Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno w domu rozszczelnił się kocioł CO, a więc muszę kupić nowy. Jako paliwa używam flotu dom ma powierzchnię 156m^2 i jest jedno piętrowy (parter+ piętro), piwnica nie jest ogrzewana. Kocioł będzie zasilał 15 kaloryferów, jednak 2 z nich są bardzo małe. Mój budżet na kocioł to około 4000  z montażem. Zastanawiałem się nad Viadrus Hercules U22 5-członowym, jednak spotkałem się z opinią, że kocioł żeliwny nie nadaje się na dłuższą metę jeżeli używam flotu, ponieważ zanieczyści się on i nie będzie dobrze grzał. Następny był Klimosz Iron, jednak nie bardzo mieści się w kotłowni, ponieważ jest nieco za wysoki i ma tylko 25kW i moje pytanie brzmi czy kocioł o takiej mocy będzie wystarczający na mój dom jeżeli uda się przerobić coś tak aby wszedł. Na stalowy Klimosz jest 2 lata gwarancji na spawy, wykonany jest z blachy 8mm jednak cena jest zadawalająca bo kosztuje tylko 2800. Na uwadze mam jeszcze kocioł firmy Damet, jest on wykonany po części z blachy 6mm oraz 8mm. producent daje na spawy 5lat gwarancji. Wygląda on tak: do wyboru mam kotły 32kW oraz 26kW w cenach 2900 oraz 3200zł.

 

http://www.damet-kotly.pl/produkty.html

 

Co będzie w tej sytuacji najlepszym wyborem? Stalowy, czy jednak żeliwny? Czy lepiej próbować coś przerobić w kotłowni i zamontować Klimosz Iron czy będzie on za słaby na taką powierzchnię i lepiej kupić Damet i nic nie przerabiać? Jeżeli chodzi o kocioł Damet to który 26 czy 32kW? Proszę pilnie o pomoc, bo na kocioł trzeba czekać a zima się zbliża. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jako paliwa używam flotu dom ma powierzchnię 156m^2....., do wyboru mam kotły 32kW oraz 26kW.....  to który 26 czy 32kW?

Ten dom to szałas?

Szukaj kotłów o mocy 14-17 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty będziesz ogrzewał dom przy otwartych oknach? Tj emus, wspomniał, a 17kw to już będzie z lekkim zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.