Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły "gejzer-Kapelan"


jabcok007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie budowy domu i już powoli zastanawiam się nad samym kotłem, instalacją itd. , dzisiaj przypadkiem wpadła mi w ręce ulotka firmy:

 

"gejzer-kapelan"

 

z dość ciekowym kotłem "dwukomorowym z automatycznym podajnikiem" lecz nigdzie nie znalazłem jakiś konkretnych informacji, opini itp .... czy ktoś z was miał styczność z tym kotłem lub w ogóle z tym producentem ???? jakie są wasze opinie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widziałem w ulotce firma "gejzer-kapelan" ma dwa rodzaje tych kotłów.

Jeden „kocioł dwupaleniskowy z automatycznym podajnikiem” który ma jak by dwie komory jedna na dole palnikowa, gdzie spala się paliwo podawane ślimakiem a nad tą komorą są ruszta wodne, drugie drzwiczki i komora taka uniwersalna.

A drugi kocioł jest już opatentowany przez firmę i wygląda jak by dwa kotły połączone były ze sobą tzn. jak by dwie doklejone połówki jedna z palnikiem automatycznym a druga taka wszystko palna i można z nich korzystać jednocześnie lub pojedynczo (oddzielnie) a dodatkowo kocioł posiada wbudowaną wężownicę do cwu ...

Wszystko wygląda nawet w miarę, cena też ciekawa ale w ulotce nie ma nic na temat grubości blachy, funkcji sterownika itp.. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w trakcie budowy domu i już powoli zastanawiam się nad samym kotłem, instalacją itd. , dzisiaj przypadkiem wpadła mi w ręce ulotka firmy:

 

"gejzer-kapelan"

 

z dość ciekowym kotłem "dwukomorowym z automatycznym podajnikiem" lecz nigdzie nie znalazłem jakiś konkretnych informacji, opini itp .... czy ktoś z was miał styczność z tym kotłem lub w ogóle z tym producentem ???? jakie są wasze opinie ????

I tak sam skazujesz się od razu  na palenie węglem ,to co to za nowy dom budowany w starej technologii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest  gaz,prąd,pompa ciepła w trzech wersjach ta na PW najtańsza ,Pompa Sopel Lodu,ostatecznie pellety jak dom gorzej zbudowany zepsuty termicznie.

Palę węglogroszkiem i szału nie ma kupa kurzu,ale dom ma już prawie 20 lat ,teraz bym inaczej budował . :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. do ogrzewania  domu i wytwarzania  ciepłej wody wystarczy  tyko :

 

kocioł elektryczny dwu funkcyjny wiszący gdzieś na ścianie podłączony do instalacji .

albo 

kocioł gazowy dwu funkcyjny kondensacyjny  wiszący gdzieś na ścianie z rurą spalinową wystawioną na zewnątrz podłączony do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też w ogóle bez instalacji ogrzewać klimatyzatorami multi split lub z instalacją klimatyzatorem kanałowym.

 

Do CWU wystarczy duży zasobnik np. 300 litrów grzany prądem w 2 taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.