Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Producent kotla powinien podac w instrukcji, jaki jest wymagany minimalny ciag kominowy, i na taka wartosc podana w instrukcji kotla ustawiasz RCK , dla mojego kotla jest to 20 MPa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze zadzwonic bo to piec nie firmowy typu defro tylko "garazowej produkcji".

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ustawisz sobie 20 MPa i dopasujesz nadmuch, rck zapewnia to ze ten ciag nie wzrasta szczegolne znaczenie ma on podczas wietrznej pogody, lub przy jakis wiekszych podmuchach wiatru, wtedy mozna zoabczyc jego prace, w normalne dni jest klapka i tak zamknieta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bo u mnie jest chyba za duzy ciag bo w podtrzymaniu przeciaga i wypala kopczyk jak mam czopuch i klapke otwarta na wentylatorze. Mam komin sysyemowy fi200 i uwazam ze 160 by bylo ok. Piec 20kw przewymiarowany.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo i nadal nie widze problemu, ustawisz 20 MPa bedzie za duzo to zmniejszysz, ale uwazem ze ta wartosc ktora ci podalem bedzie oki ja mam komin murowany co prawda ale tez o sporym przekroju bo o ile pamitam to chyba 14x24 ale za to wysoki bo cos kolo 9 m -10m , chodzi oto by ten ciag byl na stalym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na dniach kupuje i montuje. Dam znac czy to cos dalo jakby sie ktos zastanawial nad zakupem.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nic na kominie żadnych ograniczeń klapka otwarta na Maxa i jest super teraz A komin ma przekrój koło 35/35 stare budownictwa ciąg jest bardzo dobry jak spale kartkę papieru w kominie to od razu popiół z niej jest wyciagany. Ważne żeby było WSZSTKO ustawione jak należy jak trzeba to więcej węgla i po problemie zapadania się kopczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie taki, bardzo prosty i szybki montaz 

czas wypicia jednego browarka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do wyczystki zamawiam bo mi wygodniej zamontowac.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz na maxa ale zmniejsza powietrze i to sporo bo masz pewnie tą samo dmuchawe co ja

Widać na filmie jak się u mnie teraz zachowuje palnik

Ja jednak jestem za opcją przymknięcia przysłony więcej niż połowę a jednocześnie zwiększenia maksymalnej mocy dmuchawy w sterowniku. To rozwiązanie wydaje mnie się bardziej funkcjonalne z uwagi na lepszą zmianę mocy dmuchawy przy zmianie modulacji o 1%. Poza tym przy czuwaniu mamy mniej powietrza dostającego się na palnik samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moje filmy i sam wywnioskuj co jest lepsze u mnie odwrót o 180stppni poprzez zmiany i klapka otwarta na Maxa i nie mam żadnych problemów że spiekami jak wcześniej. Przyjmując klapke zmniejszasz nie powietrze tylko Tlen bez którego nie będzie spalania to jest moje zdanie i nie tylko moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko o klapkę chodzi, bo podobnie będzie, jeśli kotłownia nie będzie miała odpowiedniego dopływu świeżego powietrza.

Wtedy też trzeba podnosić moc nadmuchu, aby się jakoś paliło, bo tlenu mało, a co za tym idzie będą się spieki produkować.

Jest wiele czynników, które mają wpływ na prawidłowy proces spalania.

Jedno jest pewne - bez odpowiedniej ilości tlenu, dobrego spalania nie będzie i tu z KamilCK się zgadzam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moje filmy i sam wywnioskuj co jest lepsze u mnie odwrót o 180stppni poprzez zmiany i klapka otwarta na Maxa i nie mam żadnych problemów że spiekami jak wcześniej. Przyjmując klapke zmniejszasz nie powietrze tylko Tlen bez którego nie będzie spalania to jest moje zdanie i nie tylko moje

Widziałem Twoje filmy. Jeśli takie ustawienia są dla Ciebie najlepsze to OK.

Te filmy bez spieków na jakiej mocy są nagrane? bo widzę, że żar masz tylko w środku palnika.

PS

Ogarnij trochę kocioł z sadzy bo jeszcze trochę spaliny Ci nie będą przelatywać poprzez ruszt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie macie zamocowany czujnik kotla?Ja mam obecnie w miejcu na termometr tarczowy na kotle ale mam wrazenie ze jest tam duza nezwladnosc. Czy przerzucenie czujnika na rure wychodzaca z krocca z pieca to dobry pomysl?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerzuciłem czujnik kotła z tulei na górze kotła, na rurę wychodzącą zaraz za kotłem.

Czujnik w kotle zawsze pokazywał wyższą temp i dłużej ją trzymał. A potem nagły spadek temp i pogoń kotła. Zobacze czy będzie lepiej, ale myśle że wahania będą mniejsze.

Jak się nie sprawdzi to 5min roboty i będzie po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chce zrobic bo mam ten sam objaw. Czy ktos juz testowal to i moze napisac czy wyjscie z kotla to dobre miejsce?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujnik na wyjściu z kotła, pompę kotłową, CWU i CO

Schemat wklejałem chyba ze 4 strony do tyłu.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19964-sterownik-kotla-skzp-02-ustawienia-porady/page-238?do=findComment&comment=318838

Sądzę, że wyjście z kotła to dobre miejsce, bo w tym miejscu bezwładność wody jest najmniejsza, więc zmiany temperatury można najszybciej zaobserwować.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszstko zależy gdzie jest miejsce na czujnik ale jeśli pompka będzie chodziła cały czas to na wyjściu z kotła będzie też dobre miejsce. Ja mam w orginalnym miejscu i u mnie się sprawdza ale wiem że ludzie sporo wcześniej stron pisali że mają takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.