Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na wieści, śledzę M-kę bo o Solidzie mało słychać ale skoro 14kW ma palnik 17kW to powinno być ok. Moim zasypowcem 23kW dogrzeję w 30h dom po 4 dniach nieobecności i to w średnie mrozy , chyba lepszy palnik troszkę z zapasem, w stosunku do wymiennika, co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z reguły powinien być ciut większy i jest od danej mocy kotła,ponieważ taki kocioł nie osiągnąłby nigdy swojej deklarowanej  mocy.

Jest to chyba jasne dla każdego myślącego,nawet potencjonalnego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kocioł ma 16kw a palnik 15-25kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wieści, śledzę M-kę bo o Solidzie mało słychać ale skoro 14kW ma palnik 17kW to powinno być ok. Moim zasypowcem 23kW dogrzeję w 30h dom po 4 dniach nieobecności i to w średnie mrozy , chyba lepszy palnik troszkę z zapasem, w stosunku do wymiennika, co o tym sądzisz?

Zależy jaki palnik ma się w kotle.

 

To muszę zamontować na sztywno :

0JBGwYb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab11o

Zerknąłem na Twój esterownik i przy -12 kocioł nie ma co robić. Nie kupiłeś kotła 2x za mocnego na tak malutki domek? 10kW nie miałby co robić pewnie. Spaliny to jakaś masakra. Woda w kominie się nie leje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z reguły powinien być ciut większy i jest od danej mocy kotła,ponieważ taki kocioł nie osiągnąłby nigdy swojej deklarowanej  mocy.

Jest to chyba jasne dla każdego myślącego,nawet potencjonalnego użytkownika.

Skoro Sas Solid w wersji 14 i 19 ma palnik 17kW to chyba nie jest, pytanie też jak ocenić palnik w M-ce? Już mam mętlik w głowie, jeszcze trochę poczytam i będę musiał sam podajnikowca poskładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@pab11o
Zerknąłem na Twój esterownik i przy -12 kocioł nie ma co robić. Nie kupiłeś kotła 2x za mocnego na tak malutki domek? 10kW nie miałby co robić pewnie. Spaliny to jakaś masakra. Woda w kominie się nie leje?
Leje :P

 


no ale mam do dupy opał i dlatego tak. Jak zwiększę wiatr to kalafiory się robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał nic tu nie da inny. Będzie cieplej to jeszcze z mniejszą mocą będziesz musiał grzać. Bufor sobie wstaw 500 litrów a na grzejniki wedle uznania, tak jak tutaj -> https://esterownik.pl/device/8150 Zobacz jak ładnie pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mam to ustawić powiedz

 


chyba za domem wstawie ten 500l

 


dobra daje mu po garach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Monotonia ,nic nie ma do napisania ,kocioł pracuje prawidłowo,spala bez spieków, przed czyszczeniem miał trochę większą temperaturę spalin dobijał do 160-170*C,częściej i dłużej pracuje na 100% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, a jakim opałem pali ten sąsiad? To jest węgiel z gatunku łatwych czy tych trudnych-spiekających?

Bo ja osobiście jestem ciekaw jak się sprawuje ten kocioł na spiekających groszkach bo z tego co się tutaj dowiedziałem ma obrotowy palnik Pancerpola który chyba nie jest palnikiem II generacji?

 

Czy to co napisałeś powyżej oznacza że kocioł nie moduluje mocą tylko pracuje na 100% i się odstawia lub zwalnia?

Bo pisałeś kiedyś że namawiałeś sąsiada na 14kW ale on się uparł na 19kW a tutaj piszesz że pracuje na 100% mocy?

Może ja coś źle zrozumiałem i chodziło Ci że "dłużej pracuje" a nie że "dłużej pracuje na 100%"?

 

Czy udało Ci się już zamontować do swojego kotła sterownik i czujnik żaru? Masz już jakieś wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali paliwem takim samym co ja czyli trochę spiekającym,obrót oczywiście pomaga  w spalaniu. 

 

Czy to Pancerpol nie jestem pewien, ale jest do niego bardzo podobny, do palnika Duo .

Spala teraz cały czas  z domieszką owsa 30-40% ,owies z własnych zbiorów to nie ma się co dziwić .

Kocioł zaczyna pracę na poziomie 30% mocy, w miarę upływu czasu moc wzrasta i zdarza się że nawet dobija

do 100% i tak trzyma, ale też balansuje często w przedziale mocowym wszystko zależny od przyrostu temperatury na kotle.

Jak na początku było ciepło  to raczej nie wchodził do 100% mocy .

Przy większych mrozach zdarza mu się  częściej .

Czujnik żaru  pilnuje kopca co tam zaglądam to idealnie to wygląda .

Jedyny problem to odpopielanie, ta szuflada płytka nie dotyka do końca ścianek bocznych  popielnika ,przy tych ujemnych temp. i takim ekogroszku co 2 dni trzeba wyciągać .

Gdyby wywalił szufladę to na kilka dni by  starczyło, ale on szufelką nie chce wyciągać popiołu, woli częściej złapać całość i wynieść z kotłowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus  doradził mi ten piec teraz zwale wszystko na niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na podłączałem się kabelków, odpaliłem sterownik multifun wszystko działa ,muszę dorobić puszkę żeby  pomieścić te kable ,kupiłem rurkę do czujnika żaru ,a nie było łatwo, taką cienką  stalową 12mm średnica zewnętrzna ,w takiej rurce idzie przewód od czujnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co robić w domu?

A tak wogole to kiepski nic ten piec doradziłeś bo dużo spala węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to kiepski nic ten piec doradziłeś bo dużo spala węgla.

Przecież wiozłeś jakiś składak po taniości, wyrób garażowy ?,Defro nie przerabia czopuchów pamiętasz.  :)

 

Do Animus: a w multifanie oprócz automatu jest pełen ręczny czy jakiś półautomat?

Ma ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg na 5 ,6 dni no ale w domu utrzymuje Ok 17 stopni no i palę perłą która pali się jak słoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg na 5 ,6 dni no ale w domu utrzymuje Ok 17 stopni no i palę perłą która pali się jak słoma.

 Może to wina paliwa?

 

@Animus

Jak że spalaniem takiego kociolka jak u Ciebie? Co ile czyscisz pięć i jak często?

Ale o, który kociołek pytasz mój czy sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jak ten SAS będzie spalał spiekające paliwo w lecie.

Bo ogrzewając tylko CWU, paliwa za często dokładał nie będzie więc i ruch retorty będzie dość rzadki bo jak rozumiem ruch retorty jest napędzany zabierakiem na ślimaku.

 

Ciekawi mnie też jakie będzie zużycie paliwa na mikro-mocach w lecie?

Np dla modelu 14kW jest podane zużycie ok. 0.8kg/h przy połowie mocy - a co będzie jak potrzebne będzie 0.5kW?

Z prostej proporcji wychodzi poniżej 1.5kg/doba :) co będzie absolutnie niemożliwe ale  ciekaw jestem jaka jest minimalna ilość opału?

 

 

Uprzedzam - jestem tylko teoretykiem i pierwszy kocioł na eko będę miał dopiero na wiosnę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.defro.pl/a,151,energooszczedny-motoreduktor.html

Jak sprawdzić czy u mnie jest ten bajer z lewymi obrotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.