Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Wełna Do Ocieplenia Stropu Poddasza?


marcinek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaką wełną i o jakich parametrach ocieplić strop poddasza ktory obecnie jest niewykonczony tzn. nieużytkowany. Mieszkam obecnie na parterze i tylko on jest ogrzewany. A nie chcę żeby dużo ciepła uciekało mi przez strop no i żeby pleśń nie wychodziła na ścianach. Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem welny unimata roockwola 20 cm w rolkach,pod spod dalem folie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, zwykle im grubsza tym krótsza, waha się to najczęściej między 4 a 6 m po rozwinięciu. Czytaj etykiety. Układaj 2 warstwy prostopadle do siebie, czyli pierwszą np. rozwiń wzdłuż ściany, na nią daj drugą w poprzek. Folia nie jest wymagana nad suchymi pomieszczeniami. Z wierzchu tez przykrywanie jest dyskusyjne, moja kolejny sezon leży bez nakrycia i nic się nie dzieje, mam skalną rock...ll 2 x 15 cm. Jest duża różnica przed i po izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega w nazwie, lambda 0,039. Resztę sobie wyszukaj, to nie przedszkole. Poza tym teraz firma zmieniała coś w nazewnictwie. Najwazniejsze są parametry, im niższa lambda tym masz cieplej przy cieńszej warstwie. Dla lambdy 0,04 wystarczające będzie położenie 20 cm, a więcej to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy że np 15cm wełny lambda 0,044 będzie odpowiadało coś pomiędzy 13-14cm wełny lambda 0,033 a różnica w cenie 2-3 krotna, oczywiście zależy od producenta, więc jeśli miejsce na strychu jest to lepiej dać 30cm 0,044 będzie taniej i lepiej niż 15 czy 20 lepszej. Posługuję się 15 bo akurat to liczyłem. Kupowałem w casto najtańszą, knauf ekoroll, coś koło 6zł za metr i pomimo powszechnej opini o marketowej taniości sądzę że ta wełna jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych domach staosuje się nawet 50 cm izolacji, jak jest miejsce i pieniądze to kto zabroni. Tylko przy pewnej grubości już zyski niewielkie a koszty rosną. A o tym ekorollu zobaczymy za kilka sezonów, jak będzie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła wełna ułożona na stropie po pewnym czasie zgniata się pod własnym ciężarem i traci właściwości izolacyjne.

Im grubsza warstwa tym szybciej nastąpi jej zgniecenie w dolnej części,

Do grubych - ponad 30cm warstw stosuje się wełnę twardą - w płytach lub wełnę układaną warstwami na rusztach rozdzielających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez dać styropian z warstwą MDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czym się różnie wełna ROCKWOOL

TOPROCK od TOPROCK SUPER.

Parametry mają te same tylko opakowania inne. Pytam bo TOPROCK udało mi się znalezc w dobrej cenia.

 

https://www.google.pl/search?q=we%C5%82na+toprock&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIrtOCud64yAIViX8sCh0JygZ8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zmieniał nazewnictwo i znalazłeś pewnie jeszcze ze starej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.