Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Od Dołu Do Połowy Zimny


arbobo

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.Mam taki problem z jednym z grzejników , iż grzeje tylko od połowy do góry na całej szerokości.Rurki wlotu i powrotu są gorące , z odpowietrznika nie wydobywa się powietrze.Grzejnik PURMO.Takie mam dwa pozostałe są aluminiowe żeberkowe i z nimi nie ma problemu , ten drugi Purmowski też działa poprawnie.W czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, jeżeli ten grzejnik jest długi to może zmienić sposób podłączenia na krzyż np. zasilanie lewa góra powrót prawy dół, ale najprawdopodobniej ten grzejnik jest na końcu instalacji i prędkość przepływu wody przez ten grzejnik jest zbyt mały. Spróbuj przełączyć pompę na "wyższy bieg" lub trochę przykręcić pozostałe grzejniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.Mam taki problem z jednym z grzejników , iż grzeje tylko od połowy do góry na całej szerokości.Rurki wlotu i powrotu są gorące , z odpowietrznika nie wydobywa się powietrze.Grzejnik PURMO.Takie mam dwa pozostałe są aluminiowe żeberkowe i z nimi nie ma problemu , ten drugi Purmowski też działa poprawnie.W czym może tkwić problem?

Witam

 

Może wystarczy zmienić ustawienia kryzy na zaworze termostatycznym, która znajduje się pod głowicą termostatyczną. Nieraz trzeba całą instalacje zrównoważyć hydraulicznie. Opisałem to w tym wątku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem to będzie wtedy,kiedy w tym pomieszczeniu będzie za zimno.Jaka jest tam temperatura?Wtedy można szukać rozwiązań,kryzować,odpowietrzać,itd.

Jeśli jednak nie jest tam zbyt zimno,to o co chodzi?Niech sobie grzejnik grzeje jak chce,byle by było ciepło.

Może być po prostu zbyt duży na tą kubaturę,więc wtedy właśnie tak się będzie nagrzewał.

Jeśli w dwóch jednakowych pomieszczeniach zainstaluje się w jednym mały,a w drugim duży grzejnik,i do nich dostarczymy wodę o identycznej temperaturze i ilości,to właśnie dokładnie tak z nimi będzie.Ten mały będzie gorący,a ten duży letni,choć w obu pomieszczeniach będzie taka sama temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli ma za mały przepływ wody to skutkuje to grzaniem gory a dół zimny jesli zapowietrzony to albo nie grzeje wcale albo jesli jest na układzie pompowym grzeje pionowo czyli grzejnik np 1200mm a grzeje tylko 300mm jest powietrze ktore nie moze wysjc przyczyna zle odpowietrzony przez uzytkownika lub spady na grzejniku sa nie własciwe to sa tylko takie przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sprawdź wypoziomowanie grzejnika. Wielokrotnie spotykałem sie z takimi sytuacjami, że grzejnik był minimalnie obniżony przy odpowietrzniku ( w stosunku do zaworu ). Wtedy nawet pozornie dobrze odpowietrzony grzejnik ma w górnej części sporo powietrza które minimalizuje przepływ a tym samym siłę grzania. Pośrednim dowodem wystąpienia takiej sytuacji jest odgłos ciurkania lub przelewania wody w grzejniku, jednak nie zawsze.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

z mojego doswiadczenia bylo tak: że miałem grzejniki cieple do połowy prawie wszystkie i przeczytałem na forum nie wiem gdzie bo jest ich kilka , zeby zakręcic zawory powrotne a potem odkręcic 2 obroty doslownie dwa razy 360 stopni i teraz wszystkie grzejniki są ciepłe na całej długości i wysokości niby proste i banalne a skutkuje.

 

 

 

lucjans 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.