Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek - Skąd Polecacie Zamawiać?


BartekTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Forum już przeglądam od dłuższego czasu (wcześniej tylko szukałem odpowiedzi na pytania, które już się pojawiły w tematach. 

Jako, że stałem się od pewnego czasu użytkownikiem pieca na ekogroszek, teraz przyszedł czas na zamówienie opału na zimę. 

Skąd w okolicach Tarnowskich Gór (woj. śląskie) polecacie zamówić, kopalnia? Jakieś składy? Jak to się w ogóle odbywa, jak transport? Na co zwracać uwagę?

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomocne opinie. 

 

pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem na próbę groszek "JARET PLUS" http://www.kupwegiel.home.pl/ekogroszek-jaret-plus-workowany

Trochę byłem nastawiony, że będzie "lipa" , a tu zostałem mile zaskoczony :) Suchy i granulacja super (bo o to się bałem najbardziej). Spala się dobrze.

Wcześniej kupiłem z innego miejsca i się w.... , mokry bardzo i granulacja masakra. Dlatego takie miałem obawy.

Teraz zamówiłem 2 palety i mam nadzieję, że będzie powtarzalność.

To tylko moja taka opinia na PLUS :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podłączę się z pytaniem.

Pytanie do fachówców wizualnych.

 

Dwie firmy oferują mi niby ten sam groszek z kopalni Piast.

Oba w podobnej cenie, mimo to wyglądają nieco różnie.

Zdjęcie:

bf206fd485e60.jpg

Lewy - grubsze kawałki, kolor bardziej soczycty, czarniejszy, przełomy na kształt kreseczek, że tak porównam do krystalizacji - kryształy długie, smukłe :)

Prawy - szary, drobniejszy, bardziej kruchy...

Próba spalania na nastawach z opału bieżącego (nastawy prawdopodobnie jednakowo nie dopasowane) daje podobny popiół.

 

Pytanie-meritum:

Który uważacie za lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast jest szary po wyschnięciu, zwykle ma złote krystałki (piryt). Węgiel z Piasta jest bezproblemowy ale nie jest to węgiel wysokokaloryczny.

A który jest lepszy to musisz sam sprawdzić na własnym kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem na próbę groszek "JARET PLUS" http://www.kupwegiel.home.pl/ekogroszek-jaret-plus-workowany

Trochę byłem nastawiony, że będzie "lipa" , a tu zostałem mile zaskoczony :) Suchy i granulacja super (bo o to się bałem najbardziej). Spala się dobrze.

Wcześniej kupiłem z innego miejsca i się w.... , mokry bardzo i granulacja masakra. Dlatego takie miałem obawy.

Teraz zamówiłem 2 palety i mam nadzieję, że będzie powtarzalność.

To tylko moja taka opinia na PLUS :)

Pozdrawiam

Dziś doleciały 2 palety tego eko i jest powtarzalność. Jak dla mnie to ma duże znaczenie i jestem na PLUS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zastanawia nad ekogroszkiem z kwk silesia to niech weźmie na próbę.

W stosunku do dostawy z zeszłego roku, mam wrażenie, że to inny węgiel. Niestety gorszej jakości. Cena 670zł/t w workach 25kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod temat. Który eko-groszek według Was jest najlepszy? Osobiście rozważam zakup Bartex Silver lub Royal KWK Wesoła. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi groszkami lub możecie polecić jeszcze jakiś inny -> lepszy od tych których zakup rozważam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem groszek od lokalnego sprzedawcy - podobno dobrej jakości. To się jednak dopiero okaże za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. mam możliwość zamówienia ekogroszku z KWK Juliusz w cenie 850zł z przywozem za tonę. Czy warto kupować taki opał?

 

No i jak tam kolego, kupiłeś ?

 

Jakie masz spostrzeżenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie się nie skusiłem. Na lokalnym składzie mają wesołą za 700zł z dowozem. Ja natomiast zamówiłem czarną perłę. Bo wesoła była by dla mnie zbyt kaloryczna. Perłą pale mieszając ze starym groszkiem, który mi zalega w piwnicy. Zimy na pożnie nie było jako takiej więc perła dawała radę. Teraz przy obecnych mrozach idzie jej o wiele więcej. Miałem zamówić właśnie tą wesołą na mrozy, ale jakoś zapomniałem o tym (najpierw muszę się pozbyć tego starego, który zalega w piwnicy). Zobaczymy ile te mrozy będą trwać. Jak więcej niż tydzień to będę miał już miejsce na wesołą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cały czas paliłem workowanym Ekoretem (KWK  Mysłowice-Wesoła) od lokalnego sprzedawcy, ale coś ostatnio się mocno zaczął spiekać w piękne grzybki, więc postanowiłem zmienić dostawcę. Na terenie pojawił się sprzedawca z ekogroszkiem Pieklorz z kopalni Piekary. Worki foliowe żółte  o wadze 25 kg, opisane jako Pieklorz. Po rozpakowaniu niestety wilgotny więc go suszę. Po wyschnięciu jest matowo-czarny nie taki jak ekoret, który jest lśniąco-czarny.  Moje pytanie jest takie: czy ktoś miał do czynienia z Pieklorzem i może jakoś opisać jak rozpoznać oryginalnego Pieklorza. Nadmienię, że dopóty miałem Ekoret kupowany luzem w środku lata, palił się ładnie, a teraz ostatnia dostawa workowana już na miejscu była tragiczna. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mój lokalny instalator sasa głównie rozpala i poleca tego silvera sam się nad nim zastanawiam na mrozy miałem tego z wesołej ale kopcilo strasznie jak się przełącza w postoje, jak się pali i ustawi odpowiedzi nadmuchu i czasy idzie ta wesoła w miarę kulturalnie dopalic przy złych ustawieniach mogłem sypac drugi raz w węglarki i palił się jak koks, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Ja kupiłem na próbę groszek "JARET PLUS" http://www.kupwegiel.home.pl/ekogroszek-jaret-plus-workowany

Trochę byłem nastawiony, że będzie "lipa" , a tu zostałem mile zaskoczony :) Suchy i granulacja super (bo o to się bałem najbardziej). Spala się dobrze.

Wcześniej kupiłem z innego miejsca i się w.... , mokry bardzo i granulacja masakra. Dlatego takie miałem obawy.

Teraz zamówiłem 2 palety i mam nadzieję, że będzie powtarzalność.

To tylko moja taka opinia na PLUS :)

Pozdrawiam

Witam

ą jakie masz ustawienia pieca rozchodzi mi się o czas podawania czas przerwy i na ile dmuchawa z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ą jakie masz ustawienia pieca rozchodzi mi się o czas podawania czas przerwy i na ile dmuchawa z góry dziękuje

 

Witam :)

Już trochę minęło, ale cały czas palę w PID więc nastawy idą automatycznie i nie bardzo mogę pomóc.

Sorki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie @Marcin, szukasz autora tekstu sprzed 2,5 roku?

 

Tym bardziej że Jaret Plus od tamtego czasu mocno się zmienił, bynajmniej nie na Plus :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.