Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Cena: 155,00 zł (z VAT)
Cena: 294,00 zł (z VAT)
Cena: 529,00 zł (z VAT)
(zamiast 579,00)
Cena: 629,00 zł (z VAT)
Cena: 339,00 zł (z VAT)
Cena: 270,00 zł (z VAT)
Cena: 655,00 zł (z VAT)
Zdjęcie

Grzejnik Od Dołu Do Połowy Zimny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   arbobo

arbobo

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 styczeń 2009 - 00:25

WITAM.Mam taki problem z jednym z grzejników , iż grzeje tylko od połowy do góry na całej szerokości.Rurki wlotu i powrotu są gorące , z odpowietrznika nie wydobywa się powietrze.Grzejnik PURMO.Takie mam dwa pozostałe są aluminiowe żeberkowe i z nimi nie ma problemu , ten drugi Purmowski też działa poprawnie.W czym może tkwić problem?
  • 0

#2 OFFLINE   trumoter

trumoter

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 14:25

Witaj, jeżeli ten grzejnik jest długi to może zmienić sposób podłączenia na krzyż np. zasilanie lewa góra powrót prawy dół, ale najprawdopodobniej ten grzejnik jest na końcu instalacji i prędkość przepływu wody przez ten grzejnik jest zbyt mały. Spróbuj przełączyć pompę na "wyższy bieg" lub trochę przykręcić pozostałe grzejniki.
Pozdrawiam
  • 0

#3 OFFLINE   StefanBud

StefanBud

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 14:35

WITAM.Mam taki problem z jednym z grzejników , iż grzeje tylko od połowy do góry na całej szerokości.Rurki wlotu i powrotu są gorące , z odpowietrznika nie wydobywa się powietrze.Grzejnik PURMO.Takie mam dwa pozostałe są aluminiowe żeberkowe i z nimi nie ma problemu , ten drugi Purmowski też działa poprawnie.W czym może tkwić problem?

Witam

Może wystarczy zmienić ustawienia kryzy na zaworze termostatycznym, która znajduje się pod głowicą termostatyczną. Nieraz trzeba całą instalacje zrównoważyć hydraulicznie. Opisałem to w tym wątku.

Pozdrawiam
  • 0

#4 OFFLINE   adam

adam

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 20:04

Problemem to będzie wtedy,kiedy w tym pomieszczeniu będzie za zimno.Jaka jest tam temperatura?Wtedy można szukać rozwiązań,kryzować,odpowietrzać,itd.
Jeśli jednak nie jest tam zbyt zimno,to o co chodzi?Niech sobie grzejnik grzeje jak chce,byle by było ciepło.
Może być po prostu zbyt duży na tą kubaturę,więc wtedy właśnie tak się będzie nagrzewał.
Jeśli w dwóch jednakowych pomieszczeniach zainstaluje się w jednym mały,a w drugim duży grzejnik,i do nich dostarczymy wodę o identycznej temperaturze i ilości,to właśnie dokładnie tak z nimi będzie.Ten mały będzie gorący,a ten duży letni,choć w obu pomieszczeniach będzie taka sama temperatura.
  • 0
adam

#5 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5223 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 24 styczeń 2009 - 20:48

panowie jesli ma za mały przepływ wody to skutkuje to grzaniem gory a dół zimny jesli zapowietrzony to albo nie grzeje wcale albo jesli jest na układzie pompowym grzeje pionowo czyli grzejnik np 1200mm a grzeje tylko 300mm jest powietrze ktore nie moze wysjc przyczyna zle odpowietrzony przez uzytkownika lub spady na grzejniku sa nie własciwe to sa tylko takie przyczyny
  • 0

#6 OFFLINE   piotrek automatyk

piotrek automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Zainteresowania: Automatyka procesów i systemów związanych z centralnym ogrzewaniem na opał stały, instalacje c.o., hydrauliczne i elektryczne. Pasja - automatyka i montaż kotłowni oraz systemów centralnego ogrzewania, sterowniki z algorytmem PID. Doradztwo techniczne. Piece kaflowe, prace zduńskie.

Napisano 24 styczeń 2009 - 21:19

Witaj,

Sprawdź wypoziomowanie grzejnika. Wielokrotnie spotykałem sie z takimi sytuacjami, że grzejnik był minimalnie obniżony przy odpowietrzniku ( w stosunku do zaworu ). Wtedy nawet pozornie dobrze odpowietrzony grzejnik ma w górnej części sporo powietrza które minimalizuje przepływ a tym samym siłę grzania. Pośrednim dowodem wystąpienia takiej sytuacji jest odgłos ciurkania lub przelewania wody w grzejniku, jednak nie zawsze.

Pozdrawiam
Piotr
  • 0

#7 OFFLINE   lucjans1

lucjans1

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 21:21

witam 

z mojego doswiadczenia bylo tak: że miałem grzejniki cieple do połowy prawie wszystkie i przeczytałem na forum nie wiem gdzie bo jest ich kilka , zeby zakręcic zawory powrotne a potem odkręcic 2 obroty doslownie dwa razy 360 stopni i teraz wszystkie grzejniki są ciepłe na całej długości i wysokości niby proste i banalne a skutkuje.

lucjans 
  • 0

#8 OFFLINE   baca350

baca350

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 23:02

Nie piszecie o temp. pokoju i czy jest termostat. JAk temp jedst OK to może grzac i 10 cm grzejnika ale w poziomie i powrót powiniem byc trupi.
Wielokroc byłem wzywany do poprawek a okazywało sie że termostat działa ok. Hej!
  • 0
tłoczek Stalmark 17 miałowiec + Viadrus U 22

#9 OFFLINE   lidia25

lidia25

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:36

wyczyśc zaworki lub rurki przy gwincie.
  • 0