Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Kotła Z Dmuchawą Na Sterowanie Miarkownikiem


olekk

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Dawno mnie nie było w Waszych zacnych progach.

Nieuchronnie zbliża się zima i powoli trzeba zacząć myśleć o paleniu ... 

Do tego czasu uzywałem kotła per-eko ksw18 plus ze sterowaniem komfort , dmuchawą oraz pompką wody.

Niestety tydzień temu okazało się ,że sterownik zaczął strajk : wyswietla jakieś chore wartości temperatury , włącza i wyłacza dmuchawę jak mu się zachce ; co jakieś 15 minut załącza się alarm na sterowniku  - ogólnie to ma już chyba dość samotności w piwnicy :)

W związku z awarią w/w sterownika postanowiłem wymienić sterowanie z dmuchawą na sterowanie za pomocą miarkownika ciągu z klapką w miejscu dmuchawy i sterownikiem dodatkowym odpowiedzialnym tylko za pracę pompki.

Miarkownik taki :

http://allegro.pl/miarkownik-ciagu-do-kotla-pieca-3-4-honeywell-prom-i5508078089.html

a sterownik pompy taki :

http://allegro.pl/sterownik-do-pompy-co-termoregulator-i5527858519.html

 

Zamiast dmuchawy będzie klapka z "uchem" na łańcuszek od miarkownika.

 

teraz pytanie od Was :

Zagra to wszystko ?

Próbowałem w tym kotle ostatnio trochę zapalić bez użycia dmuchawy ( lekko uchylona klapka od dmuchawy) i dość fajnie się to rozpaliło; zostawiłem niewielką szczelinę otwartą i to co było w kotle ( deski jakieś i mała łopatka węgla ) spaliło się ładnie.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie podłaczenia pompki do sterowania : jak to zrobić ?  nigdy nie grzebałem w tej pompce i nie chciałbym jej uszkodzić poprzez niewąłściwe podłaczenie przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tej stronie od dwóch lat palę tak jak trzeba - czyli od góry !

dzięki wpisom na forum doszedłem do wniosku ,ze nie warto używać dmuchawy - stąd decyzja,ze w tym roku będzie miarkownik.

Nie wiem tylko ( jeszcze nie doczytałem ) co daje ta kierownica -stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica podając pow. nad zasyp dopala gazy,dlatego potrzeba więcej PW niż PG w 1 fazie palenia ok.3-4h(odgazowania węgla).

W 2 etapie,kiedy żar zejdzie do rusztu i zaczyna palić się od dołu czysty węgiel(faza koksu) PW podaje się w b. małej ilości natomiast jak najwięcej trzeba podać PG z pod rusztu.

Ogólnie,żeby spalać czysto i ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To kontra do części plastikowej miarkownika . Jak popuścisz to możesz ustawić niezależnie obudowę od gwintu mosiężnego . Całkowicie nie odkręcaj bo cały plastik wraz z pokrętłem może wystrzelić w górę tam jest dość długa sprężyna  w tym  plastikowym korpusie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

 

Mam teraz pytanie do użytkowników takiego miarkownika :

W instrukcji jest napisane ,żeby ustawiać go w temperaturze 60st.C   ; czy jeśli tak zrobię to mam możliwość regulacji tegoż miarkownika jeśli chodzi o temperaturę ?

chodzi mi o to czy w cieplejsze dni mogę na nim zamiast 60 ustawić np. 50   i nie będzie trzeba nic zmieniać przy naciągu łańcuszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.