Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie widzisz, że skoro w czuwaniu ma podawanie co 32 minuty przez 9 sekund a czuwanie na wykresach trwa kilka godzin to w zależności od przedziału nie powinno być więcej niż 18 sekund ani mniej niż 9. A tych zrzutach które przesłał minimalne czasy np. w godzinie to 4 sekundy - pod warunkiem, że ta praca podajnika to sekundy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podglądowe że możesz maxymalnie do tej temperatury podnieś kocioł bez wchodzenie w instalatora lub że powyżej tej temperatury kocioł przejdzie w stan czuwania

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem nie sprawdzałem ale chyba nie przynajmniej tak było w poprzednich wersjach też nie było info jak przekroczył 85 i otworzyły się wszstkie zawory i włączyły pompki ale moze zostało coś zmienione

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a coś takiego by się przydało gdy palimy na ruszcie awaryjnym gdzie dość łatwo doprowadzić do zagotowania wody w instalacji. Wtedy ustawiamy np 70 stopni i jak ster zacznie wyć to mamy dość czasu na reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość często palę na dodatkowym i może tu masz rację bo często mi przebija temperaturę mimo ustawionej sporo niższej

tylko jest zabezpieczenie że jak temperatura przekroczy 85stopni to otwierają się wszstkie zawory i włączają wszstkie pompki niezależnie od wszstkiego

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego czasu widzę że Tomek jest dość mocno zapracowany i mu się nie dziwię bo sezon grzewczy się zaczął to będzie ciężko żeby coś dodał

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z pewnymi postulatami zaczekamy do wiosny. A ja mam takie pytanie może ktoś mi podpowie mam ekogroszek SKARBEK dość kaloryczny około 28mj a na sterowniku muszę ustawić 22.5mj żeby mi kopczyk nie opadał ani nie rusł jak ustawię 28 to za 2h nie mam nic na palniku i tak się zastanawiam czemu tak

a tak wygląda spalanie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam o czym mówisz ale jak zmienię moc kotła to zmniejszy mi się jeszcze nawęglanie i wyjdzie jeszcze mniej niż teraz wyjdzie koło 20mj a tak się zastanawiam dla czego tak jest jak kalorycznośc tego węgla ma właśnie koło 28mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj sie tak bo zadnej w tym zlosliwosci nie zawarlem.

Nie widze daty z jakiego okresu to zamieszczasz. Raczej dajemy foty aktualne opisujac problemy a nie chistoryczne.

Zafalszowane dane powiadacie panowie.

Czy ktos z was pofatygowal sie sprawdzic ile mu sie zmijka utarla od nowosci?

 

Nie chce mi się tego każdemu z osobna tłumaczyć, bo wystarczy pochylić się z uwagą nad zamieszczonymi kartami i od razu widać, co jest nie tak.

Niezależnie, czy są to wskazania sekundowe, czy jakieś inne, to w tym samym czuwaniu występują wartości 4, 8, 16, 32 czy nawet 40.

I świadczy to o błędnym naliczaniu czasu pracy podajnika. Tu nie ma żadnego gdybania. To są udokumentowane fakty.

Historyczne problemy?

Nie, to są aktualne problemy poprzedzone szczegółową obserwacją od sierpnia.

Nie wyskakuję z opisem wydumanego problemu sprzed 5 minut, jak to często tu ma miejsce, tylko z konkretnymi zaistniałymi faktami, które udokumentowałem.

W tym opisanym przeze mnie przypadku, ani granulacja węgla, ani wytarcie żmijki, czy rury podajnika, nie mają najmniejszego znaczenia.

Dla mnie koniec tematu, bo to nie moja broszka, aby udowadniać, że naliczanie czasu pracy podajnika jest właściwe.

 

Jednakże w dobrym tonie byłoby, aby TomekBrz rozwiał wątpliwości, czy już pojawiła się poprawka eliminująca ten błąd w oprogramowaniu.

Dla mnie jest to akurat wkurzające, takie losowe naliczanie zużytego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec 25kW z pierścieniem paleniska jak tu

http://www.sklep.pancerpol.com.pl/pierscien-zeliwny-do-podajnika-na-ekogroszek-25-kw.html

 

myślicie, że zmiana na mniejszy pierścień pozwoli optymalniej pracować na niskich mocach?

http://www.sklep.pancerpol.com.pl/pierscien-17kw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tego każdemu z osobna tłumaczyć, bo wystarczy pochylić się z uwagą nad zamieszczonymi kartami i od razu widać, co jest nie tak.

Niezależnie, czy są to wskazania sekundowe, czy jakieś inne, to w tym samym czuwaniu występują wartości 4, 8, 16, 32 czy nawet 40.

I świadczy to o błędnym naliczaniu czasu pracy podajnika. Tu nie ma żadnego gdybania. To są udokumentowane fakty.

Historyczne problemy?

Nie, to są aktualne problemy poprzedzone szczegółową obserwacją od sierpnia.

Nie wyskakuję z opisem wydumanego problemu sprzed 5 minut, jak to często tu ma miejsce, tylko z konkretnymi zaistniałymi faktami, które udokumentowałem.

W tym opisanym przeze mnie przypadku, ani granulacja węgla, ani wytarcie żmijki, czy rury podajnika, nie mają najmniejszego znaczenia.

Dla mnie koniec tematu, bo to nie moja broszka, aby udowadniać, że naliczanie czasu pracy podajnika jest właściwe.

 

Jednakże w dobrym tonie byłoby, aby TomekBrz rozwiał wątpliwości, czy już pojawiła się poprawka eliminująca ten błąd w oprogramowaniu.

Dla mnie jest to akurat wkurzające, takie losowe naliczanie zużytego opału.

Z tego co wiem już jest to poprawione w wersji 2.08 która będzie podobno jest to poprawione takie dostałem informacje tak więc czekamy na najnowszą wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A ja mam takie pytanie może ktoś mi podpowie mam ekogroszek SKARBEK dość kaloryczny około 28mj a na sterowniku muszę ustawić 22.5mj żeby mi kopczyk nie opadał ani nie rusł jak ustawię 28 to za 2h nie mam nic na palniku i tak się zastanawiam czemu tak

 

Kamil, a moc minimalną nie masz czasem 5%?

Korektą nie idzie podnieść kopczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś kopczyk wiem jak to nie stanowi problemu moc minimalną mam na 7% teraz i to też nie problem bo wszstko ładnie mi się dopala.

Ja się zastanawiam dla czego kaloryczność paliwa mam 28mj a na sterowniku musze ustawić 22.5mj żeby mieś odpowiedni kopczyk

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopalać się będzie ładnie, ale jeśli często kocioł schodzi do mocy minimalnej 7%, to może Ci kopczyk opadać, bo wtedy bardzo ubożeje stosunek węgla do powietrza.

Nie wiem jak masz powietrze ustawione, ale prawdopodobne jest to, że gdy modulacja Ci podskoczy np. na 14%, czyli poda Ci  2x więcej węgla niż przy 7%, to powietrze wzrośnie Ci tylko o 1%. (powietrze wtedy nie wzrośnie dwukrotnie)

Przy 7% jest wtedy za mało węgla w stosunku do powietrza i kopiec musi opaść.

Skoro spalanie masz dobre, to trzeba teraz tylko znaleźć minimalną modulację, przy której kopiec się nie zapada.

I pozbędziesz się zmartwienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi ale mnie kopczyk sie nie zapada teraz jest z nim wszstko w porządku tylko zastanawiam się co z ta kalorycznośći węgla atym co mam na sterowniku czyli mam ustawione 22.5 a węgiel w rzeczywistości podobno ma 28

ale dałeś mi teraz do myślenia może jak piec wejdzie na większe moce np 30%/40% to kopczyk będzie rósł bo będzie sporo więcej  węgla niż powietrza a jak widać teraz pracuję na baedzo małych mocach

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi ale mnie kopczyk sie nie zapada teraz jest z nim wszstko w porządku tylko zastanawiam się co z ta kalorycznośći węgla atym co mam na sterowniku czyli mam ustawione 22.5 a węgiel w rzeczywistości podobno ma 28

 

To w tym Ci nie pomogę, nie znam odpowiedzi na to pytanie.

Może węgiel w rzeczywistości ma taką kaloryczność....

A korektę masz na "0"?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to dałeś mi do myślenia i masz w tym rację powietrze nie rośnie mi teraz proporcjionalnie do węgla jeśli rośnie moc kotła i na małej mocy mam sporo powietrza i musze mieć sporo węgla zęby to wszstko się dobrze spalało ale najprawdopodobniej jak będzie potrzebna większa moc to się wszstko rozjedzie 

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tylko minimalną modulację na początek.

Powinno pomóc. Nic innego nie ruszaj!

Gdy kopiec zacznie się podnosić pojedziesz z kalorycznością w górę wg potrzeb.

Systematycznie krok po kroczku.

Tak jak masz teraz, to jest wielce prawdopodobne, że jak kocioł wskoczy na moce powyżej 50%, to będziesz miał przesyp.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam wszstko jasne tu mi dobrze podpowiedziałeś ale zaczekam na większy odbiór ciepła to w tedy będę musiał trochę pozmieniać.

i zmienię modulacjię minimum na 12% gdzieś

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.