Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Przepuszczającym Zaworem Bezpieczeństwa


gheronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie hydraulik zakończył podłączanie kotła i nowego bojlera, problem jaki mam to przepuszczający zawór bezpieczeństwa na dopływie zimnej wody do bojlera. Hydraulik zmienił zawór z 6 bar na 8 i nic to nie dało dalej jak zagrzeje wodę grzałką w bojlerze to zaczyna przepuszczać zawór bezpieczeństwa. ( jak jest zimna woda w bojlerze to nic się nie dzieje) Hydraulik stwierdził, że rozwiązania są trzy:

1. skasować ten zawór bezpieczeństwa ponieważ nie mam antyskarzeniówki tylko sam licznik i zawór zamykający i woda ewentualnie cofnie się do sieci

2. założyć zawór antyskażeniowy i reduktor ciśnienia za licznikiem wody

3. założyć wężyk na ten zawór bezpieczeństwa i wprowadzić do rury ściekowej ponieważ mam taką przy bojlerze do pralki i zapomnieć o sprawie.

 

Proszę o poradę co zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zachowuje się mądrzej od fachowca. Jego zadaniem jest upuścić wody gdy ciśnienie jest za wysokie. Najlepiej z opcji powyżej wybrać opcję nr 3. W żadnym razie nie kasować zaworu, ani nie liczyć na cofanie sie wody do sieci (a jak zawór ktoś zamknie?).

 

Rozwiązaniem jest montaż naczynia wyrównawczego CWU dobranego do pojemności boilera (standardowo 8-12l załatwia sprawę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem hydraulikowi montaż naczynia wyrównawczego i stwierdził, że to nic nie da ponieważ mam zasobnik CWU 120 litrów, na 6 barowym zaworze przepuszczał i na 8 barowym również przepuszcza i jak stwierdził " zbiornik wyrównawczy nie odbierze ciśnienia większego niż 2 bary i nic to nie da" Jego zdaniem najlepiej założyć reduktor ciśnienia taki który redukuje ciśnienie na stałe a nie tylko w momencie przepływu. Ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba założyć naczynie, tylko musi to być naczynie do zimnej wody z ciśnieniem roboczym do 10 bar.

Pojemność takiego naczynia to ok  8-12l  np takie http://allegro.pl/promocja-naczynie-przeponowe-cwu-8-l-promag-kp4-i5652774555.html

Zawór bezpieczeństwa powinien być 6 bar,

Reduktor nic nie da, tylko kasę w błoto wyrzucisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem hydraulikowi montaż naczynia wyrównawczego i stwierdził, że to nic nie da ponieważ mam zasobnik CWU 120 litrów, na 6 barowym zaworze przepuszczał i na 8 barowym również przepuszcza i jak stwierdził " zbiornik wyrównawczy nie odbierze ciśnienia większego niż 2 bary i nic to nie da" Jego zdaniem najlepiej założyć reduktor ciśnienia taki który redukuje ciśnienie na stałe a nie tylko w momencie przepływu. Ktoś coś doradzi ?

 

Ten hydraulik nie rozumie działania Przepony CWU, ani reduktora ciśnienia. Reduktor owszem pilnuje stałego ciśnienia, ale tylko od strony wodociągu, czyli jak dostawca aplikuje 5 bar na wodomierz, to reduktor ustawiony na 3 bary pilnował będzie takiego poziomu ciśnienia za zaworem. Nie pomoże on jednak jeśli rozgrzewający się boiler podniesie ciśnienie wody w instalacji CWU.

 

Przepona CWU z kolei jest urządzeniem, które posiada wewnątrz gumową "gruszkę" wypełnioną gazem o ciśnieniu wstępnym zazwyczaj 4 bary. Jeśli ciśnienie w rozgrzewającym się boilera wzrasta i nie jest niwelowane naturalnym rozbiorem wody ciepłej przez krany, to przyrost objętości wody kompensuje się poprzez "ściśnięcie" tej gumowej gruchy w naczyniu CWU. Dlaczego to działa? Ponieważ gaz jest ściśliwy, a woda nie. Bez naczynia CWU jedyną drogą ujścia przyrostu objętości rozgrzewającej się wody jest zawór bezpieczeństwa i jego "kapanie". Jest to jak najbardziej normalne i porządane, chociaż wielu denerwujące i niezdrowe dla zbiornika, stąd naczynia CWU.

 

Reduktor może być potrzebny jeśli wodociągi faktycznie bardzo wysokie ciśnienie mają w sieci. Wtedy wrto go mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.