Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy dobry obieg kotłowy i nie będzie zalewało kotła zimna wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem zawór termostatyczny 55 stopni na powrocie, więc nie ma możliwości, aby do kotła wracała chłodna woda.

Powrót oscyluje ciągle wokół 54 stopni przy temperaturze kotła 57, czasem są delikatne wahnięcia, gdy pompa CO lub CWU się załączy lub wyłączy, ale to jest rzędu 2 stopni i w ciągu ok. 2 minut zawór sam przymknie powrót i jest znowu 54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie nie mam zadnych zaworow N-droznych, obiegow kotlowych, sprzegiel hydraulicznych itp. wynalazkow, calosc obecnie ogarnia jedna pompa Wilo Strato i tak to wyglada : post-26963-0-88725400-1507567307_thumb.png ta pika kolo 9:30 to odkrecenie glowicy na grzejniku, ktory byl calkowicie zamkniety. 

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Grunt, że wszystko działa jak trzeba i jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kotle są 2 wyjścia i 2 powroty. Jedno jest pod CO drugie pod CWU.

Jak chodzi samo CO to jest OK, powrót ma 55-60C przy temp kotła ustawionej na 65C.

Ale to nic nie daje jak włączy się CWU (50C, histereza 5C). Temp na wyjściu CO potrafi spaść do 55C zanim sterownik rozbuja kocioł do 100%. Pół biedy jak jeszcze jest w modulacji to nieco szybciej reaguje, ale jak jest w podtrzymaniu to dupa blada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kotle są 2 wyjścia i 2 powroty. Jedno jest pod CO drugie pod CWU.

Jak chodzi samo CO to jest OK, powrót ma 55-60C przy temp kotła ustawionej na 65C.

Ale to nic nie daje jak włączy się CWU (50C, histereza 5C). Temp na wyjściu CO potrafi spaść do 55C zanim sterownik rozbuja kocioł do 100%. Pół biedy jak jeszcze jest w modulacji to nieco szybciej reaguje, ale jak jest w podtrzymaniu to dupa blada :(

 

Dlatego też pisałem, że powinna być taka opcja, że z chwilą załączenia którejkolwiek pompy czy to CO, czy CWU sterownik automatycznie powinien przechodzić na pracę jeśli był w czuwaniu, lub zwiększać moc jeśli pracował, bo już z góry wiadomo, że za chwilę temperatura na kotle spadnie.

Ruch uprzedzający ze strony sterownika w momencie załączenia pomp, zapobiegłby takim wahaniom temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą w 100% ale ma to tylko sens w 2 przypadkach jak mamy okres przejściowy i nie ma zapotrzebowania na energię i kocioł nie moduluję i w przypadku mocno przewymiarowanych kotłów jak kocioł nie jest w stanie przy małej mocy utrzymać temperatury w innych przypadkach lepszym rozwiązaniem było by jak by kocił wcześniej reagował jak temperatura powrotu się obniż to by rzeczywiście mogło pomóc w modulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś kto ma piec 25kw i dość duzą powierzchnię do ogrzania (powyżej 200m) może pochwalić się jakie na spalanie teraz? Kupiliśmy dom który kilka lat stał nieogrzewany a więc porządnie wyziębiony. Odpaliliśmy piec dopiero przedwczoraj. Dość ładnie moduluje przynajmniej w ocenie laika jakim jestem ale ciekawi mnie jakie jest spalanie u was. Wiem, wiem... kazdy dom i instalacja jest inna i ciężko to odnieść ale pytam informacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to sam powiedziałeś  dom masz wyziębiony to spalanie może być wysokie nawet bardzo wysoki. Mój Tata ma domek około 250m i spalanie ma w granicy 12kg na dobę przy temperaturze poniżej -15 spalanie ma 25kg ale to wsztsko zależy od wielu czynników.

Napisz jakiem masz obecnie spalanie i 2 dni to za krótko żeby wygrzać dom zaczekaj koło minimum tygodnia żeby się to ustabilizowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo jest..wegiel brunatny 17mj/Kg

Obniżysz to czaszom

ciężkie tłumaczenie <_< poprawa po czeski: wykonanie (egzekucja) :(

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 200m.kw i do tego CWU non stop dogrzewana (obieg kotłowy przez zasobnik 120l) aktualne spalanie 10,5kg/24h. W domu 23,5 stopnia.

Kocioł LING DUO 25KW

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zaktualizować soft jak są odpięte wszystkie czujniki?

Sterownik muszę przenieść do pokoju żeby go zaktualizować, ale jak go włączę to piszczy i pokazuje 5 błędów.

 

No niestety nie udaje mi się go zaktualizować...

wyskakuje błąd.:

post-65257-0-76476800-1507826035_thumb.jpg

 

Co z tym zrobić??

 

Jak podłączę ster pod kabel unitek y-105, to piknie 3 razy i koniec.

Dodam że po tych nie udanych próbach, sterownik nadal się włącza i trzyma moje ustawienia -jedyna pociecha...

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś dokładnie instrukcji aktualizacji.

Czy komputer "widzi" kabel na com`ie jaki masz ustawiony w sofcie? Wydaje mi się, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Komp widzi kabel na com3, w programatorze ustawiałem też port com3 i zmieniałem prędkości. Pojawia się napis "trwa aktualizacja" i po chwili wyskakuje to okno.

post-65257-0-47957200-1507831101_thumb.jpg

A kabel to ten "pewniak" który poleca Jockey

 

Instrukcja była otwarta podczas aktualizacji i robione było krok po kroku z niej...

 

czy to wina tego że wszystkie kable (czujniki) były odłączone od sterownika?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat odsyla cie do pliku log zobacz co tam pisze w tym pliku , albo wklej zawartosc tego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualizatorze widać wyraźnie com1,spróbuj ustawiać takie same prędkości w aktualizatorze i ustawieniach portu

No przecież piszę że ustawiałem też com3. Komunikat wyskakuje taki sam...

 

gdzie znaleźć ten plik log?

 

piesek węszy za nim..

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Komp widzi kabel na com3, w programatorze ustawiałem też port com3 i zmieniałem prędkości. Pojawia się napis "trwa aktualizacja" i po chwili wyskakuje to okno.

attachicon.gifusb-serial.JPG

A kabel to ten "pewniak" który poleca Jockey

 

Instrukcja była otwarta podczas aktualizacji i robione było krok po kroku z niej...

 

czy to wina tego że wszystkie kable (czujniki) były odłączone od sterownika?

 

Czy zanim podłączyłeś kabel do komputera, wgrałeś od niego sterowniki z płyty?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym kataolgu gdzie masz program do aktualizacji nazywa sie Aktualizator.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.