Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Najlepiej Parametry Kotła.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem jeszcze kilka zdjęć płomienia. Co zrobić, aby ogień był na całości paleniska?

 

IMG_0004_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0006_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0007_1_JPG_300x300_q85.jpg

 

A tak wygląda żar po wygaśnięciu ognia:

 

IMG_0001_JPG_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co w popielniku i na palniku to z jednej strony przesypuje niedopalony opał a z drugiej spieka

sprawdziłbym poziomowanie palnika na początek.

co do CWU i temperatury to możliwe że przebija grawitacjnie i stąd tak wysokie wskazanie czujnika mimo niskiej nastawy

w temacie sterowania ogrzewaniem nawet jesli nie masz termostatów może nie być potrzeby ustawiania krzywej grzania tak wysoko

zacząłbym od krzywej 0 tak by trzymał kocioł stałą temperaturę i w tych stabilnych warunkach obserwował co się dzieje - może coś jest błędnie podłączone i stąd problemy ze skokami temperatur oraz właściwym poziomem temp powrotu co przy obecnych warunkach pogodowych nie powinno byc problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomowanie powinno być ok, W mojej obecności monter bawił się poziomicą podczas ustawiania pieca, więc akurat tutaj nie ma opcji żeby cokolwiek było źle wypoziomowane.

A co do krzywej 0. To jak ustawię na 0, to wtedy wyłączy się praca w trybie pogodowym i można sterować ręcznie. Czy wtedy ustawiać ręcznie jakieś opcje?

 

Między czasie z ciekawości zadzwoniłem do serwisanta Tekli i powiedział mi, żeby ustawić dmuchawę na 110 i jak nie będzie kopczyka to zwiększyć przerwę o jakieś 3 sekundy. Obecnie przerwa wynosi standardowe 15 sekund.

Co myśleć o sugestiach serwisanta?

 

Powyższa zdjęcia są na ustawieniu 110 dmuchawy ( 70 wydawało mi się za mało i bardzo słabo się paliło ), przerwa 15 sekund.

Co do wskazań czujnika CWU to po nocy było 40 stopni według czujnika na sterowniku ( zadana 37 ). Nigdy jeszcze po nocy nie spadało tak nisko, lecz zgodnie z tym co napisał Patrol zamknąłem zawór przy bojlerze / naczyniu zbiorczym i teraz nie ma już obiegu. Więc może tutaj tkwi przyczyna że teraz nie ma tak wysokich wskazań? Teraz wskazania są dużo bliższe prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z monterem pieca i powiedział mi, że ten zawór ma być otwarty bo inaczej nie będzie grzana woda. Więc w końcu jak to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między czasie z ciekawości zadzwoniłem do serwisanta Tekli i powiedział mi, żeby ustawić dmuchawę na 110 i jak nie będzie kopczyka to zwiększyć przerwę o jakieś 3 sekundy. Obecnie przerwa wynosi standardowe 15 sekund.

Co myśleć o sugestiach serwisanta?

 

Chyba podawanie masz zwiększyć o te 3s bo jeśli zwiększysz przerwę pomiędzy podaniami to tym bardziej kopca nie będzie, bo dasz mniej węgla w cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablos83 - ze wzgl. bezpieczeństwa zaworów nie tykaj, nie o to chodziło - chciałem uzyskać odp. dot. cyrkulacji cwu, tj. czy ją w ogóle posiadasz, a jeśli tak to czy pompka cyrkulacyjna działa 24h. Pompka mieląca ciepłą wodę non stop generuje straty. Nie myl jej z pompą ładującą zasobnik cwu.

Jak masz schemat swojej instalacji to wklej go tu lub przyjrzyj się opisowi wyprowadzeń na zasobniku cwu - pompkę cyrkulacyjną na pewno zlokalizujesz (o ile ją posiadasz).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER w obecnym trybie pracy ( pogodowym ) nie mam możliwości zwiększenia podawania - mogę tylko regulować czas przerwy

Patrol pompka CWU działa - obecnie zawór jest otwarty i jest obieg. Dla mnie schemat instalacji oraz jej wykonanie to jest czarna magia i nie mam zielonego pojęcia co jest od czego, więc będzie chyba najprościej jak wkleję tutaj zdjęcie instalacji jaką od podstaw wykonał monter. Z tego co zauważyłem to obecnie jest obieg bojler - piec i na odwrót za pomocą pompki.

 

Nie wiem czy zdjęcia instalacji okażą się przydatne , ale zamieszczam je ( od bojlera w kierunku pieca):

 

IMG_0009_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0010_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0011_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0012_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0013_JPG_300x300_q85.jpg

 

IMG_0014_JPG_300x300_q85.jpg

 

Szkicu nie jestem w stanie zrobić, bo nie wiem co z czym się żre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz regulować przerwą to jeśli będzie niedopalony opał przerwę wydłużaj a jak spieki i zapadanie żaru do wnętrza palnika to skracaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę mogę regulować, z tym nie ma problemu. Czy na podstawie ostatniego zdjęcia z postu 26 mógłbyś doradzić czy przerwę wydłużyć czy skrócić i o jaką wartość? Obecnie jest standardowo 15 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłużyć  bo jest niedopał tylko zastanawia mnie czemu z jednej strony jesli palnik poziomowany i mam nadzieję sznur uszczelniający dobrze ułożony.

zrób test- weź jakąś świeczkę albo coś podobnego i obleć pod koroną palnika na pracującej dmuchawie jak gdzieś bedzie odchylać płomień znaczy że jest nieszczelność i trzeba poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię taki test jak będę czyścić piec i wtedy będę mieć swobodny dostęp. A co do wydłużenia przerwy - wydłużyć ją o konkretną , znaczną wartość, czy stopniowo po 2-3 sekundy?

Co do sznura uszczelniającego to niestety nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz więc nic się nie jestem w stanie wypowiedzieć w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrobiłem test i wygląda na to, że jest ok - płomień stoi jak drut :) Dowiedziawszy się uprzednio o jaki sznur chodzi mogę napisać, że wygląda na założony poprawnie.

 

Mam jeszcze pytanko. Mianowicie w wielu tematach pojawia się kwestia czasu podawania opału. Przykładowo podawanie 3 sekundy, przerwa 30. Gdzie zatem mogę regulować u siebie czas podawania paliwa? Nigdzie nie widzę tej opcji. Piec pracuje w trybie AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja w łapkę i czytamy fragment odnośnie pracy w PID

tam jest opisane jak dobrac parametry dla poszczególnych "biegów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to czarna magia, a nie chcę nic zepsuć - w końcu to nowy kocioł. A poza tym wejście w opcje serwisowe wymaga podania jakiegoś kodu, a nie dowiedziałem się jeszcze o jaki kod chodzi :)

 

Jednak zgodnie z tym co piszą w instrukcji to chyba można uzyskać ten sam efekt regulując przerwę i moc dmuchawy będąc w trybie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka ołówek i notujesz co zmieniasz

jak się rozjedzie masz ściągę i wracasz krok do tyłu aby dokonać innej zmiany

zawsze możesz w razie katastrofy przywrócić ustawienia fabryczne.

tu nie ma się czego obawiać

możesz oczywiście spróbować od korekt przerwy i nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro piszesz, że nie ma się czego bać to czas na zabawę i testy. Zobaczę jednak najpierw co osiągnę poprzez regulację samej korekty przerwy i nadmuchu. Może wystarczą tylko drobne poprawki, chociaż sądząc po tym jak się spala to raczej chyba na drobnych się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.