Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Powietrzem


justa12345

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie projektu: dom parterowy - dwa pokoje ok.20 i 15m2, kuchnia ok15m2, łazienka 6m2 i korytarz. Zastanawiam się nad ogrzewaniem powietrzem z kaflowego pieca kuchennego i "co fachowiec to inne zdanie". Dlatego mam przede wszystkim pytanie czy w ten sposób da radę ogrzać taki dom? Dodam że jestem kompletnie zielona i czekam na konkretne i poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z odpowiednia masą akumulacyjna dałby radę. Polecam poczytam na forum muratora w dziale kominki. Jest tam paru fachowców zdunow, na pewno coś doradzą.

PS. Miło by było jakbyś zdała relację na tym forum z proponowanych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ->justa

 

Proponuję skontaktować się z p. Piotrem Batura

link do strony:

 

http://www.kominki-batura.pl/hipokausty.html

 

Żałuję,że nie natrafiłem na tę firmę wcześniej,na pewno miałbym lepiej rozwiązany temat ogrzewania małego domku,który od kilku lat buduję.

Z całą pewnością dobrze doradzi i ewentualnie wykona lub zleci wiarygodnym osobiście znanym mu wykonawcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, ale jednak zrezygnowaliśmy z pomysłu ogrzewania całego domu powietrzem z jednego pieca. Będą robione dwa: w kuchni z nadmuchem do łazienki, i w dużym pokoju z nadmuchem do mniejszego. Po rozmowie z doświadczonym zdunem to rozwiązanie ma być dla nas najbardziej praktyczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest do zrobienia, ale najlepiej na takim etapie budowy, jak jesteś teraz. Później jest sporo bałaganu z przełączaniem czegoś innego i spore koszty. Podstawa to dobry piec. Ja miałam szczęście do rodzinnej firmy z małej miejscowości. Oni nie tylko stawiają piece kaflowe, ale również sami dekorują i wypalają kafelki do niego (tym zajmowały się kobiety). Piec kaflowy daje bardzo wysokie temperatury, jak je rozprowadzić na całą powierzchnię, to rzeczywiście wystarczy. U nas jest około 24, 25 stopni w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Powietrzem idzie ogrzać mieszkanie. Ale piec musi być całkowicie szczelny oraz trzeba rozprowadzić po mieszkaniu kanały a i często wentylator , konieczna jest regulacja ilości powietrza w celu właściwego ogrzania całego mieszkania.

 

Panie Adamie

 

Po nowym roku, podjąłem się przebudowania starego pieca kaflowego w Leśniczówce.

Piec będzie zbudowany tak.

Wkład kominkowy 9 kW + cegły szamotowe z rozebranego pieca i odzyskane kafle. Tak aby wyszedł taki projekt jak poniżej. Może nie będzie tak ładny ponieważ kafle są stare.

 

Moje pytanie dotyczy akumulacyjności cieplnej? Lub jakiś porad, rozwiązań jakie można było by zastosować podczas budowy.

 

To mój pierwszy taki projekt.

 

 

Regency_F1100_vy%C5%A1%C5%A1%C3%AD_prove

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Poczytam. Natomiast jak zacznę projekt to porobię trochę zdjęć aby pokazać jak mi wyszedł mi kominek kaflowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.