Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kociol 25kw,w sterowniku ustawiana moc kotla 12kw,maximalna modulacia 70%.To dziala dobrze,spalanie jest znacznie niszy niz ustavianie realystyczne 25kw-25kw.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda bo zmniejszyłeś moc o połowę.Nie wiem, co ogrzewasz. Ale przy dodatniej temp. na dworze, reguluj mocą kotła - dla przykładu mój piec 25 kW  ustawiony na 17 kW przy temp. ujemnych moc 95 % , przy dodatnich 50% a nawet 30%  latem gdy grzeję tylko CWU, natomiast jak są duże mrozy nie palę czeskim tylko polskim węglem bo jest bardziej kaloryczny i osiąga temp. Nie wiem czy coś kolega zrozumie, ale na tym forum zawsze ktoś się odezwie, warto pytać. ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zmieniłem nastawy 8s podawania na 48s przetwy. Wiatr 45%

(Praca w interwale)

I czujnik pokojowy na 22st a cwu 46st.

I.......???

Jak zaczyna grzać na co piec chodzi 2h.

W momencie pracy wyłącza się pompa co i wchodzi w czuwanie.

Co robie nie tak pale kalorycznym ekogrochem-premium a spala 21kg na 240mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz zdradzic mi jakie masz nastawy?

Co reguluje u Ciebie temp w domu?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulują termostaty na kaloryferach i RTL na podlogowce...Nastawy przy palniku ekoenrgia 30 kw miałem : 20 nadmuch , podawanie 7 przerwa 75 raczej mi się piec nie odstawialal a jak już to maks 5- 6 min , generalnie wolę na automacie pracę , nie trzeba latać do pieca przy tych zmiennych temperaturach ...

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam az do teraz najmniejsie spalanie 18 kg dzien,ale palim mial(wegiel brunatny?).W chlodniejszej pogody duzo viecej,teraz 25kg.Regulovac tylko ekviterm.Palam na fuzzy.

...rozumiem dobrze,ale sorry za pisanie...i dziekuje za rady,na naszym  cz foru timel wiem tylko mnie.Kazdy kocha bruli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. znalazłem coś bardzo ciekawego. polecam na nudę

 https://www.youtube.com/playlist?list=PLFU8SaWNbzx_7St31g7hdDqh6xa9WgMOG

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że nie tylko ja mam ciśnienie że nie mogę wyłączyć co bo pogoda poj....jak lato z radiem. We wtorek powinien przyjść mój skzp-02 ale montaż planuje dopiero po dokonaniu przeróbki obiegu kotlowego czyli jak będzie można przestać grzać co. Palnik apqr bez otworów w kołnierzu, piec 20kw. Obecnie mam sterownik tech st-37 i ustawienia nieidealne. Spalanie 15kg+ w obecna pogodę i sądzą w piecu przy nadmuchu 30%. Podawanie 5sek przerwa 55, przerwa w podtrzymaniu 15 min, podawanie w podtrzymaniu 5 sek przedmuch 15 sek. Ogrzewam 160m2 średnio ocieplonego budynku. Myślę że sądzą to wina węgla bo powrót mam ciepły poprzez stałą pracę cwu, a u nas na składzie tona grochu 960zl ale miału w tym tyle że już więcej nie kupię. Do tego mokry więc rozsypuje i suszę. Pomaga dosypywanie wapna do węgla bo wtedy przynajmniej nie mam niedopalow. Mam nadzieję że skzp pomoże ogarnąć żeby spalać tyle ile potrzebuje faktycznie i żeby w piecu było czysto.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak było to pozostają koce i ciepła herbata bo albo opał albo jedzenie:) Macie jakieś rady na start dla nowego użytkownika skzp?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad się znajdzie jak prosisz:

1) kup zgrzewkę browaru

2) zanieś wygodne krzesło do kotłowni

3) uzbrój się w cierpliwość i sporo czasu do regulacji parametrów.

;)

Wszyscy dają radę to i Ty dasz.

 

Pamiętaj, że sterownik mimo tego, iż wymaga na starcie sporo uwagi to jest rewelacyjny.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz zdradzic mi jakie masz nastawy?

Co reguluje u Ciebie temp w domu?

Po co sie bawisz w interwał?

Ja korzystam z reg.pokojowego.

Gdy dlugo nikogo nie ma wlączam tryb economiczny 16st a tak to progr.czasowy. Praca podobna do interwalowej. Spalanie male i w piecu siwo. Piec ogarniam na odleglosc 1000km, mam w kotlowni oczy i rece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm. Fajnie ale trochę za zimno w domu jak dla mnie...

W trybie komfortpwym ustawiłem 22st....histereza 0.3st.

Ale jak spada do 21.7st to jest masakra-ziąb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te 16 to mam gdy nikogo nie ma kilka dni. Nie bede komina przeciez wygrzewal. Normalnie mam 20st i tyle nam wystarcza. Kwestia przyzwyczajenia, powyzej mam klopot z dobrym samopoczuciem i to wcale nie o kase chodzi

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wrzuci ktoś ustawienia skzp-02

Poszperaj w poprzednich postah, jest tyle fotek z ustawieniami ze na pewno cos znajdziesz dla siebie. Tyle ze trzeba tez czytac by wiedziec w jakich warunkach te ustawienia. Sam w ten sposob ogarnolem palenie groszkiem i sterownik.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te 16 to mam gdy nikogo nie ma kilka dni. Nie bede komina przeciez wygrzewal. Normalnie mam 20st i tyle nam wystarcza. Kwestia przyzwyczajenia, powyzej mam klopot z dobrym samopoczuciem i to wcale nie o kase chodzi

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Wybacz, jeżeli poczułeś się urażony.

 

Zastanawiam się czy można ogrzać taką powierzchnie do tych 22st ilością mniejszą niż te 20....a teraz 23kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te 16 to mam gdy nikogo nie ma kilka dni. Nie bede komina przeciez wygrzewal. Normalnie mam 20st i tyle nam wystarcza. Kwestia przyzwyczajenia, powyzej mam klopot z dobrym samopoczuciem i to wcale nie o kase chodzi

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

PrzeMal a ile czasu potem potrzebuje chata, żeby wróciła do 20 stopni?

Pytam z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Moze mi ktoś wytłumaczyć co ten wykres powietrza oznacza w nowym sofcie 1.94 i co to za funkcja Reg.Pog. TEMP.WYL.OBW1 i 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres obrazuje jak wyglada korekta powietrza dla danej mocy cyfry nie obrazuja tak dobrze jak wykres.

To drugie to tryb auto lato ustawiasz temperature przy ktorej dany obwod sie wylaczy, ja mam 10*c dla grzejnikow a 15*c dla podlogowki i dziala to bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzeMal a ile czasu potem potrzebuje chata, żeby wróciła do 20 stopni?

Pytam z czystej ciekawości.

Nigdy nie patrzylem na zegarek ale ok godziny w moim przypadku jest max, jesli chodzi o salon. W sypialni i tak mam stale 18.

W lazience, mam problem, bo musze przestawiac na ciagla pracę pompe CO i wowczas w sałonie skrecam grzejnik. Mysle ze chyba po remoncie wlasnie w lazience umieszcze regulator pokojowy bo tam lubie miec 23st.C

No i obecnie grzeje do 80m.kw dopiero po rozbudowie bedzie jakies 150m.kw w parterze, przy jakichs 50 do 60m.kw samego salonu. Wowczas to poznam prawde o efektywnosci steru i kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sie rozumie jak 20 kg a nie 10 czy moze 5 nie ma siły jak chce sie mieć 21-23st w chałpie w takie mrozy jak były  to musi piec mieć moc.

Dzisiaj patrzę a tu alarm zanik płomienia wszystko było jak ma być od dłuższego czasu aż tu nagle po 650kg zuzytego grochu game over a co ciekawe to wcale żar nie uciekł w dół jak zawsze sie działo przy zaniku złych ustwawieniach palnika tylko niedopały sa na górze taki mały kopczyk  bez żaru oczywiscie jakby wszystko sie zatrzymało samo tylko alarm.Po wejściu w ustawienia palinka wiekszość opcji sie zrobiło na szaro i nie aktywne a na górze obok daty, ciągle sie pojawiały jamies symbole na ułamek sekundy  dopiero reset fabryczny i wróciło do normy..Wszystko to na sw1,94 i to drugi raz  ,ustawienia zmieniam juz na sterowniku nie apką.Na sw1,86 nic takiego się nie zdazyło.Dałem znowu sw1,86 i tyle bo w sumie i tak nie wykorzystuję dodmuchów ale w piecu było biało w porównaniu do sw1,86.Trzeba ten soft dopracować co nie co tu petycja do Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lazience, mam problem, bo musze przestawiac na ciagla pracę pompe CO i wowczas w sałonie skrecam grzejnik. Mysle ze chyba po remoncie wlasnie w lazience umieszcze regulator pokojowy bo tam lubie miec 23st.C

Załóż głowice termostatyczne na grzejniki i będziesz miał temperaturę jaka Ci pasuje.

Proste i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.