Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Paaaweeel , zrób zdjęcia popiolu z szuflady na popiół bez grzebania w niej bo na tych zdjęciach tak prawdę mówiąc nie ma się do czego doczepić w kwestii samego spalania tego węgla. Nie widać spieków ani niedopalonego węgla.

Nic nie piszesz czy kocioł wchodzi w podtrzymanie bo tu właśnie może być problem sadzy. Możesz równiez ,jako niedoświadczony palacz, mylić sadzę z syfem jaki ten węgiel może mieć w sobie i ten syf osadza się jako czarny osad (przerabiałem to u siebie) a widząć ten nazwijmy to popiół , bardzo jest to mozliwe.

Co do ilości popiołu to raczej nic sie nie da zrobić - taki węgiel, w mrozne dni będziesz tego popiołu miał znacznie więcej.

Odnośnie deflektora to dziwne jest to co piszesz. Daj go na wysokość 12-15cm jeżeli masz na innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jaki ma palnik i jaką dmuchawę, a już mu powietrze ustawiasz... ech...

Kolega pisze, że ma dużo sadzy w kotle, a wartości dmuchawy jeszcze mu zmniejszasz o połowę...

 

Jasnowidz na forum ?? Zbyszko125 na jakiej podtsawie kazesz mu zmniejszac moc dmuchawy ??

 

 Nie wiem jaki ma palnik i jaką dmuchawę, ale widząc popiół sądzę że mam racje odnośnie  zmniejszenia powietrza, zresztą pisałem o próbie na małym powietrzu. Także nie "naskakujcie" na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapomniałem napisac ze ostatnim czasem mieszam te sowe z ekogroszkiem z castoramy carbon R 26 zeby jako tako sie to palilo. Na samej sowie czesto mi gasło a rozpalic ten ekogroszek to naprawde lada wyczyn. 

Mam teraz wielki problem bo zakupiłem ten ekogroszek latem zeby zaoszczedzic na opale (a pierwszy raz w zyciu uzytkuje taki kociol i pierwszy raz zamawialem groszek) i teraz nie mam mozliwosci zwrotu :( 2 tony tego w piwnicy mam.

Edytowane przez paaaweeel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym wy ludzie palicie i potem dyskusja o niczym.

Temat do TOMKA czy dało by się by w panelu zew. Do Skzp można by zrobić by się wyświetlał stam pracy podajnika , np. Zlikwidować to co tam jest w ramce Info a dać ten czas podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapomniałem napisac ze ostatnim czasem mieszam te sowe z ekogroszkiem z castoramy carbon R 26 zeby jako tako sie to palilo. Na samej sowie czesto mi gasło a rozpalic ten ekogroszek to naprawde lada wyczyn.

Mam teraz wielki problem bo zakupiłem ten ekogroszek latem zeby zaoszczedzic na opale (a pierwszy raz w zyciu uzytkuje taki kociol i pierwszy raz zamawialem groszek) i teraz nie mam mozliwosci zwrotu :( 2 tony tego w piwnicy mam.

Mieli już kilka spraw w sądzie, kilka lat temu było głośno o nich w mediach. Zgłosić do nich,postraszyć i żeby zatuszować sprawę zabiorą trefny towar i zwrócą kasę. A że kupiony w lato chyba bez znaczenia.przeciez sezon grzewczy zaczyna się teraz a klient kupuje właśnie w lato żeby był suchy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd Ty się nie denerwuj powiedz lepiej czy nadal biegasz do kotłowni czy siedzisz na fotelu i patrzysz na panel pokojowy aha masz go dwa dni i już Ci się coś nie podoba tak nie wolno panie kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz ja tylko wyrażam moje zdanie o tym temacie bo po co mi to co tam jest teraz , tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tema dmuchawe.Zmienil zakres,namiast 80 % ustawial 17-53%,popiol,i plomien jest lepszy. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat do Tomka może co napisze bo widać ze dluuuuuugo milczy może coś szykuje na święta. Do rzeczy taki temat by piec stabilnie pracował i nie miał szarpnięcia mocy jak się żal. Pompa CWU co dało by się poprawić w sofcie co już mamy , powiem pompa kotlowa jest . Temp.leci ze 3/4 st i po tem piec walczy z całych sił by to nadgonić do zadanej .

Funkcja dodatkowa mogła być taka jak temp.na czujniki cwu spadnie i tu znowu temat uważam by zmieniać histereze o 0,5 st to by dużo pomogło w tych szarpnięcia , temp. Zacznie spadać Spadac na czuj. Cwu i zauważy to modulacj z wyprzedzeniem i już podejmie prace z wyprzedzeniem by moc zniwelować to szarpnięcie . Czekam na jakaś odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z Tomkiem ba podobny temat ma to podobno wejść w nowszych wersjach oprogramowania ale nie sprecyzowal kiedy dokładnie ale myślę że nie tak długo.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy jakie sugerujecie wprowadzić zmiany w procesie palenia aby zmniejszyć nieco spalanie (mimo stera aktualnie 150kg czeskiego eko wystarcza na 7 dni-ogrzewam dom 240mkw) i ta sadza. ...ehhhh

post-67229-0-24565000-1509687219_thumb.jpg

post-67229-0-87481800-1509687237_thumb.jpg

post-67229-0-72965300-1509687253_thumb.jpg

post-67229-0-98267700-1509687266_thumb.jpg

post-67229-0-53744600-1509687279_thumb.jpg

post-67229-0-62341300-1509687293_thumb.jpg

post-67229-0-97228300-1509687312_thumb.jpg

post-67229-0-24170300-1509687350_thumb.jpg

post-67229-0-86295700-1509687367_thumb.jpg

post-67229-0-51174600-1509687392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Widze ze nadal eksperymentujesz zamiast cieszyc sie z ciepla.

Moja rada. 2 stC mniej w domu, zmienic opal.

Reszta wydaje sie byc ok.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na zmiany w sterowniku, gdzie będzie gwałtowna reakcja na załączenie ładowania CWU.

Jak żona pójdzie się kąpać to zanim sterownik wejdzie na 100% to woda w nim spada z 65C nawet do 55C.

Podnoszenie modulacji o 1-5% to deko śmieszne. Temp zadana już jest -5C a modulacja powoli rośnie i ma ok 40%.

Jak już kocioł się rozbuja to przebija o 5C. Wiadomo też, że 40% przy wzroście modulacji to zupełnie inna temp spalin niż przy schodzeniu z mocy i 40% modulacji.

Z drugiej strony problemem może być duża pojemność wodna kotła wynosząca jakieś 72l. Więc przy spadku temperatury musi szybko zagrzać siebie i CWU 120l.

Gdyby tak przy włączeniu CWU kocioł od razu wstawał z 50% to już by było lepiej (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrób kolego eksperyment i zmuś palnik do takich skoków mocy. Powodzenia :)

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obieg kotłowy zrobiony przez zbiornik CWU i nie mam skoków temperatury na kotle.

 

0f4efbf394e29250med.jpg

7f362d5ad8f7c4e9med.jpg

 

Zasobnik ma też 120 litrów a pojemność kotła to 90 litrów

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Widze ze nadal eksperymentujesz zamiast cieszyc sie z ciepla.

Moja rada. 2 stC mniej w domu, zmienic opal.

Reszta wydaje sie byc ok.

Witam.

Eksperymentuje....za duże słowa. Póki co jest naprawde dobrze, jednakże ten opał daje mnóstwo sadzy ale zostało ze 25 worków..kupiłem WESOŁĄ ale aż cieknie woda.

A temp w domu....idealna, nie zmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy trochę podnieść powietrze żeby sadza zniknęła?

 

Pamiętaj, że mokry opał to śmierć dla podajnika a i ślimak długo nie pociągnie.

Otwórz te worki niech schnie jak najdłużej.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obieg kotłowy zrobiony przez zbiornik CWU i nie mam skoków temperatury na kotle.

 

0f4efbf394e29250med.jpg

7f362d5ad8f7c4e9med.jpg

 

Zasobnik ma też 120 litrów a pojemność kotła to 90 litrów

Siemka, w jakim trybie pracuje piec ?

Tzn. tryb ciągly, czasowy?

Ja zmienilem obieg kotlowy na wymiennik, z obiegu po przez CWU.

Pompa non stop pracuje na krotkim obiegu, a na wymienniku tryb czasowy.

Pompa zalacza sie jak spadnie temp na sterowniku pokojowym.

CWU to oddzielny obieg.

Teraz obieg centralnego mam na ukladzie zamknietym a kociol na otwartym i powiem ze rewelka.

Przygotowane to mam pod przyszla podlogowke, gdyz najlepiej si3 ona sprawuje na ukladzie zamknietym.

Temp powrotu super zabezpieczona, okresowo nawet wyzsza od zasilania.

Ja mialem takie wykresy jak Ty gdy wlasnie zabezpieczalem powrot przez CWU, a kociol pracowal w trybie ciaglym.

Inaczej jest to nie osiagalne, gdy kocioł przerywa swoja prace.

Podobnie mialem tez po przez wymiennik gdy kociol pracowal w trybie ciaglym, wszystko jednak zalezy od tego czy chcemy miec ladne wykresy = wieksze spalanie, czy brzydki wykres i male spalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Eksperymentuje....za duże słowa. Póki co jest naprawde dobrze, jednakże ten opał daje mnóstwo sadzy ale zostało ze 25 worków..kupiłem WESOŁĄ ale aż cieknie woda.

A temp w domu....idealna, nie zmienie

Wywal ten opal na posadzke i niech przesnie. W OBIm maja BARTEX ja pale SILVER 26 do 28Mj nie narzekam, na tym czeskim mialem taki sam syf w piecu. Nie wartk go kupowac bo to zadna oszczednosc.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.