Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wykres obrazuje jak wyglada korekta powietrza dla danej mocy cyfry nie obrazuja tak dobrze jak wykres.

To drugie to tryb auto lato ustawiasz temperature przy ktorej dany obwod sie wylaczy, ja mam 10*c dla grzejnikow a 15*c dla podlogowki i dziala to bardzo fajnie.

Ok Dziekuje za odpowiedz. Do drugiej odpowiedzi bym sie troche przyczepił , czemu bo tak jak wyl.pape C.o to grzejniki sie wychładzają , ok mniejsze spalanie , ale wydaje mi sie co zaoszczędzi sie to cza włożyć jak pompa sie włączy by zagrzać tyle wody co w układzie w domu by miec znowu ciepło , tak mysle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż głowice termostatyczne na grzejniki i będziesz miał temperaturę jaka Ci pasuje.

Proste i skuteczne.

Czytaj ze zrozumieniem. Skoro skręcam to nie francuzem. Ponadto skoro temp. reguluje poprzez panel pokojowy ktory mam w salonie to co mi daje Twoja rada? Piec się odstawia pompa stoi bo temp nie spada i w lazience jest tylko 20st a chcialoby sie miec wiecej.

Niestety ale przy programatorze czasowym jest to swego rodzaju problem, który znika przy pracy ciaglej kotla w zimie.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dziekuje za odpowiedz. Do drugiej odpowiedzi bym sie troche przyczepił , czemu bo tak jak wyl.pape C.o to grzejniki sie wychładzają , ok mniejsze spalanie , ale wydaje mi sie co zaoszczędzi sie to cza włożyć jak pompa sie włączy by zagrzać tyle wody co w układzie w domu by miec znowu ciepło , tak mysle .

Jesli na powrocie temp nie spadnie zbyt duza to z ponownym nagrzaniem nie ma problemu. Ja wykorzystuje boiler z ciepla woda do utrzymywania cieplej wody w kotle. Przy ponownym starcie CO pompy, wraca zimna woda tylko z rur i grzejnikow, jakies 30lit.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle grzejniki zimne ale podlogowka troche ciepla oddaje, grzejniki wlaczaja sie w nocy raz na dobe, kociol dostaje wtedy malego zawalu ale to nic takiego. Nad calascia czuwa reg. Pokojowy i temperatura caly czas 22°c a tak jak slonko przygrzalo to temperatura rosla bo ogrzewanie chodzilo bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co sie bawisz w interwał?

Ja korzystam z reg.pokojowego.

Gdy dlugo nikogo nie ma wlączam tryb economiczny 16st a tak to progr.czasowy. Praca podobna do interwalowej. Spalanie male i w piecu siwo. Piec ogarniam na odleglosc 1000km, mam w kotlowni oczy i rece

 

 

 W lazience, mam problem, bo musze przestawiac na ciagla pracę pompe CO i wowczas w sałonie skrecam grzejnik. Mysle ze chyba po remoncie wlasnie w lazience umieszcze regulator pokojowy bo tam lubie miec 23st.C

Czytaj ze zrozumieniem. Skoro skręcam to nie francuzem. Ponadto skoro temp. reguluje poprzez panel pokojowy ktory mam w salonie to co mi daje Twoja rada? Piec się odstawia pompa stoi bo temp nie spada i w lazience jest tylko 20st a chcialoby sie miec wiecej.

Niestety ale przy programatorze czasowym jest to swego rodzaju problem, który znika przy pracy ciaglej kotla w zimie.

No właśnie mam problem ze zrozumieniem Twojego systemu ogrzewania domu na podstawie tego, co piszesz, bo najpierw twierdzisz, że piec ogarniasz z 1000 km, masz oczy i ręce w kotłowni, a potem okazuje się że musisz kręcić zaworami na grzejnikach, bo tu masz za małą temperaturę a w innym miejscu za wysoką...

Ideą głowic termostatycznych jest trzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu, a przy Twoich kombinacjach widać, że skoro masz głowice na grzejnikach, to nie są one w stanie spełnić swojego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak sie ustawia wiatr do mocy kotła min-max   bo cos widze duzo niedopałów jakby przy minimalnej mocy małym zapotrzebowaniu na ciepło za duzo podawało wegla

o co tu chodzi zaczyna mnie to irytować.Jak kocioł palił na full prawie w styczniu to super to wygladało teraz coś brakuje i być mozliwe że z tego powodu wygasa piec.

Dam teraz mniej mocy na 15kw bo miałem 23 cały czas i kalorie max a na słabym weglu kalorie dawałem nawet na 15MJ.

Mój kocioł U22 żeliwniak ma straszna bezwładność. temperatury skaczą czasem  wykresy jak piła.Do sterownika nic nie mam jak to mówią "auto gwizda tylko szofer ***"  myslę ze z ustawienia trzeba dopieścić,nie ma recepty uniwersalnej.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dac więcej wiatru miałem na 35% teraz 45% bo 40% było za mało i teraz nie ma czarno już w piecu.Jakas cisza sie zrobiła ,czyżby cisza przed burzą?

Jeszcze trochę trzeba eco zużyć niestety może z 2 3 tygodnie i będzie już lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem w trybie auto latem tylko na CWU. Ma to sens? Czy wtedy lepiej ustawić interwał?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Chodzi o to czy ekonomicznej w lecie palić na pid czy dwustan. Na czym funkcja auto lato polega to wiem:)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę na auto. Kiedyś paliłem na własnych ustawieniach i przesiedziałem w kotłowni trochę czasu, często mi wygasało, dużo zabawy szkoda lata :D  B)  B)  B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok pod tym względem nie ma dyskusji. Mi chodzi o kwestie ekonomiczne.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie to raczej to samo.Ja dałem temp. wyłaczenia pomp na 15st teraz nie dawno i jak sie wyłaczyły pompy jak pisze wyzej kolega Wojszym to za zimno było w domu bo to jest temp. średnia dobowa 15st teraz dałem na 17 st i jeszcze hula wsio w automacie.Kiedys miałem w starym sterowniku na 18st ustawione i tez nie było zimno w okresach  przejsciowych.

Jak juz temp. srednia dobowa  bedzie 17st sie utrzymywać to pompy stoją zawór 3D  sie zamyka a piec tylko WCU grzeje.Czy wyłacze recznie czy automat to zrobi to co za różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mysle ze zakończyłem walkę z zaw.3 d .Odlaczylem zawor od tego SKZP -02 nie umiałem opanować tego jeżdżenia gora dol . Zamontowałem sterownik do systemów grzewczych UNICONTROL MIX-07 co wiecej pisać radykalna zmiana pracy zaw.3d . Na zdjęciu gdzie wykresy i płaska linia jak sie zaczyna to juz MIX-07

Zdjecia do wgladu

post-1379-0-95479200-1493922149_thumb.jpg

post-1379-0-75377200-1493922172_thumb.jpg

post-1379-0-98526100-1493922188_thumb.jpg

post-1379-0-85051800-1493922207_thumb.jpg

post-1379-0-80473000-1493922223_thumb.jpg

post-1379-0-52549100-1493922240_thumb.jpg

post-1379-0-34879200-1493922257_thumb.jpg

post-1379-0-34567400-1493922278_thumb.jpg

post-1379-0-29980400-1493922297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie to raczej to samo.Ja dałem temp. wyłaczenia pomp na 15st teraz nie dawno i jak sie wyłaczyły pompy jak pisze wyzej kolega Wojszym to za zimno było w domu bo to jest temp. średnia dobowa 15st teraz dałem na 17 st i jeszcze hula wsio w automacie.Kiedys miałem w starym sterowniku na 18st ustawione i tez nie było zimno w okresach  przejsciowych.

Jak juz temp. srednia dobowa  bedzie 17st sie utrzymywać to pompy stoją zawór 3D  sie zamyka a piec tylko WCU grzeje.Czy wyłacze recznie czy automat to zrobi to co za różnica. 

W związku z tym przyszło mi do głowy jedno rozwiązanie dla funkcji Auto-Lato. Być może już jest takie ale nie udało mi się na to wpaść. Mianowicie, ustawiając temperaturę wyłączania obiegów np. na 15st. sterownik kontrolowałby również temperaturę w domu i jeśli ta spadła by poniżej zadanej to mimo temperatury zewnętrznej wyższej lub równiej od ustawionej w Auto-Lato włączał by obiegi C.O. Jest coś takiego? Jeśli nie to pytanie do p. Tomka czy coś takiego ma rację bytu i nie spowoduje jakichś zaburzeń w pracy sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 godz pracy z "nowym ster.zaw 3 d" jeden wniosek bardziej stabilna praca kotła w moim układzie.

post-1379-0-98430300-1493995157_thumb.jpg

post-1379-0-65052300-1493995170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś już testuje zapowiadany bodajże miesiąc temu moduł internetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym przyszło mi do głowy jedno rozwiązanie dla funkcji Auto-Lato. Być może już jest takie ale nie udało mi się na to wpaść. Mianowicie, ustawiając temperaturę wyłączania obiegów np. na 15st. sterownik kontrolowałby również temperaturę w domu i jeśli ta spadła by poniżej zadanej to mimo temperatury zewnętrznej wyższej lub równiej od ustawionej w Auto-Lato włączał by obiegi C.O. Jest coś takiego? Jeśli nie to pytanie do p. Tomka czy coś takiego ma rację bytu i nie spowoduje jakichś zaburzeń w pracy sterownika.

Jak widac wpadłeś.

To znaczy ja mam tak od pierwszego dnia i według mnie jest to logiczne rozwiązanie niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.Od czasu jak zamontowałem ster to czujnik wewn. mam gdzieś na środku u góry mniej więcej i w domu i temp. wewn. jest regulowana tym czujnikiem poprzez regulator pokojowy wbudowany w sterownik i jest w miarę  równa temp bo przeważnie są wszystkie drzwi od pokoi otwarte nie chce tu wymyślać bo jadę dopiero pierwszy sezon na tym sterze.Mam ustawione wpływ czujnika zewn. na mieszacz nie na temp. na piecu bo jak dałem na wpływ na temp. na piecu to co chwilę piec chodził na 100% mocy a na wykresie fale oceanu ,temp. wewn. skakąła spalanie szło w górę.Tak to sobie wymyśliłem czy dobrze to niech się wypowiedzą koledzy.W przyszłym sezonie spróbuję inne nastawy a i soft jest już git to będzie lepiej za pewne.

Moim zdaniem lepiej dać czujnik wewn. i wpływ temp. ustawić na zawór 3 4D  niż dawać dodatkowy sterownik na zawór 3D ale moze się mylę po co dodatkowy regulator jak on jest wbudowany w regulator.Mi chodzi o to żeby była równa temp. w domu a jak ustawie wpływ temp. wewn. na temp. na piecu a nie na zawór to za nim piec zareaguje na spadek temp. wewn. podniesie temp. to już w domu będzie spadała temp. a tak od razu się zawór 4d otwiera a piec podnosi moc w tym samym momencie.Cały układ regualcji jest wbudowany w

sterownik a nie po za całym układem elektrycznym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50 nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Ja napisałem o czymś innym. Pogodowka swoją droga, czujnik temperatury wewnątrz swoją i funkcje auto lato swoją. Chodziło mi o to że jak ustawie 15st by wyłączył się obwód co i np zrobi się w domu chłodniej niż mam ustawione na czujniku temperatury wewnątrz to żeby mimo że na dworze jest 15 st załączył się obwód co. Zostało mi to jednak wyjaśnione i wiem jak będę musiał to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50 to co piszesz to tak miałem czujnik wew. W salonie , pomiar był w miare ok ale mała zmiana temp. W salonie to 3 d szalał gora ,dol i tak moze ze 1 godz czasami niej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.