Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś złapałem sąsiada  wyciągnąłem  turbulator przystawiłem miarę ,da się go trochę przechylić po wyjęciu tak 3/4  i wygląda to tak  wysokość 1,75 m  to minimum jakie dla tej mocy i kotła  może być , stawiasz kocioł na gumie bez nóżek  ,1 78 m  to minimum z nóżkami  ,1,80 m wysokość kotłowni  to jest już wypas.  :D

Animus dziękuję ! Dziś podjeżdżam zobaczyć kocioł w praktyce. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podzwoniłem do dystrybutorów SASA  w Rzeszowie i nikt nie słyszał o piecu SOLID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol Solid (widmo)  :D  odpalony dzisiaj !!!!!!

 

Moim zdaniem po pierwszym dniu palenia  rewelacja !  ,sam sobie dobiera dawki i nadmuch ,po rozpaleniu na sterowniku ustawiliśmy tylko datę . :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja już dostałem wycenę za 14Kw wycenili mi 8600zł . No ale już wcześniej zamówiłem sigmę ale coś czuje że mogę żałować że nie wybrałem SAS'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam na piecyk może będzie w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!Stoję przed wyborem kotła do nowo budowanego domu i nie ukrywam ,że ten SAS Solid(14 kw ze sterownikiem MultiFun) bardzo mi odpowiada,wygląda na solidną konstrukcję.Nie wiem tylko czy aby ta moc nie jest jeszcze za duża na moje potrzeby-160 m powierzchni użytkowej+garaż w bryle 30m+piwnica pod garażem ,również 30m-kotłownia będzie w piwnicy  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/ydo  .Instalacja  mieszana,podłogówka na całym parterze i w górnej łazience,reszta(piętro)grzejniki.Pod uwagę brałem jeszcze OEP 10kw oraz Defro KomfortEko PZ 12 kw lub Defro Sigma.Jednak w Sigmie najniższa moc to 16kw,także odpada.Druga sprawa to wybór palników w tym modelu.Pisałem do biura Sas i dostałem odpowiedz ,że kocioł jest dostępny tylko z palnikiem MultiFlame.Trochę mnie to zdziwiło,bo na ich stronie jest pokazana zwykła retorta,a na zdjęciach powyżej widzę kocioł z informacją,że jest tam retorta obrotowa.Jeżeli jest dostępna obrotowa ,to czy warto ją brać,czy pozostać przy zwykłym palniku?Mam zamiar palić tylko groszkiem.Dziękuję za ewentualne porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się bierz SAS-a Solid 14 kw to pełen automat , kocioł sprzedają z 2 palnikami palnik  MultiFlame  jest do pelletu ,szukaj kotła z retortą obrotową do groszku i obowiązkowo do niego sterownik   RECALART MultiFun   z czujnikiem żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Stoję przed wyborem kotła do nowo budowanego domu i nie ukrywam ,że ten SAS Solid(14 kw ze sterownikiem MultiFun) bardzo mi odpowiada,wygląda na solidną konstrukcję.Nie wiem tylko czy aby ta moc nie jest jeszcze za duża na moje potrzeby-160 m powierzchni użytkowej+garaż w bryle 30m+piwnica pod garażem ,również 30m-kotłownia będzie w piwnicy  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/ydo  .Instalacja  mieszana,podłogówka na całym parterze i w górnej łazience,reszta(piętro)grzejniki.Pod uwagę brałem jeszcze OEP 10kw oraz Defro KomfortEko PZ 12 kw lub Defro Sigma.Jednak w Sigmie najniższa moc to 16kw,także odpada.Druga sprawa to wybór palników w tym modelu.Pisałem do biura Sas i dostałem odpowiedz ,że kocioł jest dostępny tylko z palnikiem MultiFlame.Trochę mnie to zdziwiło,bo na ich stronie jest pokazana zwykła retorta,a na zdjęciach powyżej widzę kocioł z informacją,że jest tam retorta obrotowa.Jeżeli jest dostępna obrotowa ,to czy warto ją brać,czy pozostać przy zwykłym palniku?Mam zamiar palić tylko groszkiem.Dziękuję za ewentualne porady i pozdrawiam.

 

OEP 10 kW odpuść sobie bo w nim jest palnik o mocy ponad 25 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady ,nie wiedziałem ,że w oep 10 siedzi taka rakieta :o .Jestem zdecydowny na tego Sasa,jeszcze tylko podjadę do najbliższego dystrybutora i muszęgo zobaczyć go w realu,pomacać :) .Wie ktoś może czy do tego sterownika jest jakiś panel pokojowy?Gdzieś coś czytałem,ale na ich stronie nic takiego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MultiFun sam utrzymuje kopiec na palniku ,dobiera dawki obojętnie jaki weglogroszek wsypiesz  do zasobnika ,w standardzie ma  m.in. obsługę 2 siłowników zaworów mieszających, 5 pomp obiegowych, (podajnika, wentylatora);współpraca z kilkoma regulatorami pokojowymi SP3000 (jeden dla każdej strefy grzewczej);

Jest też podobno dostęp do zdalnej fachowej pomocy w Centrum Wsparcia po wysłaniu historii pracy regulatora oraz zdalne ustawianie urządzenia przez serwis

samodzielna aktualizacja oprogramowania przez użytkownika bez demontażu z kotła.

Po dokupieniu radiówki możesz  w sterowaniu bezprzewodowym  podłączyć kilkanaście urządzeń. Mogą to być czujniki temperatury, klamki w oknach (automatyczne wietrzenie)

, programowalne termometry pokojowe itd....

Ze strony e-multifun.pl  masz możliwość sterować kotłem ze smartphona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie sterownik przekonał mnie ostatecznie do tego kotła.W standardzie mam obsługę 2 siłowników zaworów ,na czym mi zależało, ponieważ będzie instalacja mieszana oraz dostęp do internetu bez dokupowania dodatkowych modułów.Czujnik żaru też zapowiada się ciekawie,czas pokaże.Animus,a jak tam sąsiad,zadowolony z kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie kotła dla jego sterownika jest sztuką dla sztuki.

Sterownik można łatwiej i taniej zmienić niż cały kocioł.

Przez cały okres życia kotła powstanie 5-6 nowych generacji sterownika z  poprawionymi błędami, już nie mówię o sofcie zmienianym co 3-4 miesiące, a kocioł będzie trwał do wywalenia na złom tak jak był kupiony.

Dlatego nie polecam takiego postępowania - kocioł kupuje się dla kotła , jego palnika, wymiennika, dostępności serwisu i części zamiennych ewentualnie paliwa, a nie dla elektroniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.Nie kupuję kotła tylko ze względu na sterownik,ale również biorę przede wszystkim pod uwagę jakość wykonania i zastosowanych rozwiązań i elementów,oczywiście palnik,dostępność serwisu i części oraz gwarancję na wymiennik i elektronikę,a z tym u Sasa chyba nie jest żle?Nie wiem,może się mylę,Sambor,co byś polecił innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Krzychu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zabiłeś mi ćwieka :) .Myślałem sporo o pellecie,mam nawet w swoim mieście producenta tego paliwa z czystego,bez domieszek(podobno) drzewa.Jednak jakoś obawiam się o koszty z tym związane-droższy piec,zużycie chyba większej ilości paliwa oraz cena pelletu-dobry jest droższy od groszku.Jak z doborem mocy takiego kotła,podobnie jak przy węglu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór mocy nie zależy od kotła, pellet nie będzie droższy od węgla , szczególnie jak masz producenta w swojej okolicy.

Najdroższy pellet na mazurach był po 800zł , a większość po 600-650zł/t - Trzeba się wciągnąć w temat i znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Karolku :D .Jak tam,ujarzmiłeś swoją Sigmę :P ?

:) jak na razie jest OK. Się unormowało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie sterownik przekonał mnie ostatecznie do tego kotła.W standardzie mam obsługę 2 siłowników zaworów ,na czym mi zależało, ponieważ będzie instalacja mieszana oraz dostęp do internetu bez dokupowania dodatkowych modułów.Czujnik żaru też zapowiada się ciekawie,czas pokaże.Animus,a jak tam sąsiad,zadowolony z kotła?

Sąsiad jest cały w skowronkach . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie kotła dla jego sterownika jest sztuką dla sztuki.

Sterownik można łatwiej i taniej zmienić niż cały kocioł.

Przez cały okres życia kotła powstanie 5-6 nowych generacji sterownika z  poprawionymi błędami, już nie mówię o sofcie zmienianym co 3-4 miesiące, a kocioł będzie trwał do wywalenia na złom tak jak był kupiony.

Dlatego nie polecam takiego postępowania - kocioł kupuje się dla kotła , jego palnika, wymiennika, dostępności serwisu i części zamiennych ewentualnie paliwa, a nie dla elektroniki!

A co Tobie się w tym kotle nie widzi ?

Kocioł jest b.dobrze wykonany, podwójne drzwiczki ,kupę szamotu,wsadzili ,są nawet elementy z nierdzewki. Wymiennik spisuje się wręcz super odzysk ciepła rewelacyjny spaliny zimne .

Nie ma się do czego przyczepić ,jak dla mnie to pojawił się  pierwszy kocioł w którym po instalacji nie trzeba gmerać przestawiać itd.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.