Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Palnik Do Miału ?


kuba848484

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś korzystał non stop z tych 100 koni to nie spalił by ci 4 l a 34 litry  Wiec w zasadzie się nic nie zmieniło kolego

Co do palnika to potestujemy zobaczymy

Na razie mam wiedzę co do retorty żeliwnej i będę miał porównanie jak popale na rynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że w starszych silnikach korzystało się non stop z ich pełniej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki spalinowe niewiele mają wspólnego z palnikami do miału.

W przypadku palnika do miału to najważniejsze czy daje sobie radę z węglem spiekającym jak choćby Chwałowice czy tez z żużlującym jak Piast czy Ziemowit. Druga sprawa to granulacja od bardzo drobnej do tej z większą zawartością frakcji grubej jak choćby groszkomiały.

Z konkretów to na razie - palnik Ekoenergia radzi sobie  z drobnym miałem, (odsiewka Chwałowice) spiekającym na potrzeby CWU czyli w lecie oczywiście po uszczelnieniu.

Ciekaw jestem z jakimi konkretnie miałami radzą sobie inne palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt

''palniki:

pod względem żywotności - batory
pod względem sprawności na dole moce - azp-rt lub azpp
pod względem cichej pracy kolejność od najciszej pracującego jest taka AZPP (nowszy), Batory, AZP-RT. AZPP oraz batory są na przekładniach w całości zalanych olejem, to oznacza cichszą pracę. Stalowy ślimak w AZPP stawia mniejsze opory i mniej chrupie jak batory, jak pomieszczenie kotłowni w centrum ja bym patrzył na AZPP''

 

ze str.http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/skam-p-premium-sekom-polecam-t23535/1395?sid=cbdf0b32e65658499aa9950e63265244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o żywotności palnika który dopiero co ukazał się na rynku jest chyba przedwczesne.

Poza tym ja cenię przede wszystkim opinie zwykłych użytkowników natomiast opinie sprzedawców tylko biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwykły użytkownik "dużej Ekoenergii" informuję że uszczelnienie korony palnika silikonem "Braven1200" (stopni C) na nic się zdało. Po tygodniu palenia wszystko "wróciło do normy" czyli przewęglanie palnika, obfite dymienie i zrzuty węgla do szuflady na popiół. Wniosek: za mało powietrza potrzebnego do skutecznego spalenia podanej porcji opału. Współczynnik mocy kotła "-30" niżej nie można. Współczynnik wentylatora "+27" i nie daje rady. Wniosek nr 2: znowu nieszczelny palnik, bo przecież jakiś czas było prawie dobrze. Przy dokładnych oględzinach znalazłem kawałki silikonu z palnika w szufladzie na popiół. Kupiłem tym razem silikon "SOudal 1500" stopni i od nowa wszystko oczyściłem i uszczelniłem. Pod retortą było dość dużo popiołu zmieszanego z miałem. Zważywszy że od czyszczenia minął raptem tydzień, nie nastraja to optymistycznie na przyszłość. Nie wiem czemu poprzedni silikon tak szybko się wykruszył? Mam nadzieję że tym razem wreszcie będzie dobrze.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kolega Animus napisał:"Trudniejsze paliwa trzeba spalać wolniej w jednostce czasu ,żeby tak spalać  trzeba mieć przewymiarowany kocioł i palnik.  :)

Powinno być lepiej". Jest lepiej odkąd "oman7" wprowadził mnie w arkana obsługi sterownika ST-580 z PID, których nie podaje żadna instrukcja. Miały lubią "poleżeć" dłużej na palniku a fabryczna najdłuższa przerwa w podawaniu paliwa wynosi 40 sekund i takiemu leżakowaniu nie sprzyja. Korekty polegające na wydłużeniu maksymalnej przerwy w podawaniu paliwa znacznie polepszają zdolności Ekoenergii do skutecznego spalania miału. Pozostaje jednak problem dużej ilości popiołu, ale nie można mieć wszystkiego. Szkoda tylko, że statystyczny Kowalski ciągle u nas traktowany jest nie jako klient a  jako dostarczyciel gotówki za coś, co mu się wciśnie przy użyciu dostępnych technik marketingowych. Jak kupuję kocioł z palnikiem, w którym chcę spalać miał, to powinienem dostać pod ten kocioł sterownik z programem do miału lub szczegółową, dedykowaną instrukcje jak skorygować fabryczne ustawienia abym ten miał mógł spalać. Oczywiście jak zwykle mam zbyt wielkie wymagania. Na szczęście dzięki pomocy DOBRYCH ludzi są jeszcze szanse na względnie przyzwoitą egzystencję na tym padole łez. Dziękuję wszystkim którzy pomagają "nowicjuszom" w ujarzmianiu kotłów CO.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest w tym temacie mój  film z pracy brucera-p z dmuchawą wpa07 ładnie to chodziło ale w praktyce wyszło że palnik ciężko miał uzyskać większą moc tzn utrzymać 70-75st na  kotle gdy są mrozy minus 15-20st. Postanowiłem coś temu zaradzić i wymieniłem wiatrak na wpa 06, teraz nie ma problemu z uzyskaniem większych mocy. oto filmik ust. spalanie grupowe moc 12-16% po 6 podań, dmuchawa 31-32%.  Pieklorz dzięki za info na temat tej dmuchawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.