Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono po zmianie potencjału na wyliczony 10.3 kg/h sterowanie zaw .3 d się rozjechało czyli praktycznie przez 3 tygodnie stał nie ruchomo tem. W domu stabilna 22,5 bez problemu . Po zmianie potencjału się zaczela jazda z kręceniem BEZ SENSU . Jest tu może ktoś kto to zjawisko wytłumaczy sensownie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana potencjalu nie ma wplywu na sterowanie silownikiem mieszacza. To musi byc cos innego.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposob skoro reakcja silownika zalezna jest od temperatury kotla.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a masz wykresy z przed zmian? Bo tak patrzę i dla mnie wszystko w normie jest w żaden sposób nie wpłynie Ci to na temperaturę w domu to jest moje zdanie 

Kiedy zmieniałeś potencjiał ??

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmiana

post-1379-0-25113700-1508668582_thumb.jpg

post-1379-0-87777700-1508668609_thumb.jpg

post-1379-0-47713900-1508668630_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale u Ciebie, z tego co pamiętam, zaworem steruje przecież zewnętrzny sterownik Unicontrol, to w czym problem?

ostatniej doby zrobiło się też chłodniej, więc raczej to trzeba wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaw.kreci skzp -02 wiec dlatego te moje pytania , a co ma podwórko do temp. W domu jak cały czas jest 22,5 i już wcześniej było +5 st jak jest teraz i nic takiego zawór nie wywijał . Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, skoro temperatura na zewnątrz nie ma wpływu na to, "co jest w domu", to po co w ogóle palić...?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy temperatura na podwórku ma wpływ oczywiście ale markowi chodzi o to że na podwórku ochłodziło się o 3 stopnie a w domu temperaturę ma stabilną w granicach 22.5 a mieszacz mu zakręcił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd

Skorygowałeś potencjał o około 45%

Jak chcesz zeby podajnik podawał podobnie jak poprzednio to zrób korektę podawania o te 45% a jak za mało to skoryguj kaloryczność paliwa.

No i pewnie zapisałeś sobie początkowe ustawienia, żeby wiedzieć do czego wrócić w razie czego.

Podanie kluczowych ustawień u ciebie też by pomogło w odpowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj od godz 21:38 do teraz spalanie całkowite 7,9 kg .

Kluczowe ustawienia to konkretnie to podam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jak zrobiłeś korektę potencjału o 40 % to będziesz też musiał od nowa poustawiać korekty na plus no i kaloryczność tez ale na minus w moim przypadku ruszałem kaloryczność bo ten parametr  można porównać do czasu spalania się opału mała kaloryczność szybko sie spali a duża kaloryczność wolno się pali jak już unormujesz temat przeliczeń potencjału aby wskaźnik całkowitego spalania pokrywał się z rzeczywistą ilością wsypanego towaru to daj kaloryczność na 28 i dostrajaj dwoma parametrami powietrze i korekta opału ja tak ustawiłem i jest spalanie na dobrym poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,czy ktoś robił aktualizację przewodem zakupionym od Tomka Brz.,ze strony co sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i wszystko bylo ok.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki za info,powiedz jeszcze czy na najnowszej wersji oprogramowania 2.01 dużo lepiej kocioł pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem sie o roznicach bo od razu zaczalem prace na tym sofcie. Najnowszy to chyba 2.03 jest.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę rozpakować na komputerze plików typu hex,jaki jest potrzebny program do tego typu plików ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych plików sie nie rozpakowuje bo to są pliki wsadowe do pamięci sterownika.Odpalasz Aktualizator klikasz wybierz  i wskazujesz mu ten własnie plik który masz na komputerze klikasz "aktualizuj" aktualizator wczytuje ten plik do sterownika oczywiście zostawiasz w spokoju nic nie robisz w tym czasie czekasz do zakonczenia aktualizacji  potem reset sterownika itd.

 

 

 

post-71575-0-75153600-1508750779_thumb.jpg

post-71575-0-49427500-1508750862_thumb.jpg

post-71575-0-80633300-1508751353_thumb.jpg

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy oficjialny to 2.03 ale są juz nowsze nie długo pewnie zostaną udostępnione.

na najnowszym testowym sofcie kocioł lepiej utrzymuje czystość na palniku i nie ma problemów jak kocioł pracuje na mniejszych mocach z tym że z jednej strony np. nie dopala czy coś a z drugiej za bardzo teraz pali równomiernie środkiem palnika

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.