Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Na Groszek Do Domu


Karol45454

Rekomendowane odpowiedzi

 

Żeby nie zakładać nowego tematu to proszę o poradę. Dom po podłogach ok. 120-130m, ogrzewanie 100% podłgowe+drabinki w łazienkach. Musze szybko wybrać piec i zastanawiam się nad peletem i wybór padł na Kostrzewa Twi Bio 12 kw. Mój instalator odradza pelet bo: drogi, mało kaloryczny, uzależnienie od jednego paliwa. Jeżeli zdecyduję się na pelet to który piec byłby lepszy ten na który się zdecydowałem Kostrzewa Twin bio 12 kw czy inny Klimosz (akurat hurtowania któa zrobi mi dobre ceny posiada tą firmę w ofercie). A może posłuchać instalatora i wybrać eklogoszek?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie szukasz maksymalnej oszczędności jeśli chodzi o opał, to bierz pellet. Wygoda obsługi lepsza jak węgiel. Sam drugi raz zdecydował bym się teraz na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugie pytanie: zna ktos sterownik sppv2 bedzie tak samo albo lepiej dzialal jak sppv1?

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=376.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz do pieklorza lub na forum spp do Jareckiego ale to ta sama osoba :D tylko pod innymi nikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak tylko wejdzie do sprzedazy to zamowie kociol z sppv2 i palnikiem ardeo.

U kogo kupowaliscie piece skama. Od kogos z forum czy od producenta, chcialbym go kupic na 8% z montazem.

 

Producent na 8% VAT nie może sprzedawać, a dystrybutor może.

 

SPPV2 już są dostępne [sam jutro taki dostanę] :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie wszystkich 
 
Troszke zniklem z sieci a miedzy czasie padla decyzja na kociol ktory w zapytaniu byl tzn jaka moc i wgl  - wybrany to Defro 12kW w rozmowie z kolega 

wwoytek

 z pracy a nawet tu z forum ktory wlasniei zapewne na Waszych doswiadczeniach i wiedzy sporo juz jest obeznany w tych tematach oraz  innym tez tutaj pomaga i sam modyfikuje swoja zabawke w kotlowni :)
Zwracam sie tym razem do Was o porady  w wyborze osprzetu do pieca  tzn jakie  pompy do cyrkulacji czy tam obiegowe itp itd.jakie zabawki :) uwazacie ze powinno sie znajdowac w dzisiejszej kotlowni i co bedzie bardzo praktyczne?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem kocioł Eko Retort Plus 15 kW z SPP2 w zeszłą sobotę - teraz sterownik ma naprawdę dużo możliwości i np. można ustawić niezależne strefy czasowe do grzania domu, bojlera, pomieszczeń gospodarczych a i tak sporo wyjść jeszcze zostaje.

 

Sterownik ma nowy panel do obsługi i możliwość podłączenia kilku paneli domowych [akurat jeden dodatkowy też montowałem], i jest znacznie bardziej rozbudowany.

 

Zdjęcia sterownika oraz najnowszych palników można znaleźć u mnie na stronie jakby ktoś chciał pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Teraz dopiero biorę się za zamawianie kotła i dalej czytam i czytam i mam wątpliwości. Zastanawiam się nad trzema kotłami

Skam-p plus z ardeo i spp2

Sas solid z multifun czy jakos tak

Ogniwo eko plus m ze sterownikiem e koal czy cos podobnego

Ceny podobne tylko, ktory bedzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero biorę się za zamawianie kotła i dalej czytam i czytam i mam wątpliwości. Zastanawiam się nad trzema kotłami

Skam-p plus z ardeo i spp2

Sas solid z multifun czy jakos tak

Ogniwo eko plus m ze sterownikiem e koal czy cos podobnego

Ceny podobne tylko, ktory bedzie najlepszy?

 

Jakiej mocy kotła potrzebujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bezobsługowy to ten:

 

http://seko.pl/kotly_piece/obsluga-kotla-bawaria-k4/

 

wersja standart(węższa) i boczna,jak na filmiku.

W kwietniu premiera kotła w 5 klasie.

Ten kolega Ci dobrze radzi jeżeli chodzi o bezobsługowość i ma najlepsze sterowanie według mnie na rynku  w tym jest specjalnie napisany algorytm spalania pod ten kocioł i jego palnik. Nie podniecaj się e-coal i innymi. Ale decyzję należeć będzie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecomax 800 to najlepsze sterowanie - chyba żartujesz ?

 

Regulowałem kotły na nim pracujące nieraz i wiem jak to działa w praktyce - w czym wg Ciebie jest lepszy od eCOAL czy SPP2 ?

 

 

Co do palnika obrót wewnętrznie napędzany robi od lat Pancerpol i w praktyce kiepsko się to sprawuje, a tu jest podobna wersja.

 

Zobacz prezentację palnika - pod koniec filmu żar już prawie z niego spada nie dopalony

 

http://seko.pl/kotly_piece/rewelacyjny_palnik_retortowy_do_kotlow_z_zasobnikiem/

 

Odpopielacz już od lat można zamówić do RBR, ale to dość kosztowny bajer i tylko kilka osób się na niego zdecydowało.

 

 

Jak już zachwalasz podaj konkrety co i dlaczego uważasz za godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.