Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Pompe Kupić ?/ Pomocy


antek1960

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców.

Instalator kazał mi kupić pompe c.o. do domu ok 180 m, dwie kodygnacje, twierdzi że 4 metrowa starczy, ale ja mam obawy. może 6 metrową ? Jakie pompy polecacie? pierwszy raz to będę użytkował i nie wiem co jeszcze potrzebuje do niej dokupić. Nie dość, że wybór ogromny to nie wiem co mi jeszcze potrzeba, zawory? uszczelki? co tam idzie ? może są jakieś komplety na rynku, ktoś coś wie ? chce sam zakupić materiały, bo nie chce przepłacać. Widziałem pompy nawet za 100 zł, czy są warte ? Co mi polecicie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 4 metry starczy ? patrzylem na grundfosy, faktycznie niezłe, ale kupel ma taka chińką i nie narzeka. Własciwie to mnie na nia namawia, i co jeszcze dokupic ? na co zwrocic uwage ? potrzebuję obejście i zawór, tylko jaki ? sory, ale jestem tuman w tym kierunku, a szukam oszczedności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie pomp 25-40 mówi nam o średnicy przyłączy pompy (25) oraz wysokości podnoszenia (4m). Dla pompy 25 (1 cal) osprzętu nie powinno się redukować, więc zawory, nyple i filtr tej samej średnicy. Zawory najlepiej kulowe z dławicą, ponieważ nie generują praktycznie oporów.

 

Co do odpowietrzników, to nikt nie odpowie na tak postawione pytanie.

 

Wyroby "chińskie" odradzam. Zwróć uwagę na pobór energii dla tych pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię stary temat co by nie zakładać nowego.

@sambor jak zawsze fachowo nakreślił jakiej firmy warto zakupić pompę. Zapewne od tego czasu chłamu chińskiego pojawiło się mnóstwo, dobrych producentów pewnie nie przybyło.

Planuję zakup nowej pompy, nie wiem czy teraz czy po sezonie. Wstępnie zastanawiam się nad WILO YONOS PICO 2.0 25/1-4. Na parterze mam głowice termostatyczne, na piętrze niestety ich nie ma. Warto w tym przypadku myśleć o pompie z autoadapt? Obecną pompę to chyba Sobieski spod Wiednia przywiózł, też Wilo ale na 2. biegu pobiera 52W, dlatego chciałbym ją wymienić na coś ekonomiczniejszego.

Doradzi ktoś coś innego niż wyżej wymieniona pompa czy to raczej dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zawsze to większy wybór.

Na szybko poszukałem tych pomp Dab, faktycznie wydają się niezłe. Najlepsza byłaby Evosta3, ale cena też jest konkret... Mam czas na zastanowienie. Na razie na pierwsze miejsce wysunęła się Evosta2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam pompę Wilo NFHUL 15/4.3-3c

Z moich obserwacji wynika że na drugim biegu daje radę w mojej instalacji, ale przy okazji konsumuje 52W... Nie udało mi się znaleźć żadnej specyfikacji tej pompy. Jakakolwiek współczesna, nowa pompa powinna ją chyba spokojnie zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.