Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coś podobnego też miałem na początku sezonu,- kilka razy zrywało zawleczkę. Rozebrałem okazało się że wytarło ślimak o dobre 1,5 cm. co powodowało ściskanie "zgniatanie"prasowanie" mielenie" (nie wiem jak to nazwać) porcji węgla na kolanku, wymieniłem i mam spokój. Ślimak działał bez zarzutu 9 lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do kabla do aktualizacji to ja nie miąłem problem żadnego bo juz dawno z tym miałem do czynienia jak sie bawiłem

w aktualizacje komórek i innych jeszcze zabawek tunerów satelitarnych itd np. Ferguson.

Trzeba zauważyć że jak do kabla jest płytka z sterownikami to trzeba  najpierw sterowniki zainstalować czyli całą aplikację .exe.

która jest na płytce inaczej jak sie najpierw podłaczy kael do usb to już po tem jest problem bo system jedynie win 7 dowin 10 sobie sam znajdzie sterownk i go zainstaluje a jest to nieprawidłowy sterownik bo w panelu sterowania jest żółtry wykrzyknik i oznacza to konflikt i nic nie daje usuniecie i nowa uktualizacja  z netu tego sterownika po prostu wyskakuje komunikat że jest już zainstalowany najlepszy sterownik dla tego urzadzenia.

Mam dwa kable na chipie PL2303 za 15zł i każdy chodzi bez dyskusji ale musiałem zainstalowac najpierw aplikację z płytki .

Mam trzecią przejsciówkę USB/RS232  opartą na chipie FT232 FTDI za 10zł i jedynie ta  jest instalowana z automatu po włożeniu kabla do usb  komputera czy laptopa ,nawet do tej przejsciówki nie miałem płytki ze sterownikami ale często są problemy z sterownikami do  FT232 zawsze najpewniej działały Prolific.

Sporo różnych kabli jest opartych na chipie PL2303 i pochodnych firmy Prolific  każdy sie inaczej nazywa ale sterowniki di nich są z Prolifica na płytkach.Po zainstalowaniu kabla w windows trzeba spojrzeć w panelu sterowania na jaki numer portu został przyporzad

kowany do kabla przejściówki i zmienić na ten sam numer portu w aktualizatorze do skzp.

To są tylko moje doświadczenia ,nie jestem fachmanem od komputerów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie pytanko, czy u was występuje coś takiego jak zwiększone wyświetlanie spalania gdy kończy się opał w zasobniku?

U mnie już po raz drugi obserwuję wzrost spalania gdy mam resztkę węgla w zasobniku, czyli gdy zaczynam widzieć żmijkę.

Za pierwszym razem myslałęm że to jakieś moje przewidzenie ale dzisiaj sytuacja się powtórzyła.

No i ponownie że tak spytam, jak najnowszy soft w wer.beta sie sprawuje?

Coś nic nie słychać, może by się ktoś pochwalił, bo jak dotąd to tylko jedna opinia i w dodatku krytyczna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez trzy dni. Trzy razy przekroczył temp. podajnika oraz zmiana prawie wszystkich parametrów, więc wróciłem do testowego 1.88

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spalanie obliczane jest na podstawie potencjału / h. Podajnik podaje daną ilość paliwa (pełną) natomiast pod koniec zasobu ta dawka nie jest taka pełna (węgiel jest przerzedzony z powodu braku nacisku ) i podawanie jest przez dłuższy czas co przelicza się na niby większe spalanie. dla przykładu dam zerwanie zawleczki :paliwa nie ubywa z zasobnika obroty są i spalanie średnie do góry, to taka ciekawostka. Co do softu też nie wgrywałem czekam na opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez trzy dni. Trzy razy przekroczył temp. podajnika oraz zmiana prawie wszystkich parametrów, więc wróciłem do testowego 1.88

Witaj,

a nie wziąłeś pod uwagę tego że temp na zewnątrz wzrosła i zmieniły się też trochę parametry spalania?

U mnie też wzrosła temp podajnika i musiałem trochę pozmieniać nastawienia, ale fakt, że najwyższa temp na podajniku nie przekraczała 450C obecnie utrzymuje się na poziomie 320C do 400C.

Może akurat zbieg okoliczności uaktualnienia ze zmianą pogodową tu wystąpił?

 

Dzięki Sławekżak, faktycznie, że to może być przyczyną. Gdzieś tam podświadomie tak przypuszczałem że mniej węgla i dlatego rośnie ilość podanego węgla, ale chyba tu nie o gęstość w podajniku będzie chodzić. Gdyby tak miało być to po napełnieniu podajnika spalanie byłoby dużo mniejsze.

Raczej zachodzi tu podobieństwo sytuacji ze zerwaną zawleczką, gdy podajnik pracuje, komputer zlicza obroty ale węgla w palniku brakuje. Tu pewnie jest podobnie, węgla podajnik podaje dużo mniej, komputer chce podnieść temp lub ją utrzymać wysyła sygnał do podajnika a ten nie ma co podać. No ale pewnie to jest prawidłowy kierunek przypuszczeń.

Coś cicho się zrobiło po opublikowaniu nowej aktualizacji ;) a tak się o nią dopominali nasi koledzy ...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zaraz po ukazaniu się aktualizacji wgrałem do sterownika ,wcześniej miałem pierwszą wersję fabryczną w której się już obyłem oczywiście miała ona kilka słabych szczegółów w moim przypadku głównie chodziło a pracę siłownika na zaworze 4D oraz nie stabilny odczyt temperatury pokojowej przez panel .W panelu mam już poprawioną i stabilną wersję 1.86 i panel pracuje wzorowo ,jeśli chodzi o oprogramowanie sterownika to są poprawione w 100% dwa zauważalne parametry stabilizacja  mieszacza działa bardzo dobrze brak załamań wykresu cały czas stabilnie z niewielkimi korektami oraz dodatkowy parametr przedmuch w podawaniu z moim palnikiem sprawdza się nastaw +15 musiałem jednak zmniejszyć z ustawienie dmuchawy z max 25 na 23 minimum 2 ,w tych ustawieniach nie zauważyłem nic niepokojącego i jeśli chodzi o moją ocenę to jest akceptowalna aby producent umieścił ją jako oficjalną na swojej stronie .

Dodam jeszcze tylko tyle że z przedmuchem w podawaniu po około 48h znacznie poprawiła się czystość w kotle jest bardziej siwo a na deflektorze jest po prostu biały wypalony pył .

Temperatura podajnika wzrosła z 21/23 stopnie ale na pewno było to zasługą wzrostem temperatury w kotłowni a nie oprogramowania . 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufius1, napisz co wywalczyłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wywalczyłem" nowy sterownik i już pracuje w kotłowni (dzięki uprzejmości p.Tomka-dziękuję pozdrawiam) stary sterownik p.Tomek uaktualnił bez żadnych problemów. Ja dopiero po sezonie grzewczym na nowym sterowniku zaryzykuję aktualizację oprogramowania.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,90 test Tłok


Od razu rzuca się w oczy Piękna praca dmuchawy (WPA 120) na 1,86 było duuuużo gorzej.


Podbicie obrotów dmuchawy też dobrze działa, choć trochę krótko jak dla tłokowca. Przydałoby się mieć wybór nie tylko siły nadmuchu ale i jego czasu.


U mnie jeden cykl tłoka to podanie 0,6 kg opału.Teraz podbicie mam na max. czyli 15% i więcej nie trzeba ale wolałbym ustawić mniejszą moc dmuchawy w dłuższym czasie na razie tego nie ma.(albo nie znalazłem  :rolleyes: )


Na ekranie głównym nadal nie ma obr. dmuchawy, temp. podajnika, zużycia dobowego. A na tym forum widziałem, że coś takiego było.


I jeszcze jedno w meni informacje, żeby zobaczyć ile było cykli podawania trzeba zawsze wchodzić w tryb instalatora( myślę że mogłoby to być wyświetlane od razu.


zaworów n/drogowych nie posiadam więc na ten temat głosu nie zabieram,a podobno głównie w tym temacie było coś zmieniane.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś było nie tak, gdyż po ponownym wgraniu 1.88 przy tej samej temperaturze soft pracuje lepiej od 1.9 i nie przegrzewa podajnika(nie przekracza 70 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie głównym nadal nie ma obr. dmuchawy, temp. podajnika, zużycia dobowego. A na tym forum widziałem, że coś takiego było.

 

Było widac na ekranie bo to było foto z APK z smartfona ale  poczekamy byc możliwe że to będzie w sterowniku.

Ja testowałem na sofcie 1,88 i dmuchawa chodziłą lepiej zawór 4D też lepiej ale cos mi się po paru dniach jakby wieszał temp. pieca spadała

i sterownik starał się to wyrównać  wchodził na 100% mocy po hardresecie sterownika za parę dni znowu tak samo i wróciłem do 1,86

Na SW 1,9 coś za duzo spalanie rosło i musiałem od nowa szukać punktu w nastawach żeby dobrze chodziło ale za to w piecu było siwo

czylu lepiej spalało no ale wróciłem do 1,9 i do dziś dnia na nim jadę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wywalczyłem" nowy sterownik i już pracuje w kotłowni (dzięki uprzejmości p.Tomka-dziękuję pozdrawiam) stary sterownik p.Tomek uaktualnił bez żadnych problemów. Ja dopiero po sezonie grzewczym na nowym sterowniku zaryzykuję aktualizację oprogramowania.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Na 100% wina kabla,poszukaj na forum wypowiedzi kolegów ,którzy kupili kabel i bez problemów wgrywali soft i kup taki a napewno będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa bym nie ruszał... teraz mam ładny kopczyk jak dałem mniej to się zapadal . Swoją drogą dobra by była opcja żeby modulacja zmieniała się wraz z temperatura na dworze . Spróbuję zmiejszyc moc . Palnik teoretycznie ma zakres 25- 35 według producenta .

Edytowane przez gaizka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.