. 

http://cieplowlasciwie.pl/start 

Nie twierdzę że kotły Ogniwa są do niczego, tylko pytam czy kociol o takiej mocy bedzie akurat do twojego domu   ^_^

Na nowe budownictwo  dla tego kotła  400m2  to nie przesada.

Może wziąć przecież  inny kociołek Ogniwa o mniejszej mocy .

A ja uważam, że na 200m2 OEPM 26 kW jest całkiem odpowiedni. Jeśli chodzi o moc maksymalną - jest on odpowiednikiem kotłów 16 kW (projektowanych według obowiązującej do dziś jeszcze zasady, że kocioł powinien mieć ok. 30% rezerwy mocy w górę). OEPM nie projektowano z taką rezerwą.

A jak pracuje on na mocach małych? Proszę porównaj wyniki sprawności tego kotła na mocy 7,6 kW ze sprawnościami innych, mniejszych kotłów na takiej mocy. Możesz również porównać tę sprawność ze sprawnościami tych innych kotłów na ich mocach nominalnych.

Porównasz???

Napisz o wynikach tych porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż OEPlusM w Polsce zaczęła się dopiero w tym roku, więc jeszcze nikt nie ma takich doświadczeń praktycznych, o jakie pytasz.

Ale już piąty rok sprzedawany jest jego poprzednik tzn. OEPlus i blisko 10 tysięcy tych OEPlusów w Polsce pracuje. Poszukaj opinii ich użytkowników.

Ja, jako współkonstruktor tego kotła (a także palnika i sterownika), jestem według konkurencji niewiarygodny w opiniach, więc się od nich wstrzymam. Powiem tylko, że zespół projektantów OEPlusM-a jest ten sam, co OEPlus-a. Wykonawca (producent) jest także ten sam. Bez fałszywej skromności powiem, że nie są ci ludzie tacy głupi, żeby zrobić kocioł gorszy od poprzednika, który - nawiasem mówiąc - sprzedawał się i sprzedaje znakomicie.

 

Sęk właśnie w tym, że właściciele modelu Plus mówią - kupuj PlusaM, ale nigdzie nie mam konkretnie napisanej (z życia) informacji dlaczego :)

Z tego co sam widziałem i to generalnie kładzie wielki plus na szali "taków", to podajnik w M'ce. Jego solidność wykonania podajnika, który jest cały żeliwny i bardzo masywny.

Samo wykonanie (w porównaniu do poprzednika, choć to każdy jest teraz lepszy) tez jest na oko przyzwoite (przynajmniej dla mnie laika).

 

To sprawdź sam jakiej mocy potrzebujesz kotła. 

http://cieplowlasciwie.pl/start 

Nie twierdzę że kotły Ogniwa są do niczego, tylko pytam czy kociol o takiej mocy bedzie akurat do twojego domu   ^_^

Na nowe budownictwo  dla tego kotła  400m2  to nie przesada.

Może wziąć przecież  inny kociołek Ogniwa o mniejszej mocy .

 

Na 100% sprawdzę - dobry link - DZIĘKI.

Nauczony poprzednim kotłem wiem że nie ma 100% dobrych piecyków. każdy nawet najlepszy i najbardziej opiewany może w końcu trafić na dom w którym nie będzie już działał na 100%. Pewnie temu staram się wybierać opinie ludzi o czołówce kotlarskiej (przynajmniej w mojej okolicy) gdzie stanowi to Heiztechnik, Stalmark, Defro, Ogniwo, oraz kilka pomniejszych firm "panów Staszków". Tych ostatnich już nawet nie chcę widzieć na oczy.

Z tych czołowych ... najwięcej pozytywów trafiłem na Ogniwo, choć i te inne też każdy chwalił, lecz u OEPM jest kilka właśnie takich, co do mnie trafiają.

Sterownik na poziomie / Podajnik cały żeliwny i solidnie wyglądający / sam kocioł dość zgrabny / metoda pionowej wymiany.

 

Ciągle się waham, ale już chyba powoli dorastam do decyzji :) a przynajmniej sprowadzę fachowca aby ocenił to co mam i możliwości przyszłego kotła tak by to zegrać wszystko do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk właśnie w tym, że właściciele modelu Plus mówią - kupuj PlusaM, ale nigdzie nie mam konkretnie napisanej (z życia) informacji dlaczego :)

Z tego co sam widziałem i to generalnie kładzie wielki plus na szali "taków", to podajnik w M'ce. Jego solidność wykonania podajnika, który jest cały żeliwny i bardzo masywny.

Samo wykonanie (w porównaniu do poprzednika, choć to każdy jest teraz lepszy) tez jest na oko przyzwoite (przynajmniej dla mnie laika).

 

 

Na 100% sprawdzę - dobry link - DZIĘKI.

Nauczony poprzednim kotłem wiem że nie ma 100% dobrych piecyków. każdy nawet najlepszy i najbardziej opiewany może w końcu trafić na dom w którym nie będzie już działał na 100%. Pewnie temu staram się wybierać opinie ludzi o czołówce kotlarskiej (przynajmniej w mojej okolicy) gdzie stanowi to Heiztechnik, Stalmark, Defro, Ogniwo, oraz kilka pomniejszych firm "panów Staszków". Tych ostatnich już nawet nie chcę widzieć na oczy.

Z tych czołowych ... najwięcej pozytywów trafiłem na Ogniwo, choć i te inne też każdy chwalił, lecz u OEPM jest kilka właśnie takich, co do mnie trafiają.

Sterownik na poziomie / Podajnik cały żeliwny i solidnie wyglądający / sam kocioł dość zgrabny / metoda pionowej wymiany.

 

Ciągle się waham, ale już chyba powoli dorastam do decyzji :) a przynajmniej sprowadzę fachowca aby ocenił to co mam i możliwości przyszłego kotła tak by to zegrać wszystko do kupy.

I jeszcze jeden WIELKI "+" - łatwość i pracochłonność czyszczenia jest w OEPM już chyba maksymalna z możliwych do osiągnięcia. Kładliśmy na to ogromny nacisk przy konstruowaniu, pod wpływem uwag użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej @Zawijan - postępujesz zgodnie z przysłowiem "każda liszka swój ogonek chwali" - wiadomo produkt nowszy powinien mieć miej starych wad - są przecież testerzy w ilości kilku tysięcy, ale jak każdy nowy wyrób może mieć wady, które wyjdą w praniu ( grzaniu)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zbudowanie całkiem nowego kotła od podstaw jest teoretycznie możliwe, ale kocioł , który powstaje na bazie sprawdzonego modelu może być całkiem niezły.

Jego podstawową wadą jest nowa cena -  oczywiście jak każdej nowości - wyższa od poprzednika. :angry:

Identycznie jest np w przemyśle samochodowym.

 

Lecz nie można stwierdzić że jest to kocioł idealny, tylko najwyżej lepszy od swojego poprzednika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że na 200m2 OEPM 26 kW jest całkiem odpowiedni. Jeśli chodzi o moc maksymalną - jest on odpowiednikiem kotłów 16 kW (projektowanych według obowiązującej do dziś jeszcze zasady, że kocioł powinien mieć ok. 30% rezerwy mocy w górę). OEPM nie projektowano z taką rezerwą.

A jak pracuje on na mocach małych? Proszę porównaj wyniki sprawności tego kotła na mocy 7,6 kW ze sprawnościami innych, mniejszych kotłów na takiej mocy. Możesz również porównać tę sprawność ze sprawnościami tych innych kotłów na ich mocach nominalnych.

Porównasz???

Napisz o wynikach tych porównań.

Bo spalać będzie tak sobie poniżej 7kW ,to jest odpowiedni ?

Wiem że nie możesz tu za wiele napisać doceniam ten kociołek jego osiągi ,ale 10-ciu kW nie schowasz do kieszeni jest napisane tyle i tego nie zmienisz .

 

 

26 ( w rozpiętości 7,6 – 26 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spalać będzie tak sobie poniżej 7kW ,to jest odpowiedni ?

Wiem że nie możesz tu za wiele napisać doceniam ten kociołek jego osiągi ,ale 10-ciu kW nie schowasz do kieszeni jest napisane tyle i tego nie zmienisz .

 

 

26 ( w rozpiętości 7,6 – 26 )

Nie zrozumiałem tego Twojego wpisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie ale te 26KW odstrasza!!!! czy nie mogliście wyprodukować kilku mocy do wyboru  tak  jak przy  eko plus??  Ja do swojego domu potrzebuje 12KW może 15KW ale 26KW sobie nie wstawię choć nie wiem co byś napisał o tym piecu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska - dajcie spokój  ;) tych dywagacji na temat mocy jest pełno na innych forach.

 

Zamówiłem  :blink: .

Głównym kryterium jakim się pokierowałem to solidność wykonania podajnika (z tym miałem największe problemy poprzednio).

Opinie tych co kupili i używają poprzedni model, nie były bez znaczenia.Każdy mówił, jak masz kasę, to bierz nowszy (i tu wymieniali właśnie masę drobnych, ale istotnych poprawek w nowym modelu).

 

"Nowy" będzie mieć podajnik z prawej strony, a wylot spalin z lewej. Niestety układ kotłowni nie pozwala mi na zastosowanie pieca z czopuchem na jego tyle  :wacko: ale ten nie będzie długi i pozakręcany, więc powinno być OK.

Jak do tej pory, kocioł będzie pracował w systemie otwartym z wymiennikiem ciepła na grzejniki (układ zamknięty) + terma 250 litrów.

 

z nowinek ...

Jakoś wcześniej nie zauważyłem, że piec ten poprzez internet będzie pod stałą opieką u mnie w telefonie  :D  myślę, że era kabelka sieciowego nastała w mojej kotłowni.

Dodatkowym wielkim + będzie słuchanie muzyki prosto z internetu w warsztacie (nie wiem czy to nie główny powód rozszerzenia sieci o kotłownię / piwnicę :lol: )

 

Zamówienie poszło w czwartek (01.10.15), realizacja od 7 - 14 dni, mam nadzieję, że pogoda jeszcze trochę wytrzyma i zdążę się dogrzać przed zimą.

 

Teraz chwila oczekiwania .... mam tylko nadzieję, że kocioł będzie w pełni OK (nie wybrakowany, jak poprzedni pseudo piec)  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 8:34 dzisiejszego ranka zadzwonili ze sklepu, że kociołek na mnie czeka - starczy jechać zapłacić i dogadać dostawę :D

 

Potem tylko sekund 5 - podłączenie  :blink:

 

i już mamy ciepełko ... ale będę grzać! ile wlezie! aż kwiatki pousychają  :lol:

 

Mam tylko nadzieję, że kocioł będzie 100% sprawny, żadnych usterek czy poprawek ... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że kocioł będzie 100% sprawny, żadnych usterek czy poprawek ... :ph34r:

Tu problemu być nie powinno  firma produkuje kotły od lat 70-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że z ciekawością czekam na twoją relację jak się nowy kocioł sprawuje. 

Czym będziesz palił, miałem czy groszkiem?

 

Mam na zimę Retopal zgromadzony, ale pod koniec sezonu powinien się gdzieś na dnie piwniczki jeszcze miał pokazać w niewielkiej ilości. Może się uda go domieszać, a jak nie to zawiozę do Teścia :)

 

Tu problemu być nie powinno  firma produkuje kotły od lat 70-tych

Taką mam nadzieję.

 

 

Uuu- dziś dostawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek, po powrocie z pracy, taki oto widok zastałem :

https://www.dropbox.com/s/kdhyw5liwkn8dxs/2015-10-09%2016.09.40.jpg?dl=0

2015-10-09%2016.09.40.jpg?dl=0

 

Sobota natomiast to sprowadzenie pieca do kotłowni, która jest w połowie osadzona w ziemi, a co za tym idzie jest zjazd (dość stromy).

Potem, zdejmowanie z palety, tworzenie instalacji 230V (dawniej piec na "siłę"), sieć internetowa itp ...

W środę dopiero pojawi się instalator, a do tego czasu grzejniczek elektryczny  :blink:

 

Teraz jest tak:

https://www.dropbox.com/s/tr2uqd408foyxf4/2015-10-10%2017.17.52.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.