Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

Był okres że palniki ll generacji były hitem ale to już przeszłość są teraz nowsze lll generacji

Rzuć jakiś przykład takiego palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko nazwy marketingowe

 

w opisie tzw II-ej generacji chodziło o to,że ślimak w strefie paleniska powinien być z jakąś forma przeciwzwoju wypiętrzającego , taki zwój bowiem miesza opał i go wypiętrza, co daje opcję spalania opałów o lekkich właściwościach szlakujących/koksujących. 

Starsze palniki oparte o zagęszczanie paliwa w strefie spalania mówiąc skrótowo oparte sa o budowę tzw "fajki"

w prasie fachowej producent tego duo opisywał palnik duo czy trio jako palnik IVgeneracji, jest on jednak oparty na fajce.... zatem na nazwy to akurat bym nie patrzył.

 

Co do schodzenia miału z kosza, suchy z duo oczywiście będzie schodził bez wieszania a mokry ma się zawiesić, bo producentowi nie zależy na tym, aby użytkownik zgnoił i zniszczył ślimaka a następnie domagał się jego wymiany na gwarancji. Stąd suchy schodzi a wilgotny się wiesza. Podobne ramki wielkościowo mają m.in ardeo eco-burn seria rt, ewmarowski żeliwny APPMd, Brucer-P, palniki sygnowane marką żeliwny sp z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko nazwy marketingowe

 

w opisie tzw II-ej generacji chodziło o to,że ślimak w strefie paleniska powinien być z jakąś forma przeciwzwoju wypiętrzającego , taki zwój bowiem miesza opał i go wypiętrza, co daje opcję spalania opałów o lekkich właściwościach szlakujących/koksujących. 

Starsze palniki oparte o zagęszczanie paliwa w strefie spalania mówiąc skrótowo oparte sa o budowę tzw "fajki"

w prasie fachowej producent tego duo opisywał palnik duo czy trio jako palnik IVgeneracji, jest on jednak oparty na fajce.... zatem na nazwy to akurat bym nie patrzył.

 

Co do schodzenia miału z kosza, suchy z duo oczywiście będzie schodził bez wieszania a mokry ma się zawiesić, bo producentowi nie zależy na tym, aby użytkownik zgnoił i zniszczył ślimaka a następnie domagał się jego wymiany na gwarancji. Stąd suchy schodzi a wilgotny się wiesza. Podobne ramki wielkościowo mają m.in ardeo eco-burn seria rt, ewmarowski żeliwny APPMd, Brucer-P, palniki sygnowane marką żeliwny sp z o.o.

Oczywiście ale takich rzeczy producent nie napisze,  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xS8s9GR.jpg

Muszę sprostować tą cenę bo wkradł się błąd po wczorajszej rozmowie z sąsiadem.

Kwota ta na fakturze zawiera   cenę  kotła Sas +pompa + zawór 4-drogowy 11/4"

Sam kocioł kosztował 8.200zł przy 8% Vacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

12-15 kg na dobę ,ale podanie spalania w jakimś tam domu wybudowanym w osiemdziesiątych latach raczej dla innego przyszłego użytkownika  nic konstruktywnego nie wnosi .

 

Mogę za to napisać co innego że od początku uruchomienia kotła żaden węgielek ,który przeszedł przez palnik tego kotła

nie został zmarnowany ,popiół jest czysty węgiel wypalony,  kocioł spala cały czas w automacie z czujnikiem żaru. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem właściciel OZC nie robił  kocioł dobrał moim zdaniem za duży  .

Dobierał do swojej powierzchni ogrzewanej z tabeli ,którą podaje Sas w parametrach technicznych. dla 19 kW  170-210m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na pewno napiszę obiektywną opinię ,staram się o sterownik i czujnik ż. chcę to podłączyć do mojego kotła .Będę to testował. :)

Udało mi się skompletować mam cały zestaw sterownik i czujnik żaru będę to podłączał do mojego kotła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jaki symbol tego sterownika ? 

Czy taki czujnik żaru jest kompatybilny z poprzednimi sterownikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po świętach, powiedz mi Animus jak kociołek u sąsiada, bardzo mnie on interesuje, rozważam 14 kW do 200m2 słabo ocieplonego domu i dużej instalacji , czy w 14 i 19 kW jest ten sam palnik pancerpol duo 17? Jak wygląda czyszczenie, podoba mi się obieg spalin,jeśli możesz podaj coś jeszcze o tym kotle, rozglądam się za kotłem z podajnikiem ale to pewnie już wiesz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mancio

 

Widzę, że Ci też ten Sas Solid się spodobał. Nie ukrywam mi też: dużo ceramiki w środku, czujnik żaru, multifan(od razu z eth), stal nierdzewna, sensowna konstrukcja. Czemu nie Mka? Super wygrzewa komin ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się tam już udzielać na forum, nie wiem jakie jest spalanie ale urwałbym jeszcze 25% :), za poświęcenie do celów badawczych użytkownik powinien w gratisie kocioł dostać. Ostrożnie podchodzę do tematu kotłów klasy 5. Są jednak programy, które zakładają dofinansowanie ale z kryterium np kl5 i obniżenie mocy kotła w stosunku do istniejącego co wyklucza pewne rozwiązania. Czy multifun w opcji standard czyli bezpłatnej umożliwia analizę wykresów na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym u Ciebie nie ryzykował z 14kW. Niby 14kW idealnie pod 200m^2, ale z tego co pamiętam masz dużo wody w instalacji, do tego domek słabo ocieplony.  19kW powinien być dobrym wyborem z zapasem mocy na duże mrozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 14 i 19 ma palnik 17kW to powinno być ok, Solid 14 kW ma 68l wody więc też nie jest źle, ze zładem wody sobie poradzę, a dotacje jeśli będą to muszę wybrać kocioł 23kW -20% czyli max. 18,4 , nie wiem jak potraktują 19. Na razie zbieram dane, a mój śmieciuch grzeje, nie wiem tylko jak z tymi wykresami w opcji standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jaki symbol tego sterownika ? 

Czy taki czujnik żaru jest kompatybilny z poprzednimi sterownikami ?

To rozmowa raczej na priva ,mam nowy  sterownik a wgrałem najnowszy soft z końca tego roku ,jak jest wejście na kartę w Twoim sterze to można wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po świętach, powiedz mi Animus jak kociołek u sąsiada, bardzo mnie on interesuje, rozważam 14 kW do 200m2 słabo ocieplonego domu i dużej instalacji , czy w 14 i 19 kW jest ten sam palnik pancerpol duo 17? Jak wygląda czyszczenie, podoba mi się obieg spalin,jeśli możesz podaj coś jeszcze o tym kotle, rozglądam się za kotłem z podajnikiem ale to pewnie już wiesz, pozdrawiam.

Kociołek pracuje bez problemów ,nie wiem czy w 14 i 19 kW jest ten sam palnik pancerpola duo 17 ale w 19kW jest mały palnik więc raczej stawiał bym że to 17-tka. Co do czyszczenia  z przodu  to szamot bez wody :D  nie ma żadnych problemów i potrzeby tego czyścić a z tyłu trzeba wyjąć płaszcz ocieplający ,odkręcić pokrywę ,wystawić zawirowywacze i wyciorem czyścić kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy multifun w opcji standard czyli bezpłatnej umożliwia analizę wykresów na komputerze?

Tego nie wiem ale już w sterowniku jest strona z wykresami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilkukrotny start od zera kotła Sas solid po wyłączeniu i zalaniu go zimną wodą kocioł rozpędza się  do 100% mocy a tempera spalin oscyluje w przedziale 80-110*C :D kocioł szybko radzi sobie z temperaturą czujnik żaru wtedy wskazuje temp. prawie 500 st*C nadmuch jest jakby slaby jak na pełną moc ale kocioł w ciągu godziny podnosi się i osiąga zadaną bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mój a ile tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.